Figurki Marvel Legends od Hasbro na ToyFair 2020

Przegląd jakie figurki Marvel Legends Hasbro wyda w ciągu kilku najbliższych miesięcy

Trzeba przyznać Hasbro poleciało grubo. Zaprezentowało ogromną ilość niesamowicie wykonanych figurek 6″ z popularnej serii. Myślę każdy znajdzie coś dla siebie, ale szczególnie dopieszczeni powinni być fani X-men, w tym ci lubiący filmowe uniwersum. Kika zabawkowych wersji to będzie absolutne must-have, nawet ze względu na detale twarzy. Niebawem postaramy się również streścić Marvelowe figurki z innych producentów.

Tekst powstał przy współpracy z chłopakami z Marvel Legends Polska. Jeśli ktoś chce by na czasie co i kiedy wychodzi – zachęcamy do polubienia ich profilu. Wiadomości z pierwszej ręki. Niebawem będzie tego coraz więcej! Wstępnie odpowiadając na najpewniej zadawane w trakcie czytania pytanie: to będzie dostępne w Polsce?! Odpowiadam: nie wiadomo :). Więcej wyjaśni się gdzieś w marcu. Najszybciej dowiecie się o tym z wspomnianego wyżej profilu. Gotowi? Poniżej materiał wideo ze stoiska. Lubiących zdjęcia, zapraszamy nieco niżej :). Jest już również dostępne wideo z samego eventu na stronie Hasbro Pulse.

Reklama

Reklama
Klasyka z lat 90.

Reklama

Zaczniemy historycznie. Hasbro na ten rok zapowiada lekki powrót do korzeni, czyli figurki inspirowane dawnymi edycjami wypuszczanymi jeszcze przez ToyBiz w latach 90 :). Mowa tutaj zarówno o wyglądzie figurek jak i… opakowań. Gratka dla każdego (czyli np. mnie!), który wówczas po obejrzeniu kreskówki ze Spider-Manem biegł do sklepów by zakupić coś wzorowanego na tej animacji. Kogo dostaniemy? Na początek Gwen Stacy, Petera Parkera oraz Spider-Mana. „Kolejny?!” ktoś zapyta… tak, ale tym razem Hasbro mówi o całkowicie nowym module i podejściu do postaci. Stąd nie jest to zwykły repaint. Dostanie podwójne zgięcie w torsie i pożyczone do importów opuszczane nogi w biodrach. Kto posiada Beasta z Caliban wave’a będzie zaznajomiony z tymi punktami ruchu, Poniżej garść zdjęć. Serię przedstawiono jako „retro wave”.

marvel legends retro gwen stacy gwen stacy marvel legends retro peter parker peter parker marvel legends retro spider-man spider-man

Czasu mało, a do omówienia naprawdę dużo – lećmy dalej 🙂

Figurki Marvel Legends X-Men bazujące na filmach (!)

Kurcze, to był szok. Fani przez lata pytali, dlaczego Hasbro wydając figurki Marvel Legends skupia się jedynie na Marvel Cinematic Universe, a nie da nic nawiązującego do filmów Foxa. Czyjeś modlitwy zostały wysłuchane i jeszcze w tym roku powinniśmy otrzymać nowe, bazujące na filmowych wersjach, super wyrzeźbione (te twarze!) postacie: Wolverine, Xavier, Magneto, Deadpool, Cable i trochę innych! Rzućcie okiem na zdjęcia.

figurki marvel legends x-men wolverine jackman magneto old magneto xavier mcavoy xavier patrick stewart

Jeśli te dostępne w sklepach będą wyglądały równie zniewalająco – myślę do zakupu przez każdego kto lubił adaptacje tej postaci przez Jackmana. Jak na wersję z pełną twarzą, a nie zbroją jak u Iron Mana czy kaskiem jak u Kapitana Ameryki – Hasbro się naprawdę postarało. Ten Wolverine będzie dumnie stał na półce – o ile masowa produkcje zachowa wszystkie detale. Przechodząc do kolejnych architektów Fox-verse. Kolekcjonerzy dostaną dwa w jednym Magnego i Xaviera z alternatywnymi głowami. Coś dla fanów Patricka Stewarda jak i Jamesa McAvoya. Xavier ma to samo ciało bazowe, które posiada komiksowy odpowiednik, więc będzie można przełożyć im głowy. Palce lizać. Wolverine’a z X-Men Geneza będzie jako Amazon Exclusive (do kupienia jedynie u nich na platformie).

marvel legends x-men origins wolverine hugh jackman marvel legends x-men origins wolverine hugh jackman marvel legends x-men origins wolverine hugh jackman

Deadpool 2: Domino, Cable, Negasonic

Lepiej późno niż wcale można rzec. Każdy lubiący wizualizację pyskatego najemnika znana z filmów, a nie mogący pozwolić sobie na Hot Toysa, dostanie teraz figurkę Marvel Legends – do zakupu :P. Jedziemy ze zdjęciami wystawionych produktów

deadpool 2 cable brolin figurka deadpool 2 figurka deadpool deadpool 2 negasonic figurka deadpool 2 domino figurka

Reklama

Reklama
Figurki Game-Verse

Przechodząc do tradycyjnych wydań Legendsów, zaprezentowano nam cały nowy wave Gamerverse w skład, którego wchodzą (w oparciu o wygląd z gry): Iron Man, Kapitan Ameryka, Ms. Marvel (repaint wersji z Sandman wave’a z nowymi butami). Pozostałe postacie już bazujące na komiksach: Mar-Vell, Rage, Mach-I oraz Leader. BAF to wersja Abominacja (również wygląd z gry):

marvel legends game-verse abominacja baf

Fan Vote i Riders

Poczynając od Fan Vote. W przeszłości Hasbro pozwalało fanom wybrać jedną figurkę spośród kilku, którą następnie wyprodukują. Głównym zarzutem przy tej akcji była mocna obsuwa. Hasbro niekiedy potrzebowała ponad rok czy nawet dwa, by daną figurkę wypuścić na rynek. Wedle zapowiedzi, wybrana w głosowaniu figurka zostanie wydana jeszcze w tym roku (druga połowa). Do wyboru będą:

  • Silk,
  • Sif,
  • Electra.

Nie są to nowe moduły, lecz repainty (inna wersja kolorystyczna) już wypuszczonych figurek. Do tego nowe akcesoria. Co kluczowe, dwie figurki niewybrane w głosowaniu przepadają na amen. Nie będą już nigdy wydane w przyszłości. Wyniki podane zostaną na SDCC, gdzie będzie można od razu zakupić zwyciężczynię. Oto koncepty

marvel legends fan voteDalej, Hasbro zaczęło produkować zestawy w ramach podserii: Riders. Figurkę pakujemy wraz z jakimś pojazdem (najczęściej motocykle wszelkiego rodzaju). Tak prezentowano Ghost Riderów (wersja klasyczna i kosmiczna), Deadpoola, Kapitana Amerykę. Teraz tę kolekcję rozbudujemy o Punishera na motorze. Frank z obitą i podszywaną głową, do tego druga na wymianę i hełm. Ponadto maczeta i kij.

Pozostałe zaprezentowane figurki Marvel Legends (single carded i nie tylko).

Też wyjdzie tego sporo. Na półkę znajdzie coś wielbiciel komiksów ale nie tylko. Mamy przed sobą pełną falę dla miłośników X-Men, gdzie build-a-figure będzie Sugar Man.

marvel legends baf sugarman

Oldman Hawkeye. Tutaj warte podkreślenia użycie nowego typu stawów bez widocznych „pinów” (tych małych kuleczek mocujących elementy stawów).

old man hawkeye marvel legends

Klasyczna Storm znana z komiksów (Exclusive dla sieci Target)

Hydra Soldier. Jak sami podkreślali w materiale, jest to ukłon w stronę osób tworzących armie i dioramki. Również przez cenę – półkowa to 15 USD.

hydra soldier army builder

klasyczny War Machine na bazie Iron Mana wydanego na 80-lecie Marvela, jednak dodano masę efektów wybuchów, strzałów. War Machine będzie figurką deluxe (jednocześnie trochę droższą od standardowej) ze względu na dodatkową ilość akcesoriów.

war machine classic toy fair 2020

Iron Man 2020 (wydanie dedykowane dla sklepów Walgreens).

iron man 2020 toy fair

Rogue

rogue toy fair 2020

AoA Apocalypse (ponownie wydany osobno BAF, jak dawniej Ant-Man, Thanos itp.) Najpewniej za cenę jak „duży Venom”, czyli 30 USD.

build a figure apocalypse

Old Man Logan w nowej odsłonie (przeniesienie ze skali 1:18 wraz z baby Hulk).

old man logan baby hope

Nimrod, nie będzie BAFem, nie sprecyzowano jeszcze, czy zostanie wydany jako deluxe, czy może w jakimś wielopaku.

baf nimrod

Red Hulk

red hulk Venomized Captain America (Walmart Exclusive)

Venomized Miles Morales i Spider Gwen (część przyszłego venom wave’a)

Na sam koniec prezentacji uraczono nas teaserem projektu HasLab powiązanym z X-Men, najpewniej ogromnego Sentinela. Giant Size Storm, Magneto, Deadpool, Logan (wersja z X-Men Geneza: Wolverine) również wyjdą w technologii 'pinless’. Niektóre w całości, a niektóre tylko częściowo. To dopiero testy.

Krótkie podsumowanie długiego tekstu o nowościach w Marvel Legends

Podsumowując wszystkie nowości Marvel Legends myślę, że na spokojnie można uznać Toy Fair za udany, rok 2020 zapowiada się bardzo obiecująco, a to dopiero jego początek. Z pewnością czeka na nas jeszcze wiele ciekawych figurek. Na uwagę zasługują zwłaszcza postacie z filmowego uniwersum X-Men. Pamiętajcie, że chcąc być na czasie z wszelkimi informacjami o Marvel Legends, najlepiej polubić profil polskich fanów!


Jeśli nadal Wam mało zdjęć, polecamy news o figurkach Marvel Legends na ToyArc. Pełny kalendarz wydawniczy znajdziecie również na Marvelousnews.com.

Reklama

Reklama