Figurki GI Joe Classified od Hasbro na ToyFair 2020 – gdzie kupić

W poprzednim wpisie przejrzeliśmy co ciekawego Hasbro zaprezentowało z serii Marvel Legends. Teraz nadszedł czas na kolejny hicior i długo wyczekiwaną premierę. Firma braci Hassenfeld robi kolejne podejście do brandu G.I. Joe, wypuszczając teraz figurki GI Joe Classified. Już nie w skali 12″ jak dekady temu. Nie 3.75″ jak byliśmy przyzwyczajeni. Teraz nadszedł czas 6″!

Potwierdzenia plotek, zdjęcia

Nieco informacji zebraliśmy już we wcześniejszych wpisach komentując plotki o nowej serii GI Joe Classified oraz zdjęciach Snake Eyesa. Na ToyFair 2020 Hasbro pokazało tylko trochę więcej. W trakcie prezentacji online temat Joesów przeleciał bardzo szybko, zabrakło – w moim odczuciu – konkretów. Aby nie przedłużać. Wiemy już, że poza ulubionym Ninja Commando na półki sklepowe trafią w pierwszej fali: Duke, Scarlett i Roadblock. Fala ma liczyć 5 figurek, więc pozostają dwie do odkrycia. Jedną będzie Snake Eyes, ale bez dodatkowego sprzętu? Nie wiadomo. Ktoś z Cobry? Też bardzo. Wiele spekuluje się na temat Destro. Poniżej garść oficjalnych zdjęć.

Roadblock: nowoczesna wyrzutnia, nóż

gi joe roadblock gi joe roadblock

Duke: plecak, lornetka, pistolet, karabin

gi joe duke

Scarlett: kusza, 3 noże, kołczan

gi joe scarlett gi joe scarlett

Artystyczne zdjęcia znajdziecie pod linkami w części gdzie kupić, zaś niżej materiał Pixel Dana bezpośrednio ze stoiska

Gdzie można zamówić figurki GI Joe Classified?

Na ten moment w Polsce nikt – nawet oddział Hasbro – nie potwierdził, że będą u nas dostępne. Zostaje zatem zagranica. W pierwszej kolejności można spróbować na stronie Hasbro Pulse. Rozbijam na dwa punkty.

Snake Eyes Exclusive

Wszystkie figurki są na razie w preorderze. Snake Eyes będzie dostępny w wysyłce już od 1 lipca 2020 roku. Cena za zestaw to 40 USD, można kupić maksymalnie 5 sztuk na jedno konto w HP.com.

Pozostałe figurki z eventu

Scarlett, Duke i Roadblocka są po 20 USD, z datą wydania na 1 czerwca 2020 roku. W ich wypadku można zamówić jedynie 2 sztuki danej figurki na konto.

Miejcie baczenie, że Hasbro Pulse (czyli oficjalny sklep Hasbro) nie wysyła bezpośrednio do Polski. Można to łatwo obejść korzystając choćby z konta na PlusExpress, czyli taniej wysyłki z USA do Polski. Tylko weźcie poprawkę na podatek od zakupów (Sales Tax), to jakieś 7% od wartości zamówienia. Bez Hasbro Pulse Premium płacicie też za wysyłkę do USA (z HPP macie darmową). Towar schodzi na pniu, więc radzę się pośpieszyć. Płatność tylko kartą (nie można PayPalem zapłacić za preorder).

Jeśli nie na Hasbro Pulse to gdzie?

Oczywiście w sklepach w USA :). BigBadToyStore już aktywowało przedsprzedaż, jednak cena u nich to 23 USD. Zaletą BBTS jest zarówno wysyłka do Polski jak i tzw „pile of loot” – można kumulować u nich zakupy do 6 miesięcy i wysłać w jednej paczce. Analogicznie na Amazon.com, tutaj po 20 USD. To pierwsze co przychodzi na myśl :). Ponadto Walmart rozpoczął przedsprzedaż.

Co więcej wiadomo?

Tak szczerze to nic ;D. Więcej spekulacji. Na wspomnianym BBTS zastanawiający jest opis pełnej pierwszej fali:

  • Roadblock figure
  • Duke figure
  • Scarlett figure
  • Secret Figure #1
  • Secret Figure #2

Dotychczas figurki wyglądały 1:1 jak na plakacie

gi joe classified plakat

Jedną z nich będzie najpewniej Destro – z wyglądem jak wyżej. Kto później?

  • Gung-Ho,
  • Cobra Commadner,
  • Red Ninja,
  • Alley-Viper,
  • Baroness.

I to tyle patrząc na plakat. Co martwi – brak Storm Shadowa. Nie oznacza, że nie wyjdzie w ogóle. Mnie nie zdziwi, jeśli zrobią z niego kolejny exclusive na przykład na SDCC. Jeśli ktoś kupi Snake Eyesa i będzie mocno tęsknił za jego nemesis, polecam rozważyć zakup białego ninja od Articulated Icons. Wystarczy naklejka Cobra we właściwym miejscu i voil’a :). Względnie, innych ninja, aby Snake miał kogo wycinać :).

custom storm shadow ninja

Byłbym zapomniał. Poza figurkami do nabycia, w cenie droższej niż figurka (LOL) jest koszulka ze Snake Eyesem! Zamówiłem rozmiar L oraz M – pewnie jedną odsprzedam (nie ma podanej rozmiarówki na stronie…).

gi joe classified snake eyes t-shirt

A figurki 3.75″ od Jazwares?

Tutaj również skończyło się głownie na spekulacjach. Dla osób nie bardzo zaznajomionych z tematem. Firma ta robi figurki dla serii Fortnite. Nim ktoś zacznie narzekać – są naprawdę całkiem spoko :). Zerknijcie na fotkę niżej – poznajecie pana w szarym?

jazwares fortniteFani spekulowali, ze Jazwares może rozpocząć produkcję Joesów, ale w skali 3.75″ (czyli tej klasycznej). Ich moduły wyglądają podobnie do mojoes, czyli modern-joes. Stety lub nie, nic na ten moment się nie zadziało.

Kilka słów podsumowania

Cóż, Toy Fair na pewno (ponownie) rozbudził oczekiwania i zainteresowanie serią. W USA mimo początkowego psioczenia odbiór figurek jest pozytywny. Ich wygląd, sprzęt i cena zachęca do zakupu. Natomiast smuci brak konkretów, kto w pierwszej i kolejnej fali. Brak Storm Shadowa, brak info czy będą pojazdy. Także wszystko co było to bardziej teaser…

Fanów Joesów – zarówno tych lubiących klasykę z lat 1982-1994, figurki później wydane lub po prostu brandu zapraszamy na nowo otworzoną grupę na Facebooku :).

snake eyes

Reklama

Jak oceniasz ten wpis