Zbierasz figurki? Oto miejsce dla Ciebie!

Reklama

Reklama
 Skąd pomysł?

Reklama

Przez wiele lat zbierania figurek  z serii „G.I. Joe” natrafiłem na ogrom ludzi podobnych do mnie. Niektórzy mogliby mnie zagiąć wiedzą na temat uniwersum, inni chętnie ścigaliby się na rozmiary kolekcji, a spora część zwyczajnie czuła sentyment do serii lub szukała figurki (zabawki) na prezent dla dziecka, względnie na swoją półkę. Często przewijał się temat, że niby jest w Polsce tylu zbieraczy, a nie mają miejsca do pogadania czy poczytania o czymś związanym z hobby. Oczywiście odwiedzać zagraniczne fora (HissTank), strony (YoJoe) czy grupy na FB (JoeNation), ale brakuje nieco bardziej swojskiego miejsca.

Jestem przekonany, że podobne doświadczenie mają kolekcjonerzy innych serii. Wyjątkiem może być franczyza „Transformers”, posiadająca istniejący od wielu lat polski fandom, którego też jestem członkiem.

Stąd właśnie pomysł na ten portal. Miejsce, w  którym zakręcony fan, czy to kupujący figurki, czy zwyczajnie lubiący daną serię, będzie miał okazję o niej poczytać, zapoznać się z recenzjami i dowiedzieć się o wszelakich nowościach.  Strona, gdzie na tacy otrzyma masę interesujących i cennych informacji.

Reklama

Reklama
Co u nas znajdziesz?

NEWS – wieści o tym jaki Transformer, Joe czy inny heros i w  jakiej wersji trafi niebawem na rynek;

figurki SDCC Dinoboty

RECENZJE – zarówno te naszych autorów, jak i wygrzebane w sieci a warte obejrzenia;

recenzje figurki venom spiderhulk

figurki gijoe

BAZA WIEDZY o danym uniwersum. Weźmiemy na warsztat przede wszystkim figurki, ale także komiksy, seriale czy filmy. Jednym słowem tak zgłębimy dany temat, byś jak  najlepiej poznał interesujący Cię świat. Na początek zajmą nas:

  • „Transformers”
  • „G.I. Joe”
  • „Marvel Comics”

W przyszłości do powyższych dołączą: „Star Wars”, „Teenage Mutant Ninja Turtles”, „DC Comics”, „He-Man and The Masters of the Universe” i wiele innych.

KĄCIK KOLEKCJONERA, gdzie nasi Maniacy Figurek przedstawią swoje zbiory, pochwalą się nowościami i udzielą odpowiedzi na wszelkie  pytania. Pokażą również co da się przy pomocy figurek, odrobiny wyobraźni i inwencji samemu wyczarować; tutaj znajdą  się rozmaite  dioramy i customy.
figurki costomowe llucz

Będzie to miejsce na fachowe porady, dobre sugestie, a także klarowną listę innych miejsc w sieci, które fan znać powinien.

Strona to jednak nie wszystko. Już teraz gorąco zapraszamy na nasze lub zaprzyjaźnione grupy na Facebooku:

Gdybyś chciał włączyć się w rozwój projektu – zapraszamy!

Zaglądaj do nas często i regularnie – WARTO! GuMIŚ.

Reklama

Reklama