Pierwsze zdjęcia figurek GI Joe Classified series 6″

Jeszcze kilkanaście dni temu figurki G.I. Joe w skali 1/12 (wysokość 6″, analogicznie jak Marvel Legends) rozpatrywano jako plotkę. Wiele wskazywało na prawdziwość doniesień o ich produkcji, jednak nic nie potwierdza bardziej tego jako fakt niż… zdjęcia przedmiotów.

Reklama

Reklama
GI Joe Classified jednak Declassified

Reklama

Dzięki fan page The Full Force, dostaliśmy kilka zdjęć robionych na szybko. Nie wiadomo skąd są te fotki, jednak patrząc po urządzeniu i ogólnym widoku w pokoju – raczej ktoś z Chin ;). Na co warto zwrócić uwagę.

gi joe classified series pudełko

Najpewniej jest to wersja przeznaczona na konwencję, więc nie do ogólnej sprzedaży nie musi trafić właśnie w takiej formie. Gdyby spekulować, tą konwencją będzie SDCC lub inna organizowana przez Hasbro w tym roku.

Exclusive – Snake Eyes

gi joe classified snake eyes

Poza potwierdzeniem oficjalnym nazwy nowej serii „Classified”, mamy wreszcie pokazaną wersję konkretnej postaci. Snake Eyes patrząc na rzeźbę wygląda naprawdę kozacko. Jego klasyczny, najbardziej rozpoznawalny uniform z charakterystyczną przyłbicą, przypomina wersję z 1985 roku. Cieszy, obawiałem się rozpoczęcia od wersji z 1982 roku. Nie wiadomo czy otrzyma do pomocy Timbera. Na ogromny plus, akcesoria (na pewno ucieszą się fani Marvel Legends, w końcu będą mieli skąd czerpać uzbrojenie do dioramek). Plecak, UZI i pistolet (z wymiennym tłumikiem). Do tego miecz wraz z pochwą oraz wymienna dłoń i chyba.

snake eyes 6" sprzęt

Bardzo podoba mi się koncept użycia znaku Arashikage na ściance będący jednocześnie półeczkami dla sprzętu!

gi joe snake eyes classified 6" full gear

Jest też porównanie skali z innymi produktami Hasbro. Widać, że będzie ładnie komponował się z pozostałymi produktami.

Ponownie jak współczesnych seriach Joesów w skali 1/18, brak jest klasycznych miniaturek innych postaci. Teraz dostajemy mozaikę niczym plakat filmowy. Od razu sugestia, kto się najpewniej pojawi w przyszłości: Cobra Commander, Duke, Baronowa, Gung-Ho, Roadblock, Destro.

gi joe classified tył pudełka

Kurcze, wygląda zjawiskowo i mega funkcjonalnie. Co ważne, tutaj spekuluję, w tej wersji najpewniej trafi do ogólnej sprzedaży. Brak powiem oznaczeń na pudełku, że to jest to wersja exclusive czy coś. Dopiero w tle rysuje się typowa dla wydań specjalnych (konwencyjnych) gąbka i pudełko z twardszego kartonu. Ponadto ogrom dodatkowego sprzętu i najpewniej element dekoracyjny do dioramki. W sieci jest coraz więcej zdjęć dla spragnionych szczegółów :).

gi joe classified series pudełko

GI Joe Classified series – co już wiemy?

Gdyby chcieć zebrać do „kupy” wiadome informacje. Po pierwsze mamy namacalny dowód, że to nie li tylko marzenia fanów, ale już przygotowany produkt. Patrząc na zdjęcia, otrzymamy produkt przemyślany, ale i nie rewolucyjny. Klasyczny wygląd. Możemy się spodziewać większej ilości postaci z serii A Real American Hero, ale przeniesionej w sposób wierny. Do figurek oczywiście zostanie dodany sprzęt.

O tym, że Hasbro pokłada nadzieję w serii świadczy chociaż budowanie zespołu, szukają np. grafika do serii. Do tego istnieje dedykowana osoba dbająca o marketing serii – Roni Noyman.

Wszystko to sprawia, że należy z optymizmem patrzeć w przyszłość i wyczekiwać więcej ilości – już oficjalnych – zdjęć. Najbliższa okazja, ToyFair :). Na pewno przygotujemy wyczerpujący reportaż, by nic nie umknęło ;).

Reklama

Reklama