Figurka Iron Man De Agostini – unikalna zbroja do złożenia z gratisami

Od 2008 roku gdy RDJ wcielił się w rolę ekscentrycznego milionera – Tone’go Starka – chyba mało kto nie rozpoznaje jego alter ego: Iron Mana. Rzecz oczywista, sama postać została stworzona dekady temu na łamach komiksu. Od tego czasu kolekcjonerzy mali i duzi, czy po prostu fani Marvela, mogli wzbogacić zbiór o Iron Mana wielu skali czy producentów. Od zabawek, jak choćby Marvel Legends, przez absolutny top czyli Hot Toys. Pod tym względem dość ciekawym projektem, wydaje się premierowo wydawana kolekcja De Agostinii – Iron Man.

Reklama

Reklama
Zbuduj samochód, robota lub samolot sam!

Reklama

De Agostini firmą krzak nie jest :). Od lat emitują na rynku rozmaite kolekcje, by wspomnieć choćby o ostatnich: R2-D2, Fiat 125p czy Dodge Chargera z Szybkich i Wściekłych. Oferta jest zwykle ustandaryzowana. Przedstawiany jest nam projekt danego przedmiotu kolekcjonerskiego w wersji finalnej (nie kupujemy kota w worku). Projekt rozpisany jest na tygodnie, cyklicznie i systematycznie otrzymujemy kolejne elementy pozwalające nam budować model od podstaw. Z góry wiemy jak prezentuje się to finansowo, ile czasu będzie wydawane oraz z jakim kosztem się to wiąże. Co kluczowe przy takich projektach – skoro już zaczęliśmy, wypadałoby dojechać do końca. Inaczej zostaniemy z częściami, które same w sobie na niewiele się nam przydadzą :). Co w tej sytuacji ważne, nie kojarzę przy tym aby jakiś rozpoczęty projekt był nagle „zabity”, a osoby go subskrybujące zostały z rozgrzebanym przedmiotem na lodzie.

Figurka Iron Man własnej produkcji

figurka iron man de agostini

Zdjęcie wyżej przedstawia to, co oferuje nam De Agostini w ramach najnowszej kolekcji. Zbroja Iron Mana o wysokości ~60 cm (skala 1:4). Zdecydowanie inna półka niż dostępne na rynku Marvel Legends czy nawet S.H. Figuarts (mniej więcej 6″, blisko 17 cm). W tej skali konkurować będzie jedynie Hot Toys.

Sam model nie jest zwykłą statuą. Według specyfikacji posiada 52 punkty artykulacji. W wielu miejscach podłączona jest elektronika (LEDy), np.: oczy, repulsor na klatce i dłoniach. Również część wewnętrznych mechanizmów da się zobaczyć, co nadaje figurce realności. Całość ma ważyć około 6 kg.

Każdy numer to gazeta z ciekawostkami na temat Tone’go Starka / Iron Mana – tymi komiksowymi jak i filmowymi. Do tego kolejne elementy zbroi wraz z instrukcją jej złożenia. W pierwszym numerze otrzymujemy hełm (ze świecącymi oczami!). Już w czwartym numerze otrzymamy do zbudowania własny reaktor łukowy. Same w sobie są świetnymi gadżetami. W dalszej części opisujemy dodatkowe bonusy za prenumratę.

Jak wygląda dystrybucja?

Najbardziej optymalną formą jest prenumerata. W takim systemie raz w miesiącu otrzymasz do domu paczkę zawierającą 4 numery wraz z częściami do zbudowania. Płatności dokonujesz po otrzymaniu paczki i sprawdzeniu zawartości (druczek do wykonania przelewu). Jak każda prenumerata jest to korzystna opcja, nie wymaga biegania po kioskach w poszukiwaniu kolejnych numerów. Daje gwarancję dostawy kompletu. Do projektu możecie dopisać się choćby na dedykowanej stronie De Agostini. Poza tym tylko prenumerata gwarantuje otrzymanie gratisów.

Uwaga! Zamów kolekcję w przedsprzedaży i wprowadź swój kod -> IRONMANPRO do zamówienia, a otrzymasz wyjątkowe prezenty – plecak i czapkę Iron Mana!

Reklama

Reklama
Co poza samą figurką Iron Mana?

prenumerata iron man de agostini

Prenumerata dzieli się na dwa typy: standard oraz premium. Poza opisaną zbroją Iron Mana otrzymujemy również gratisy (wszystko z logo lub stylu Iron Man). Tylko w ramach prenumeraty!

  • Trzy plakaty 41 x 26 cm (przesyłka nr 1).
  • Segregator (przesyłka nr 3).
  • Koszulka (przesyłka nr 5).
  • Czapeczka (przesyłka numer 8) – tylko w ramach przedsprzedaży!
  • Power Bank (przesyłka numer 10).
  • Plecak (przesyłka nr 13) – tylko w ramach przedsprzedaży!
  • Głośnik Bluetooth (przesyłka nr 15).

Poza wersją standardową istnieje również wersja PREMIUM. Jest o 5 PLN droższa w każdym numerze. W ramach niej otrzymujemy dodatkowo (poza numerami z częściami i prezentami z listy wyżej):

  • Podstawę dla modelu o średnicy 52 cm (wysyłane części do jej złożenia).
  • Wszystkie zeszyty w wersji cyfrowej na platformy iOS lub Android.

Wszelkie szczegóły na temat prenumeraty, zawartości numerów znajdują się na dedykowanej stronie modelu zbroi Iron Mana.

Najważniejsze informacje o zbroi Iron Mana – tytułem podsumowania

figurka iron man de agostini premium

Na wielu grupach czy profilach, jak przy każdej takiej kolekcji, rozgorzały dyskusje: opłaca się czy nie? Prawda jest taka, że jest to zawsze subiektywne odczucie :). Nie sposób pominąć przy tym co oferuje rynek. Figurkę o podobnej skali, czyli Iron Man Mark IIII można zamówić od Side Show, również wyposażoną w oświetlenie LED i ruchome elementy. Cenowo wyjdzie niżej, natomiast trzeba się liczyć z wyłożeniem pieniędzy od razu lub w trzech transzach. Ponadto ewentualna dopłata VAT i cła. Nie każdego na to stać. I to właściwie jedyna oferta porównawcza. Dajmy na to na DystryktZero.pl dostępne są jedynie figurki w skali 1/4. Figurka Iron Man od De Agostini daje ten plus, że rozkłada się miesięcznie, płatne w ciągu 14 dni od otrzymania paczki. I jest to właściwie jedyna porównywalna alternatywa. Wszystko inne to figurki mniejsze, bardziej zabawki niż „dzieło sztuk”. Oczywiście żadnych gratisów tutaj nie otrzymamy.

Za kolekcją Iron Mana od De Agostini na pewno przemawia jej unikalność i bycie limitowaną edycją. Same wydawnictwo trzyma poziom i ostatnie kolekcje były ukończone (nie anulowano). Ponadto sama frajda ze składania od podstaw modelu (jeśli ktoś lubi majsterkowanie). Cenowo? Nie jest nisko, natomiast projekt rozłożony na lata, stąd nie odczuwa się tak mocno jak jednorazowa zapłata 2 500 PLN czy więcej za model HT. Też z punktu widzenia kolekcjonerskiego, ma sporo większą szansę na zyskiwanie na wartości z biegiem czasu (przez limitowaną ilość). Co istotne, przy prenumeracie dostajemy również różnorodne gratisy (elektronika, ubiór). Także wybór zostawiam Wam :).

Jeśli już zbieracie lub rozważacie, ruszyła grupka Kolekcja Iron Man – De Agostini na Facebooku gdzie ludzie dzielą się zdjęciami, podpowiedziami i aktualnościami z budowy modelu zbroi Iron Man :).

Reklama

Reklama