Z kamerą wśród kolekcjonerów – Kolekcja #3 Mad Yellow

Witajcie w trzecim odcinku z cyklu „Z kamerą wśród kolekcjonerów”. Serii tworzonej przez Was i dla Was! W każdym odcinku odwiedzamy z kamerą jednego z kolekcjonerów i prawdziwych entuzjastów zbierania wszelkiej maści ciekawostek o zabarwieniu geekowskim. Przy okazji tej wizyty przyglądamy się zgromadzonym w pocie czoła zbiorom i robimy krótki wywiad, który pozwoli lepiej poznać bohatera epizodu. Dzisiejszy odcinek poświęcony jest chyba największemu entuzjaście druku 3D w naszym fandomie – Marcinowi, znanemu też jako Mad Yellow – gospodarz kanału „Monologi o Robotach”

Z kamerą wśród kolekcjonerów Ryba Mad Yellow

Reklama

Reklama
Z kamerą wśród kolekcjonerów – Mad Yellow

Marcin jest entuzjastą serii Transformers, jak również Exosquad. W jego zbiorach odnajdziemy niezliczone modele Transformerów z pierwszej generacji, linii Classics, jak również figurki klasy Masterpiece. Niestety spotkaliśmy się w czasie jego przeprowadzki, więc nie mógł nam pokazać swojej przepastnej kolekcji G1. Mimo to liczba figurek jakie posiada jest tak pokaźna, że wciąż mieliśmy co oglądać. Mad Yellow bardzo ceni sobie spójność swojej kolekcji i bardzo konkretny klucz, który obrał podczas jej kompletowania. Najważniejsze przyjęte przez niego założenia to brak partsformingu/ fakeformingu oraz bliskość oryginalnym zabawkom. Dzięki takiemu doborowi modeli, posiada on wiele figurek, których nie odnajdziecie w zbiorach innych kolekcjonerów.

Drugą dziedziną, interesującą Marcina niemal równie mocno co Transformery jest technologia druku 3D. Co jednak ciekawe, wciąż wiąże się ona bezpośrednio z wielkimi robotami. Mad Yellow stworzył niezliczone dodatki akcesoria i modyfikacje dla figurek Transformers, a rezultaty jego pracy możecie śledzić między innymi na stronie Printformers na Facebooku. Wiele z nich opisał dokładnie także na swoim kanale na Youtube’ie – Monologi o Robotach.

Jakie figurki zgromadził Marcin? Co zaprezentuje na swoim kanale w najbliższym czasie? Jakie nowe projekty i druki na niego czekają? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego filmu. Zapraszamy do oglądania!

 

Kolekcja #3 – Mad Yellow

Jak zwykle bardzo zależy mi na Waszych opiniach na temat filmu i całego cyklu. Czy chcielibyście częściej oglądać co ciekawego można znaleźć u innych fanów figurek i nie tylko? „Z kamerą wśród kolekcjonerów” potrzebuje dla istnienia Waszego wsparcia, bo tak naprawdę to od Waszego wkładu zależy jak częste i jak atrakcyjne będą kolejne odcinki. Dajcie mi znać jeśli chcielibyście zaprezentować swoje zbiory w jednym z przyszłych epizodów. Napiszcie do mnie, a przy najbliższej okazji odwiedzę Was z kamerą i pogadamy na temat Waszego hobby.

Jeśli film Wam się spodobał będzie mi miło jak okażecie to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziecie więcej materiałów na temat figurek, nie tylko Transformers. Zaglądajcie także regularnie na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych materiałach.

Jeżeli ominęliście wcześniejsze odcinki z serii „Z kamerą wśród kolekcjonerów” odnajdziecie je tutaj:

Z Kamerą wśród kolekcjonerów #1 – Lemo

Z Kamerą wśród kolekcjonerów #2 – Ryba

Reklama

Reklama