Wieści z JoeCon, dzień 2, – figurki G.I. Joe

W poprzednim wpisie z JoeCon opisałem Wam co było dostępne na samej konwencji, egzemplarze unikatowe. Teraz przyszła kolej na zaprezentowanie tego, co Hasbro przygotowało na rynek w drugiej połowie tego roku – tym razem to nie fejk :). Docelowy opis podzieliłem na dwa wpisy. Pierwszy dotyczy tych powszechnych, drugi (postaram się opublikować jutro) wydań ekskluzywnych klubu kolekcjonera. Będzie grubo :).

Zacznijmy od tego, że podczas tegorocznego ToyFair Hasbro zrezygnowało z pokazywania planów wydawniczych figurki G.I. Joe, zostawiając je właśnie na JoeCon. Z marketingowego i PRowego punktu widzenia – strzał w dziesiątkę. Dzięki temu Joesi nie rozpłynęli się m.in. w Marvelu, a przy okazji doceniono fandom miłośników żołnierzyków, oddając im palmę pierwszeństwa w delektowaniu się nowościami. A jest czym.

Najpewniej seria 50th Anniversary odniosła spory sukces, stąd postanowiono o jej kontynuacji. Także i w kolejnych falach zobaczymy już nie pojedynczo zapakowane figurki, ale dwu i trój paki, a także zestawy pojazdów z figurkami. Co więcej, część teraz zaprezentowanych jak i przyszłych ma opierać się na wyglądzie z komiksów IDW. Druga sprawa, zestawy będą nadal Toys R Us exclusive, ale najpewniej da radę je zamówić przez inne e-sklepy, np. BigBadToyStore. Czy zobaczymy je w Polsce? Szczerze wątpię, ale na konwencji żadnych informacji o ekspansji w Europie nie było. Przejdźmy zatem do konkretów. Przy opisach będą fotki marketingowe, na dole strony zobaczycie galerię z wystawki Hasbro.

Dwupaki

Reklama

Reklama
Marine Devastation: Gung-Ho vs. Cobra Shadow Guard

Reklama

Figurki G.I. Joe 2015Oczywiście Shadow Guard to repaint dobrze przyjętego Retalition Crimson Guarda. Nawiązuje to figurek z lat 2000, gdy wypuszczono 5pak z tymi figurkami. Jednak hitem według mnie będzie Gung-Ho. Przy nowej odsłonie stara wersja z 25th Anniversary wygląda jak ubogi krewny. Tutaj proporcje, rzeźba, wielkość sprawiają, że wygląda jak prawdziwy twardziel. Przedsmakiem tej figurki był na pewno 50th Anniversary Leatherneck. Tak już totalnie na marginesie, to jego głowa z wąsami na ciele ma potencjał na custom marszałka Piłsudskiego, nie sądzicie :)?

Hunt For Cobra Commander: Shipwreck vs. Cobra Commander

Bardziej mroczna wersja Cobra Commandera w dość nietypowych kolorach – czarny i czerwony. Sam moduł to przemalowana wersja Ultimate Cobra Commandera. Shipwreck natomiast to również mix różnych figurek. Na pewno warty postawienia na półce dla osób, które nie są zbytnio przywiązane do wersji z komiksów Marvela lub serialu Sunbowa i preferują nowszy styl umundurowania. Kamizelka ściągana, na białej koszulce bodaj napis „NAVY”.

Classic Clash: Spirit Iron-Knife vs. Storm Shadow

Figurki G.I. Joe 2015Ktoś powie, że ten moduł ninja jest już zgrany, bo zrobiono na nim masę figurek. Mi to nie przeszkadza, a ten Storm Shadow wygląda niesamowicie! Dużo bardziej pasuje mi to wersji znanej z komiksu TM-Semic o walce w konsulacie Kobry. Spirit? Też ciekawy zwłaszcza do pustynnych figurek, których w Joesach za wiele nie ma. Świetnie skomponuje się z Dustym czy Night Foxem.

Reklama

Reklama
Troop Build-Up: Steel Brigade vs. Iron Grenadier

Figurki G.I. Joe 2015U nas army building nie ma raczej dużej tradycji, inaczej niż w USA. Zatem ten dwupak będzie gratką dla wszelkiej maści kolekcjonerów oddziałów. Iron Grenadier z Pursuit of Cobra, czyli z dodatkowym karabinem oraz maskowaniem na spodniach. Steel Brigade jest tą samą wersją co w Pursuit of Cobra i 50th Anniversary. Kto ma obie – może spokojnie skreślić go z listy.

Swamp Steam: Blowtorch vs. Croc Master

Figurki G.I. Joe 2015Hell yeah! Pierwotnie te figurki miały pojawić się przy okazji Pursuit of Cobra, po sieci krążyły nawet pierwsze próbki w zapakowanej formie. Python Patrol Croc Master or Jungle Blowtorch. Tak się mialy nazywać. Osobiście ogromnie mnie cieszy, że Hasbro zdecydowało się odkopać ten koncept i wrzucić do sprzedaży. Wprawdzie ten krokodyl wygląda nieco dziwacznie i najpewniej nie jeden eco-warrior by chętnie go przebadał, ale świetnie się będzie komponował z ekipą z Python Patrol. Trochę mieszane uczucia mam do Blowtorcha, bo niby to nie powielenie tej samej wersji co wcześniej, ale jednak repaint. Bez nowego sprzętu. Do lasu jak najbardziej :).

To tyle jeśli idzie o dwupaki. Sugerowana cena w USA? 15 USD za opakowanie. Idźmy dalej

Trzypaki

Chase for the MASS Device: Duke, Cobra Commander, Cobra C.L.A.W.S. Trooper

Figurki G.I. Joe 2015

Przyznam szczerze nie rozumiem totalnie tego wyboru. Zalegają w magazynach? Wszystkie są krokiem wstecz i początkowym ogniwem ewolucji Joesów to znanych i poważanych obecnie. Większość osób za oceanem nie może się nadziwić, po co w ogóle je wypuszczać. Kto miał je kupić – zrobił to. Obstawiam, że w Polsce raczej furory nie zrobi. Duke taki sobie, Trooperów można kupić lepszych, podobnie jak Cobra Commandera.

Sneak Attack: Bazooka, Firefly, Dusty

Sneak-Attack-3pk_tn Kozacki Firefly, bazujący na wersji z 3paka z Retaliation i przemalowani Dusty i Bazooka. Kurcze, jakoś mam ambiwalentne uczucia wobec tej dwójki. Niby coś ciekawego i kolory nowatorskie, takie mocno pod wodne klimaty. Z drugiej strony – strasznie sztuczne. Jeszcze ten Dusty z „peleryną”. Na pustyni miała sens, ale tutaj. Cóż… pewnie i tak kupię :).

Vanishing Act: Torpedo, Hit & Run, Zartan

Vanishing-Act-3pk_tnZacznijmy od Zartana, bo pewnie zagości na wielu półkach podmieniając zasłużoną wersję z 25th. Niby wiele się nie różnią, ale jednak ten wygląda lepiej. Torpedo ma nowe płetwy. Hit N Run… kolejna już wersja tej postaci w niedługim czasie. Do tajnych operacji jak znalazł, ciekawie komponowałby się np. z Low-Lightem gdzieś podczas misji.

Rock Rampage: Alpine, Rock Viper, Cobra Shock Trooper

Figurki G.I. Joe 2015Genialny ruch Hasbro, bowiem w jednym trójpaku zmieścili 3 bardzo trudno dostępne figurki, z Alpine’m na czele. Obecnie Alpine chodzi po blisko 50 USD za sztukę, Rock-Viper i Shock Trooper po 20 USD. Zatem potencjał zestawu to 100 USD, a my go dostaniemy za sporo mniej – cena za każdy trójpak to 20 USD.

Zestawy z pojazdami

G.I. JOE DESERT DUEL

F.O. E. Striker i Cobra Basilisk

Figurki: Chuckles oraz Elite Horseman

Desert-Duel_tnMocno podrasowany AWE Striker oraz przemalowany Snow Cat. Co ciekawe w tej fali pojazdy w większości zostaną przemieszane. To znaczy te dotychczas na wyposażeniu Joe przejmie Cobra i w drugą stronę. Efekty? jak dla mnie bardzo ciekawe, choć ten FOE z kanistrami (jeśli dobrze widzę) na przedzie to mało pomysłowy :). Chuckles bazuje na wyglądzie postaci z komiksów IDW. Cena za zestaw to 50 USD.

G.I. JOE SILENT STRIKE

G.I. Joe Skystriker vs H.I.S.S. Tank.

Figurki: Ace oraz Sightline vs  H.I.S.S. Gunner and Driver.

Silent-Strike_tnNajwiększy zestaw w nadchodzącej fali. 4 figurki, dwa pojazdu. Kolejna odsłona Skystrikera, tym razem w ciemnoszarym odcieniu. Do tego nowy snajper w szeregach Joesów. HISS? Na uwagę zasługuje totalnie nowa wieżyczka, bo figurki to dobrze znane nam postacie w innym odcieniu. Zresztą Hasbro daje sporo kolorowych figurek, bowiem mamy niebieskie, zielone (konwencyjny zestaw, opiszę jutro), szare, pustynne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie i kiedy

Jak napisałem wcześniej potrzymano TRU jako głównego dystrybutora. Ceny nie będą odbiegać od dotychczasowych, czyli:

Dwupaki po 15 USD

Trójpaki po 20 USD

Zestawy z pojazdami jeden za 50 USD drugi za 60 USD.

Planowany czas wypuszczenia: sierpień tego roku! Także już niedługo, bo to ledwo 4 miesiące. Do nas jeśli trafi to pewnie przez osoby trudniące się ściąganiem lub zadziałać na własną ręką – zwłaszcza przy pojazdach.

Tytułem podsumowania warto zaznaczyć, iż nieprawdziwe okazały się pogłoski o uśmierceniu serii. Oczywiście aktualne pozostaje pytania, czy aby nie jest to ostatnia szansa, by serię utrzymać przy życiu. Wiele osób w USA marzy o Joesach w skali 6″, ale na razie nie ma żadnych planów w tym zakresie.

Więcej informacji

Druga część w osobnym wpisie będzie dotyczyć wydać limitowanych / ekskluzywnych, czyli: SDCC (dwa różne), FSS 4.0. (sporo nowych i zaskakujących postaci) oraz zapowiedzianej już figurki dla członków klubu kolekcjonera. Ponadto nowy ciekawy Crossover G.I. Joe i Transformers. Postaram się opisać wszystko jutro :). Niżej galeria zdjęć znalezionych w necie, a prezentujących zapowiedziane figurki. Myślę, że sporo osób umieści część, jeśli nie większość z nich na liście do Świętego Mikołaja :).

Figurki G.I. Joe – galeria

BazookaDusty Chuckles Cobra Commander Firefly GungHo ShadowGuard Shipwreck StormShadow Zartan

Army building set Croc Master FOE HISS Skystriker Storm Shadow

Reklama

Reklama