Tydzień z Figurkami cz.55 – odcinek specjalny świąteczno-sylwestrowy

Tydzień z Figurkami cz. 55 – odcinek świąteczno-sylwestrowy

Drodzy Maniacy czas leci jak szalony. Dopiero co rozbieraliśmy choinkę a już trzeba ją ubierać ponownie. Zapewne niektórzy rozpamiętują też zabawę sylwestrową, a kolejna już za rogiem. Żeby umilić wam ten czas startujemy tradycyjnie z świąteczno-sylwestrową edycją Tygodnia z Figurkami. Tym razem mamy dla was również nagrody : )!

Tydzień z Figurkami jest z wami już prawie 3 lata : ). Przez ten czas mieliśmy dwie edycje świąteczno-sylwestrowe. Poniżej możecie zobaczyć trochę zgłoszonych prac z poprzednich edycji.

Reklama

Reklama
ŚWIĘTA

Reklama

SYLWESTER

Nagrody

Jesteście już nakręceni? Jeszcze nie? Porozmawiajmy o nagrodach. Tegoroczny konkurs będzie miał dwa tematy. Każdy ma szansę zgarnąć dwie figurki! Ich fundatorami jest Hasbro Polska (dziękujemy!) oraz administracja ManiacyFigurek.pl.

Temat pierwszy to „Figurkowe Święta”. Za pierwsze trzy miejsca do wygrania są następujące figurki (wszystko skala 1:12, czyli 6″):

 • Marvel Legends – Scorpion
 • Marvel Legends – Retro Wasp
 • Power Rangers Lightning Collection – Beast Morphers Red Ranger
Tydzien z Figurkami Maniacyfigurek - nagrody swiateczne

Tydzien z Figurkami Maniacyfigurek – nagrody swiateczne

Temat drugi to „Huczny Sylwester”. Za pierwsze trzy miejsca do wygarnia są następujące figurki (skala 1:18, 3.75″):

 • Star Wars – Range Trooper
 • Marvel Universe – Bucky
 • G.I. Joe – Shipwreck Sailor
Tydzien z Figurkami Maniacyfigurek - nagrody sylwestrowe

Tydzien z Figurkami Maniacyfigurek – nagrody sylwestrowe

Zwycięzców wybierać będzie nasza społeczność kolekcjonerów figurek w drodze głosowania – jeżeli jeszcze nie jesteś w grupie nie zwlekaj z dołączeniem : ). Po głosowaniu zwycięzcy sami wybiorą nagrody. Autor zdjęcia, które zajmie 1. miejsce wybiera jako pierwszy, 2. miejsce wybiera jako drugi, a autor zdjęcia z miejsca 3 zgarnia figurkę, która została.

Aby jeszcze dosłodzić – poza lauretami z największą ilością głosów, Administracja przyzna również po jednej nagrodzie specjalnej (też figurki) w każdej z kategorii. Rezerwujemy taką opcję, bowiem jakieś zdjęcie może się nam tak spodobać, że z miłą chęcią nagrodzimy autora/ke :)!

Reklama

Reklama
Tydzień z Figurkami – Zasady

Jak każda zabawa z nagrodami oparta na współzawodnictwie, tak i nasz Tydzień z Figurkami ma swoje zasady. Zapoznajcie się z nimi przed przystąpieniem do działania:

 1. Zgłoszenia można umieszczać w dedykowanym poście na naszej grupie.
 2. Tydzień z Figurkami to przede wszystkim zabawa. Stawiamy na interakcje społeczności i pokazywanie swoich figurek w kreatywny sposób. Dlatego prosimy abyście do zdjęć używali tylko figurek, które macie w swoich zbiorach. Nie doklejajcie w photoshopie figurek, których nie posiadacie. I przede wszystkim nie zgłaszajcie zdjęć, których sami nie zrobiliście – np. ściągniętych z internetu.
 3. Zdjęcia do tematu świątecznego można zgłaszać do końca 21.12 (tj. poniedziałek)[aktualizacja: zgłoszenia na temat świąteczny przedłużamy do końca wtorku tj. 22.12]. Zgłoszenia do tematu sylwestrowego można umieszczać w poście do 28.12 (tj. poniedziałek). Będziemy monitorowali na bieżąco aktywność i liczbę zgłoszonych prac – jeżeli będzie taka potrzeba przedłużymy terminy. Również jeżeli z jakiś powodów w finalnym dniu dopiero kończycie przygotowanie zdjęcia, napiszcie w komentarzu lub bezpośrednio do mnie na FB (@Marecki).
 4. Podstawowym czynnikiem decydującym o przyjęciu pracy do danego konkursu będzie nawiązanie do tematu. Czyli klimatu świątecznego (śnieg, choinka, prezenty, stół wigilijny itp.) oraz szaleństwa sylwestrowego (szampan, fajerwerki, impreza sylwestrowa itp.). Doceniane oczywiście będą również nieszablonowe podejścia do tematyki tak długo jak nie są na siłę do niej podczepiane. Unikajcie robienia standardowych zdjęć figurki na półce – popuśćcie wodze fantazji. Administracja może nie dopuścić zdjęcia do głosowania, jeżeli nie zawiera się ono w tematyce.
 5. Starajcie się, aby w miarę możliwości zdjęcia były wyraźne. To zabawa dla każdego, więc nie potrzebujecie od razu profesjonalnego sprzętu fotograficznego, ale jeżeli na zdjęciu nic nie widać to trudno będzie docenić waszą pracę włożoną w przygotowanie zdjęcia.
 6. Jeżeli dobrze bawicie się przy robieniu zdjęć śmiało wrzucajcie w poście więcej waszych prac, ale koniecznie zaznaczcie, które zdjęcie zgłaszacie do głosowania. Każdy może zgłosić po jednym zdjęciu w danym temacie.
 7. Zakaz „podkręcania” – żeby jak najwięcej osób mogło przystąpić do zabawy i nie czuć się za bardzo onieśmielonym poziomem „mistrzów photoshopa”. Umawiamy się, że korygowanie zdjęć w programach graficznych ograniczamy do minimum – dopuszczalne mogą być tylko drobne korekty np. kolorów, jasności, bardzo delikatny efekt blastera/wystrzału itp. Powstrzymajcie się proszę z elektronicznym upiększaniem – ma to być przede wszystkim aranżacja przygotowana przez Was. Administracja może nie dopuścić zdjęcia do głosowania, jeżeli uznamy że jest za bardzo „podkręcone”.
 8. Po zakończeniu przyjmowania prac na grupie pojawi się specjalny post w którym każdy grupowicz będzie mógł zagłosować na ulubione zdjęcie. Tak! to nasza społeczność będzie wybierać wygranych : ) Głosowanie będzie w systemie „TOP 3”, czyli każdy będzie mógł w komentarzu do postu wybrać 3 ulubione zdjęcia przyporządkowując im odpowiednią ilość punktów – miejsce 1 = 3 punkty, miejsce 2 = 2 punkty i miejsce 3 = 1 punkt. Prosimy aby każdy autor zgłoszonego zdjęcia również oddał swoje głosy. Oczywista oczywistość – nie można głosować na swoje zdjęcie. Jeżeli z jakichkolwiek powodów wystąpią komplikacje uniemożliwiające głosowanie „TOP 3”, zastosujemy system ankietowy z możliwością oddania głosu na jedno zdjęcie. Na wygranych tematu świątecznego będzie można głosować od 21.12 do końca 23.12. Sylwestrowych zwycięzców będziecie mogli wybierać od 29.12 do końca 30.12 (terminy głosowania zależne są od ostatecznego terminu zakończenia przyjmowania zgłoszeń i mogą się wydłużyć).
 9. Wszystkie wrzucone przez Was zdjęcia ukażą się w podsumowaniu na grupie oraz na ManiacyFigurek.pl. Dozwolone są wszelkie znaki wodne, jeśli chcecie podkreślić swoje autorstwo. Z miłą chęcią przy wpisie umieścimy również link do Waszego Insta, strony czy innego medium, gdzie dzielicie się swoją działalnością. Dodatkowo zwycięskie zdjęcia (1. miejsca w obu tematach) przyozdobią tło grupy oraz będą pokazane na fanpage’u oraz instagramie FIA Poland. Jeżeli z jakiś powodów nie wyrażacie zgody na taką publikacje dajcie wyraźnie o tym znać wcześniej.

I najważniejsze: Nie zniechęcajcie się na starcie. Oczywiście są nagrody i zapewne wiele osób mocno się postara. Niemniej najważniejsza w całym tym ambarasie jest dobra zabawa, interakcja z figurkami i integracja społeczności. Splendor i nagrody to tylko dodatki : ). Bez strachu – cykajcie fotki, zgłaszajcie, dyskutujcie. Jeżeli jednak nie czujecie absolutnie żadnego zacięcia fotograficznego doceńcie pracę innych – oddajcie swój głos i śmiało komentujcie zgłoszone zdjęcia.

Chwytajcie więc za aparaty, choinki, bałwany, sztuczne ognie i karpie – raz jeszcze zapraszamy wszystkich do zabawy.

Reklama

Reklama