Transformers Toy Fair 2016 podsumowanie eventu

Transformers Toy Fair 2016

Pamiętacie naszą relację ze świata Transformers z Toy Fair 2015? W tym roku również przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najciekawszych zapowiedzi. Dowiecie się z niego jakie Transformery pojawią się w najbliższym czasie na sklepowych półkach i będziecie mogli zdecydować, które z nich zasługują na dołączenie do Waszych kolekcji. Skoro wstęp mamy już za sobą, pora zobaczyć co przygotowało dla nas Hasbro i jego partnerzy na Transformers Toy Fair 2016.

Reklama

Reklama
Comicave

Zestawienie nowości zaczynamy od propozycji Comicave. Na targach zaprezentowano dwie figurki z filmu Transformers Age of Extinction – Bumblebee i Optimusa Prime. Obie są w skali 1/22 i każda z nich może pochwalić się wysokim poziomem pozowalności. Niestety w żadnej nie uświadczymy transformacji. Na pocieszenie dodam, że zarówno Optimus jak i Bumblebee mają składać się w większości z metalu. Zgodnie z obietnicami ma on stanowić około 75-80% figurki.

DSC07931DSC08410

Comicave Age of Extinction Optimus Prime

DSC07929DSC08409

Comicave Age of Extinction Bumblebee

Kids Logic

Reklama

Kids Logic przygotowało swoją propozycję dla fanów Devastatora. W jej skład wchodzi zarówno Gestalt jak i pojedyncze Constructicony. Niestety żadna z figurek nie transformuje się ani nie łączy z innymi aby utworzyć Devastatora. Każdy z modeli to figurka PVC wzbogacona solidna porcją artykulacji.

DSC07863

Kids Logic Devastator – nietransformowalna figurka dla tych, którzy lubią słodkie transformery:)

DSC07868

Kids Logic Scavenger i Long Haul

DSC07869

Kids Logic Scrapper, Bonecrusher, Mixmaster i Hook

Reklama

Reklama
The Loyal Subjects Transformers

Loyal Subjects ma dla Was kolejną porcję figurek wykonanych z PVC stworzonych w tej samej stylistyce co poprzednie wydania.

DSC05700

Pomarańczowe Constructicony, Swoop, Wheeljak, Hound, Sunstreaker, Mirage i inni

DSC05701

Ghost of Starscream i Buzzsaw

DSC05702

G2 Constructicons

DSC05703

Rumble (a może Frenzy) i Laserbeak

DSC05704

50 shades of Prime czyli Optimus dla każdego

DSC05731

Optimus Prime, Ultra Magnus i Nemesis Prime

DSC05732

Shockwave i Grimlock

Soap Studios

Soap Studios zaprezentowało kilka figurek bazujących na modelach z kreskówkowej pierwszej generacji. Modele to nietransformowalne statuetki wykonane na licencji Hasbro.

DSC09236

Optimus Prime, Bumblebee i Spike

Titans Return

Skoro przystawki mamy już za sobą, pora przejść do dania głównego. Była nim oczywiście zapowiadana od jakiegoś czasu seriia „Titan Returns”, która będzie koncentrować się na Headmasterach zwanych Titanmasterami (odczepiana głowa transformera, która potrafi zmieniać się w małego robota). Największą gwiazdą targów był zdecydowanie Fortress Maximus wraz ze swoim headmasterem – Cerebrosem i jego headmasterem – Emissary

Fortress-Maximus-BattleshipFortress-Maximus-Robot

Fortress Maximus

CerebrosFortress-Maximus-Head

Cerebros

EMISSARY-Minifig

Emissary

 Fani najmniejszych figurek Transformerów znajdą coś dla siebie wśród tytanów z klasy rozmiarowej Legends. Moim osobistym faworytem jest Wheelie.

Legends_RUMBLE_BotLegends_RUMBLE_VehicleLegends-RUMBLE-DeviceLegends Rumble – Zaskakujące jak w tak niewielką figurkę udało się upchnąć aż trzy tryby. Rumble może być zarówno Transformerem, czołgiem jak i hitechowym odtwarzaczem MP3. Prawdziwy Triple changer, który nawet nie wypcha Twojej kieszeni.

Legends-LASERBEAK-Bot-ModeLegends-LASERBEAK-Tablet-ModeLegends-LASERBEAK-Vehicle-Mode

Legends Laserbeak – podobnie jak Rumble, Laserbeak również otrzymał aż trzy tryby alternatywne. Tym razem czołg zastąpił pojazd opancerzony.

Wheelie-BotWheelie-Vehicle

Legends Wheelie – Wheelie wygląda zaskakująco dobrze w swoim niewielkim rozmiarze. Do tego może okazać się naprawdę przyjemną budżetową okazją dla fanów serii Masterpiece. Przewidziano nawet otwierany kokpit dla Headmastera.

DSC08720

Legends Crashbash – Coś dla tych, którzy ronią łzę nostalgii za każdym razem, gdy wspomina się imię Crasha Bandicoota. Sprytne połączenie dinozaura i ptaka zaklęte w małym kawałku plastiku

Fani nieco większych figurek także nie powinni narzekać na ofertę „Titans Return”. Obejmuje ona sporo nowych moldów, które także zostały wyposażone w gimmick Headmastera.

Blurr-RobotBlurr-Vehicle

Deluxe Blurr

Blurr-Minifig-RobotHyperfire – headmaster Blurra

Chromedome-RobotChromedome-Vehicle

Deluxe Chromedome

Chromedome-Stylor-Bot

Stylor – Headmaster Chromedome’a

Scourge-RobotScourge-Spaceship

Deluxe Scourge

Scourge-Fracas-RobotFracas – Headmaster Scourge’a

Mindwipe-RobotMindwipe-Bat

Deluxe Mindwipe

Mindwipe-Vorath-Robot

Vorath – Headmaster Mindwipe’a

Hardhead-RobotHardhead-Vehicle

Deluxe Hardhead

CQxbiV9VEAADL94

Duros – Headmaster Hardheada

45

Deluxe Skullcrusher

6

Grax – Headmaster Skullcrushera

Znalazło się także miejsce na parę ciekawych figurek klasy rozmiarowej Voyager.
Galvatron-Robot-New

Galvatron-Cannon-NewGalvatron-Vehicle-New

Voyager Galvatron – wyposażony w aż trzy tryby (robot, działo i statek kosmiczny). Propozycja idealna dla tych, którzy nie mogą patrzeć na przekombinowanego klasycznego Galva i składanego z kawałków Galvatronusa.

Galvatron-Minifig

Megatron (no bo któżby inny!) – Headmaster Galvatrona

omcrrm5xpruf0491ats6 Sentinel-Prime-Robot-copy

Sentinel Prime – kolejny ciekawy model i kolejny tripplechanger. Możecie być pewni, że nie upłynie dużo wody w Wiśle nim wydadzą ten mold ponownie jako Astrotraina.

Sentinel-Prime-Minifig-copy

Infinitus – Headmaster Sentinela Prime’a

Dla tych, którzy lubią naprawdę duże figurki przygotowano bardzo ciekawą propozycję w postaci Powermaster Optimusa. Transformer zmienia się w ciężarówkę z przyczepą, bazę i robota. Jest to solidny retool zeszłorocznego Combiner Wars Ultra Magnusa. Zaprezentowano także zapowiadanego jakiś czas temu Leader Blastera.

Leader-Blaster-Base-v4Leader-Blaster-BoomboxLeader-Blaster-Bot-v2

Leader Blaster – posiada trzy tryby (robot, baza i boom-box). Zapowiada się co najmniej interesująco

Leader-Blaster-Minifig

Twincast – Headmaster Blastera

Titans-Return-Leader-Powermaster-Optimus-Prime-01-RobotTitans-Return-Leader-Powermaster-Optimus-Prime-03-VehicleTitans-Return-Leader-Powermaster-Optimus-Prime-04-Base

Leader Powermaster Optimus Prime – zaawansowany retool Ultra Magnusa i pierwsza figurka Powermaster OP od lat

Titans-Return-Leader-Powermaster-Optimus-Prime-05-Minifig-APEX

 Apex – Headmaster Optimusa

Robots in Disguise

Jeżeli śledzisz z zapartym tchem ostatnie kreskówkowe przygody Autobotów na pewno zainteresują Cię nowe figurki, które zostały pokazane na targach.

AeroboltPower-Surge-Optimus-Prime-2Power-Surge-Optimus-Prime-4

Power Surge Optimus Prime – Skrzydlaty Optimus ma posiadać elektronikę w postaci dźwięków i oświetlenia. Poza tym w zestawie odnajdziemy miecz – Decepticon Hunter i mini-cona Aerobolta.

 Podczas Toy Fair zaprezentowano również dwa modele w wersji Platinum – będą one sprzedawane w dwupaku.

Deluxe_Bumblebee_robot

Warior Bumblebee – Ta wersja BBB została wzbogacona o złote wykończenie

Voyager_Grimlock_Robot

Voyager Grimlock – Znany i lubiany FOC Grim po solidnej kuracji remoldującej. Do tej pory dostępny był jedynie w wersji Takary.

Oprócz powyższych figurek dostaniemy także możliwość zakupu nowych modeli klasy Warrior – idealnych dla tych, którzy nie mają za dużo miejsca na półkach.

341152-Warrior-Power-Surge-Optimus-Prime-Robot341152-Warrior-Power-Surge-Optimus-Prime-Truck

Warrior Power Surge Optimus Prime – zmniejszona i pozbawiona elektroniki wersja figurki, którą widzieliście powyżej

341153-Warrior-Scorponok-Beast341153-Warrior-Scorponok-Robot

Warrior Scorponok – nowa i bardzo ciekawa interpretacja klasycznej dla Transformerów postaci

341154-Warrior-Windblade-Jet341154-Warrior-Windblade-Robot

Warrior Windblade – Ulubieniec fanów z serii Generations doczekał się także swojego figurkowego odpowiednika w RiD

Generations/Classics

Fani klasyki otrzymają w tym roku bardzo apetyczne danie składającego się z setu „Platinum Edition Cyclonus and Sweeps”. W skład zestawu wchodzą trzy figurki (Cyclonus, Scourge i Sweep), które wzbogacono o głowy z zestawu Botcon 2014 oraz półprzezroczyste elementy.

Cyclonus-Alt-ModeCyclonus-Bot-Mode

Platinum Cyclonus

Scourge-Alt-ModeScourge-Bot-Mode

Platinum Scourge

Decepticon-Sweep-Alt-ModeDecepticon-Sweep-Bot

Platinum Sweep

Zaprezentowano także jeszcze jeden ciekawy set – „Platinum Edition Clash at the planet of Junk” w skład którego wchodzą Hot Rod, Scrapheap i Wreck-Gar

5-2

DSC08806

Platinum Hot Rod

DSC08808

Platinum Scrapheap – retool Wreck-Gara

DSC08805

Platinum Wreck-Gar

Jak widzicie pokazano w tym roku całą masę nowych i bardzo ciekawych figurek. W związku z tym warto pokusić się o kilka słów podsumowania. Sam raczej nie skuszę się na nowe modele z RiD, ponieważ jakoś nie do końca podeszła mi kreskówka, na której bazują. Mimo to w tegorocznej ofercie można odnaleźć kilka ciekawych robotów. Jestem natomiast bardzo pozytywnie nastawiony do ofert firm trzecich, zwłaszcza metalowych statuetek z Age of Extinction. Zestawy z serii Platinum wydają się dobrą okazją dla fanów klasyki, którzy chcieliby nieco poszerzyć swoje kolekcje, a cała masa nowych wydań z serii Titans return wygląda jak solidny krok w przód w stosunku do Combiner Wars. Wciąż są to bardzo proste modele, ale gimmick Headmastera jest miłym powiewem świeżości, podobnie jak tripplechangery, a poszczególne tryby figurek zdają się wyglądać jakby lepiej niż ostatnio. Przy odrobinie szczęścia może nawet uda się uniknąć milionów remoldów, z którymi mieliśmy do czynienia w wojnach Combinerów.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że niniejsze zestawienie pomogło Wam w zaplanowaniu tegorocznych zakupów. Jeżeli zamierzacie nabyć któreś z pokazanych figurek, podzielcie się z nami swoją listą w komentarzach. Przekonamy się jakie transformery wyszły w tym roku najlepiej:)

Reklama

Reklama