Transformers The Best of The Best / Najlepsi z najlepszych – Wyniki

Najlepsi z najlepszych – Wyniki

Panie i Panowie, po niemal dwóch miesiącach zbierania Waszych głosów mamy wreszcie wyniki i wiemy już kto jest najlepszym z najlepszych w każdej z czterech kategorii naszego plebiscytu!

Po podsumowaniu ostatnich z Waszych głosów publikujemy tabele ze zwycięzcami:

Reklama

Reklama
Postać

Najlepsi z najlepszych

W kategorii Postać zwycięzcą plebiscytu jest G1 Soundwave! Wasze głosy w finale prezentowały się następująco:

Forum
Soundwave 7 Dinobot 5
Facebook
Soundwave 7 Dinobot 6
Łącznie
Soundwave 14 Dinobot 11

Soundwave był mocnym zawodnikiem od samego początku zabawy. W półfinale wygrał z Grimlockiem dosłownie o włos, ale w finałowym pojedynku zapewnił sobie trzypunktową przewagę, wygrywając zarówno na forum jak i na Facebooku. Sporym zaskoczeniem w tej kategorii była szybka przegrana Optimusa, Hot Roda i Megatrona, którzy musieli ustąpić miejsca bohaterom na co dzień docenianym nieco mniej. Dało nam to do zrozumienia, że w plebiscycie głosowało wielu fanów, którzy faktycznie posiadają sporą wiedzę na temat Transformerów i wiedzą, że postacie poboczne także zasługują na swoje pięć minut!

Postać Filmowa

Najlepsi z najlepszych

W kategorii Postać Filmowa zwycięzcą plebiscytu jest Sentinel Prime! Wasze głosy prezentowały się następująco:

Forum
Lockdown 3 Sentinel Prime 8
Facebook
Lockdown 8 Sentinel Prime 7
Łącznie
Lockdown 11 Sentinel Prime 15

W tej kategorii róznież mieliśmy sporo zaskoczeń. Zarówno Megatron jak i Optimus odpadli już w pierwszej rundzie, a Lockdown i Sentinel niestrudzenie parli do finału. Na Facebooku Lockdown wygrał jednym głosem, ale forumowa ponad dwukrotna przewaga Sentinela zapewniła mu wygraną z solidnym zapasem punktów. Ciekawie kształtował się także pojedynek Jetfire’a Mikaeli Banes i Zagarka, który zabił Hitlera. W tym przypadku Jetfire wygrał dosłownie jednym głosem. Jestem bardzo ciekaw jak by zakończył się ten pojedynek, jeśli wygrana przypadłaby jednemu z pozostałych zawodników.

Oficjalna Figurka

Najlepsi z najlepszych

W kategorii Oficjalna Figurka zwycięzcą plebiscytu jest Masterpiece Megatron! Wasze głosy prezentowały się następująco:

Forum
Megatron 11 Trypticon 0
Facebook
Megatron 12 Trypticon 0
Łącznie
Megatron 23 Trypticon 0

Przepaść między zawodnikami była tak ogromna, że Trypticon zwyczajnie nie miał szans w tym starciu. Megatron namierzył go działem jonowym i zdmuchnął z tablicy nie dając nawet jednego punktu. Mimo że nie mieliśmy zbyt wielu zawodników w tej kategorii, to wciąż starcia pomiędzy nimi pozostawały bardzo imponujące i w kilku miejscach pojedyncze głosy decydowały o zwycięstwie.

Reklama

Reklama
Figurka Third Party

Najlepsi z najlepszych

W kategorii Figurka Third Party zwycięzcą plebiscytu jest Fans Toys Sovereign! Wasze głosy prezentowały się następująco:

Forum
Sovereign 11 Gorira 0
Facebook
Sovereign 10 Gorira 1
Łącznie
Sovereign 21 Gorira 1

Tak jak Megatron pozamiatał wydania oficjalne, Galvatron rozprawił się z nieoficjalnymi. Biedny Primal musiał pogodzić się z porażką i tylko jednym głosem. Kategoria została zdominowana przez figurki od Fans Toys, a firma po raz kolejny udowodniła, że tworzy wysokiej jakości produkty dla kolekcjonerów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zwycięzcy tej kategorii, zobacz naszą recenzję.

Rozstrzygnięcie konkursu

Zgodnie z naszą obietnicą, plebiscytowi najlepsi z najlepszych towarzyszył konkurs. Zadaniem zawodników było wytypowanie finalistów i wyników finału plebiscytu. Dla osoby, której typy będą najbliższe ostatecznego rozstrzygnięcia przygotowaliśmy nagrodę w postaci figurki Dinobota Slasha z filmu „Transformers: Ostatni Rycerz”

Najlepsi z najlepszych

Po przeanalizowaniu Waszych propozycji udało nam się wytypować zwycięzcę! Jest nim użytkownik „Kolejny” z forum Maniacyfigurek.pl. Jego typy okazały się być bardzo trafne do finałowych wyników:

1. Optimus Prime (G1) vs Soundwave (G1), wygrywa Soundwave
2. Sentinel vs Lockdown, wygrywa Sentinel
3. Masterpiece Megatron vs Titans Return Trypticon, wygrywa Megatron
4. Fans Toys Sovereign vs Perfect Effect Gorira, wygrywa Sovereign

Kilku innym uczestnikom konkursu udało się wytypować zwycięzcę kategorii „Postać”, jednak nikt nie był w stanie podać poprawnie obu półfinalistów w kategorii „Postać Filmowa”. „Kolejny” jako jedyny bezbłędnie wskazał wszystkich pozostałych półfinalistów i zwycięzców finału. W rezultacie osiągnął imponujący wynik 11 celnych strzałów na 12 opcji. „Kolejny” odezwij się do mnie (Gladky) na forum i ustalimy sposób przekazania nagrody. Przy okazji możesz chyba puścić totka 🙂

Najlepsi z najlepszych – Podsumowanie

I to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą edycję forumowego plebiscytu Najlepsi z najlepszych. Pomogliście nam wybrać czterech zawodników, którzy walczyli o zwycięstwo aż do samego końca i było przy tym sporo emocji, często aż do ostatniej chwili. Co uważacie o wynikach? która runda zaskoczyła Was najbardziej i czy chcielibyście w przyszłości częściej widzieć tego typu plebiscyty?
Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

 

Reklama

Reklama