Gladky’s Workshiop: Custom Micro Dinobots – Grimlock

customowy kwiecieńPora na kolejny artykuł Customowego Kwietnia! Od jakiegoś czasu pracuję nad pewnym małym dużym projektem. Pomyślałem, że fajnie by było zrobić grupkę kieszonkowych dinobotów, utrzymanych w klimatach pogranicza Transformers Prime i filmowej serii. Na moje szczęście jakiś czas temu Hasbro wydało malutkiego Abominusa w ramach Transformers Prime Beast Humters i to właśnie Abominus został bazą dla moich dinków.

Abominus 2Wisienką na torcie jest tu połączony tryb, który umożliwi customom przemianę w dino-combinera, co powinno wyglądać bardzo efektownie przy tak niewielkim rozmiarze. Ogólny zamysł dla tej grupki to repainty z drobnymi modami, więc nie będzie to czyste przeszczepienie G1, a raczej jego reinterpretacja.

Abominus

Micro Grimlock

Na pierwszy ogień postanowiłem wziąć Grimlocka, bo od kogo lepszego można zacząć?:) Bazą dla modelu został Rippersnapper, ponieważ najbardziej pasował mi posturą i klimatem do Grima.

640px-Bh-rippersnapper-toy-cyberverselegion

Tryb Dinozaura

DSC_0420_obrobionePostanowiłem, że w przypadku tak niewielkich figurek najlepiej sprawdzi się malowanie z odrobiną tekstury. Właśnie dlatego wzbogaciłem model o cienie i zadrapania, które uwypuklają rzeźbione detale.

DSC_0417_obrobionePostanowiłem także nieco zmodyfikować paletę kolorystyczną, aby urozmaicić wygląd figurki i wzbogacić model o sporą ilość detali.

DSC_0422_obrobionedla odświeżenia wizerunku postaci dodałem czarne panele i przetarcia symulujące battle damage.

DSC_0423_obrobioneOprócz tego wzbogaciłem Grimlocka o inspirowane grą Fall of Cybertron efekty podświetlenia na biodrach, kolanach i kostkach oraz oczach.

Tryb Robota

DSC_0407_obrobioneW trybie robota kolorystyka jest już nieco bliższa temu co znamy z pierwszej generacji Transformers.

DSC_0406_obrobionePrzygotowałem także podrasowaną wersję broni dla mojego Grima. Dopiero po pomalowaniu zauważyłem jak bardzo przypomina Lancera z Gears of War.

DSC_0410_obrobioneZmodyfikowałem nieco malowanie głowy tak, że Grim otrzymał swój klasyczny wizjer. Do tego namalowałem białe detale, które uwypuklają i ożywiają „oczy”.

DSC_0412_obrobionePora porównać Grima z jakąś figurką żeby pokazać jego prawdziwy rozmiar. Tak się składa, że mam idealnego kandydata. Jak widać przy swoim starszym bracie – Masterpiece Grimlocku Micro Grim jest naprawdę małą figurką.

DSC_0416_obrobioneJeszcze jedno ujęcie porównawcze. Dla dodania tego małego błysku wszystkie złote elementy customu zostały pomalowane lakierem bezbarwnym.

DSC_0402_obrobioneTo już wszystko co miałem Wam dziś do pokazania. Jestem bardzo zadowolony z tego jak wyszedł mój Grim. W ciągu tego miesiąca pokażę Wam jeszcze kilka innych figurek z serii Micro Dinobots. Wyczekujcie kolejnych wpisów. Jak zawsze zachęcam do oglądania, komentowania i zadawania pytań i zapraszam do dalszego śledzenia Maniaków.

Pamiętajcie też, że w ten weekend możecie spotkać naszą ekipę na Pyrkonie, gdzie wystawiamy własne stoisko. Jeżeli nas odwiedzicie będziecie mieli okazję zobaczyć całą masę świetnych figurek i osobiście z nami pogadać. Fani customizacji będą mogli także obejrzeć kilka z moich modeli, które nie zostały wcześniej nigdzie pokazane.

Reklama

Reklama