Gladky’s Workshop: Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock

Stało się! Po niezliczonych godzinach pracy i trzech raportach z placu budowy moja interpretacja Fall of Cybertron Grimlock jest wreszcie gotowa. W związku z tym nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do obejrzenia galerii ukończonego modelu.

(proces powstawania figurki możecie zobaczyć tutaj: Dziennik budowy 1, Dziennik budowy 2, Dziennik budowy 3)

Fall of Cybertron Grimlock

Knight in shining armor edition

 

Reklama

Reklama
Tryb dinozaura

Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock dinomod Już od początku tworzenia mojej interpretacji Fall of Cybertron Grimlock. postanowiłem nieco odejść od znanej formuły, według której od lat projektowane są poszczególne generacje tej postaci.

Custom FOC Grimlock (24)Moim głównym pomysłem podczas projektowania modelu było skorzystanie ze znanej z Transformers 4 koncepcji Dinobotów – rycerzy. Postanowiłem jednak podejść do tematu od zupełnie innej strony niż Michael Bay.

Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock dinomod

Pancerz

Pancerz mojego Grimlocka był inspirowany rycerskimi zbrojami płytowymi. Z tego powodu na modelu znajduje się cała masa srebra. Dzięki specjalnej technice nakładania farby czarny podkład i srebrny kolor przenikają się, dając efekt szczotkowanej stali.

Custom FOC Grimlock (26)Aby zwiększyć wizualną atrakcyjność figurki model otrzymał całą masę drobnych, ręcznie malowanych detali, które przełamują monotonię bazowych kolorów.

Custom FOC Grimlock (25)

Modyfikacja głowy

Podczas prac nad tym customem zmodyfikowałem także głowę trybu dinozaura. Teraz można bez problemu otwierać i zamykać paszczę bestii, nie martwiąc się o fabryczny mechanizm sprężynowy.

Custom FOC Grimlock (28)Tryb dinozaura został wzbogacony o solidną porcję diod LED. Odnajdziemy je w głowie, łokciach, plecach oraz udach.

Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock dinomod lightElektronika daje bardzo dobre rezultaty zarówno w słabym świetle jak i w jego totalnym braku. Taki widok w środku nocy mógłby solidnie nastraszyć każdego Decepticona:)

Custom FOC Grimlock (27)Mój custom Grimlock powstał na bazie figurki z zestawu Silver Knight (przypadek? Nie sądzę!). Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć porównanie modelu z nieco podrasowanym Grimlockiem w wersji Platinum (recenzję fabrycznego modelu możecie zobaczyć tutaj). Sami oceńcie jak wiele się zmieniło.

Custom FOC Grimlock (31)W takim delikatnym świetle i ciemnym otoczeniu Grimlock prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Po małej rozgrzewce z trybem dinozaura przejdźmy do dania głównego.

Reklama

Reklama
 Tryb robota

Reklama

Custom FOC Grimlock (1) W trybie robota dominującymi kolorami są srebro, czerń i złoty chrom. Lubię jak moje figurki się błyszczą, więc postanowiłem nie zamalowywać fabrycznie chromowanych części.

Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock robotmodeZamiast tego dodałem nieco farby i podkreśliłem linie panelowe. Na czarnych elementach użyłem czerwonej farby, a na wszystkich innych czarnej. Oczywiście nie zabrakło także różnokolorowych detali, rozsianych po całej figurce.

Custom FOC Grimlock (3)Ponieważ wewnątrz klatki piersiowej Grimlocka została ukryta większość elektroniki, zmodyfikowałem nieco sposób transformowania głowy trybu dinozaura. Teraz leży ona luźno na plecach, podobnie jak ma to miejsce w serii Masterpiece.

Custom FOC Grimlock (18)A skoro już wypełniałem puste panele figurki, nic nie stało na przeszkodzie aby pozasłaniać ziejące z tyłu Grimlocka dziury. W ten sposób za jednym zamachem załatałem zarówno dół klatki piersiowej trybu dinozaura jak i plecy robota. Klapka na plecach stanowi także osłonę dla baterii i może być bez problemu zdemontowana w celu ich wymiany.

Custom FOC Grimlock (9)Podczas prac nad modelem poprawiłem również kolejną bolączkę tego moldu – puste ramiona. Zostały one przykryte dodatkowymi panelami, pod którymi ukrywają się po cztery diody. Przy okazji wypełniłem także szczeliny w udach i bicepsach figurki.

Custom FOC Grimlock (7)Nie zapomniałem także o akcesoriach. Zarówno miecz jak i tarcza zyskały liczne, malowane detale.

Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock robotmode sword

Custom FOC Grimlock (4)Po dokładnym pomalowaniu modelu otrzymał on dodatkowe kilka warstw bezbarwnego, błyszczącego lakieru.

Custom FOC Grimlock (8)Zabieg ten zapewnił zarówno delikatny połysk jak i znaczne poprawienie trwałości powłoki lakierniczej, co ma spore znaczenie podczas transformacji.

Custom FOC Grimlock (10)Wszystkie elementy, które fabrycznie posiadały fakturę siatki zostały rozwiercone w taki sposób, że stały się prawdziwą siatką. Dzięki temu bez problemu może przez nie przenikać światło, o czym więcej opowiem za chwilę.

Custom FOC Grimlock (6)Zanim przejdziemy dalej mam dla Was jeszcze kilka zdjęć drobnych detali figurki, które pozwalają zauważyć największe zmiany w modelu.

Custom FOC Grimlock (12)Custom FOC Grimlock (13)Custom Transformers Fall of Cybertron Grimlock robotmodeWbudowana elektronika – szczegóły

Kilka razy wspominałem o wbudowanej w model elektronice. Pora pokazać co potrafi wykonany dla figurki układ.

Custom FOC Grimlock (19)A jest to prawdziwy zlepek masy diod, kabli, przełączników i baterii. Dzięki niemu nawet w totalnej ciemności Grimlock robi wrażenie.

Custom FOC Grimlock (20)Najciekawiej jednak prezentuje się w delikatnym świetle. Prezentowany model posiada aż szesnaście diod, podzielonych na cztery niezależne obwody elektryczne.

Custom FOC Grimlock (22)Dwa z nich zostały ukryte w kolanach, co wymagało precyzyjnych rozwiązań w kwestii zasilania i ukrycia poszczególnych elementów. Przyczyną była tu oczywiście bardzo mała ilość miejsca na zainstalowanie koniecznej elektroniki.

Custom FOC Grimlock (21)Uważam, że ostateczny efekt robi naprawdę bardzo dobre wrażenie. Po dodaniu diod i nowego malowania, model zaczął robić zupełnie inne wrażenie.

Custom FOC Grimlock (15)Na koniec jeszcze kilka porównań ze standardowym Grimlockiem w wersji Platinum.

Custom FOC Grimlock (16)Custom FOC Grimlock (17)Po dodaniu nowych kolorów i detali Grimlock zdecydowanie rozwinął skrzydła i jestem naprawdę zadowolony z rezultatu. Najwyższy czas podsumować ten cykl i pokusić się o kilka słów kończących mój wywód.

Podsumowanie

Ten custom chodził mi po głowie od bardzo dawna. Cieszę się, że w końcu udało mi się zrobić własną wersję Fall of Cybertron Grimlocka i poprawić wszystko to, co nie podobało mi się w fabrycznym modelu. Figurka z Fall of Cybertron wpisuje się dla mnie w idealny wizerunek Grima dla linii Classics i mimo swoich wad sprawia ogromną frajdę każdemu, kto ma okazję się nią pobawić. Zdecydowanie zasługiwała na tych kilka koniecznych poprawek. Dziękuję wszystkim, którzy śledzili proces powstawania tego modelu i mam nadzieję, że końcowy efekt sprostał waszym oczekiwaniom. To wszystko co chciałem Wam dziś pokazać. Jeżeli macie jakieś pytania lub chcecie podzielić się swoją opinią, zapraszam do komentowania i zachęcam do dalszego śledzenia Maniaków.

Custom FOC Grimlock (5)

Reklama

Reklama