Total Retaliation, czołg i apc pod choinkę

Wprawdzie Święty Mikołaj jeszcze do mnie nie dotarł i najpewniej nic figurkowego nie przyniesie, ale wcześniej doszło kilka innych – bardzo ciekawych – przedmiotów: guide Total Retaliation oraz kilka pojazdów.

Reklama

Reklama
Total Retaliation – G.I. Joe: Retaliation Guide Book

Reklama

Zaczniemy nie od plastiku, ale papieru. Nie byłem pewny, czy owa książka trafi do mnie jeszcze przed Świętami, ale udało się. Jak wiadomo fanów Joesów na świecie jest cała masa. Dwóch z nich: Paddy Lennon i Brian Hickey postanowiło stworzyć, książkę, a właściwie foto-przewodnik po figurkach i pojazdach wydanych wraz z premierą filmu G.I. Joe: Retaliation.

Pozycja liczy 80 stron, wszystko w kolorze. Co znajdziecie w środku? Bez wątpienia jedne z najbardziej realistycznych zdjęć Joesów w Waszym życiu! Autorzy postarali się o zminiaturyzowanie kilku scen z filmu, mamy: Roadblocka walącego z karabinu maszynowego z czołgu Coltona; walkę ninja w górach czy paradę Kobry, gdy Cobra Commander kroczy celem przejęcia władzy.

Total Retaliation Ninja Battle

Spora część z treści to kartoteczki, obrazujące daną figurkę. Oczywiście to samo znajdziemy na YoJoe.com, ale jeśli ktoś bardzo lubi „papier” – tutaj dostanie wszystkie informacje i zdjęcia w wysokiej jakości. Obok figurek mamy również dostępne pojazdy.

Total Retaliation Crimson Guard

Total Retaliation zbiera masę pozytywnych recenzji w necie. Wcale mnie to nie dziwi. Oczywiście jeśli ktoś kupi ją, licząc na jakieś super niesamowite smaczki lub sekretne informacje, przeliczy się. Pod tym względem nadal niedościgniony jest Bellomo’s Guide 1982-94, czyli przewodnik po figurkach i pojazdach (tych regularnych z USA) z tzw. pierwszej generacji. Ponadto fani cierpią na niedosyt tego typu publikacji, gdyż na rynku jest ich nadal niedużo.

Zakup książki Total Retaliation to koszt 25 EUR, czyli przy obecnych realiach ok 110 PLN. Nie jest to mało, zważywszy na fakt dostępności materiałów o figurkach w sieci. Jak wspomniałem wcześniej, płacimy głównie za wysokiej jakości zdjęcia, solidne wykonanie.

Do zestawu lub całkowicie obok niego można zakupić jeszcze 2 rzeczy, co też uczyniłem 🙂

Plakat Data-Vipera

Total Retaliation Data-Viper poster

Unikalne kartoteczki

Total Retaliation file cards

Kartoteczki do wycięcia i przyklejenia na karton. Dostajemy je ładnie zrolowane w tubie, na papierze trochę grubszym niż zwykły do drukarki.

Dla formalności dodam, że powyższe wysyłane są z Dublina, zatem nie grążą żadne cła i VAT. Gdyby ktoś był zainteresowany, podrzucam link na Etsy, gdzie można ów guide G.I. Joe Total Retaliation zakupić.

Reklama

Reklama
Czołg z serii THE CORPS od Lanard

Allegro czy OLX to świetne miejsca do znalezienia niestandardowych czy też nieoryginalnych pojazdów pasujących skalą do Joesów. Nie wierzysz? Zerknij co udało mi się dorwać za 30 PLN.

custom_tankcustom_tank2 Wprawdzie nie jest kompletny – brakuje mu na pierwszy rzut oka spychacza z przodu, ale poza tym bez zarzutu. Zdjęcie nie oddaje wielkości. Patrząc na Joesowe pojazdy, większy od Maulera czy Mobata, ale ustępuje gabarytami Grizzli z lat 2000. In plus otwierane włazy w wieży strzelniczej, spokojnie pomieszczą dwie figurki z pierwszej generacji. Do tego miejsce na kierowcę z przodu. Poza tym kolorystyka świetnie wkomponowująca się w klimat G.I. Joe. Jedyne co mnie drażniło – zdążyłem się pozbyć – to przerośnięta latarka w piaskowym kolorze. Do tego trochę lipca, że gąsienice są plastikowe.

Czołgiem tym się nieco „pobawię”, mam bowiem w podobnej stali zdalnie sterowany. Sprawdzimy, czy uda się przełożyć cały mechanizm, w tym gumowe gąsienice.

SWAT APC

Kolejny pojazd zakupiony głównie z myślą o customizacji.

apcZdążyłem go rozkręcić, aby zajrzeć jaki potencjał ma w środku. Najpewniej trochę bebechów do wycięcia, głównie do przygotowania miejsca na desant ulokowany z tyłu pojazdu. Nowszym figurkom byłoby zbyt ciasno, zatem ponownie wzbogaciły się starocie.

Sam pojazd również kosztował mnie 30 PLN. W kabinie kierowcy mieszczą się swobodnie 2 figurki, do tego dwóch strzelców. W teorii za kierowcami jest przestrzeń na jeszcze jednego, a nawet właz. Niestety, tylko ładnie wyrzeźbione. Z racji dość amatorskich umiejętności nie zdecyduje się na wycięcie 😉

BTW, ktoś z Was potrafi odgadnąć, komu ów APC będzie służył po customizacji :)?

Właściwie to wszystko na dzisiaj. Nadal czekam na mega-pakę z ogromną ilością 50th, Marvel Universe. Znając moje szczęście, nie dotrze w czasie urlopu w okresie świąteczno-noworocznym, ale na początku stycznia… życie 🙂

Reklama

Reklama