Wystawa Sztuka DC: Świt Superbohaterów – Relacja

Sztuka DC: Świt Superbohaterów – Relacja

Kilka tygodni temu pokazaliśmy Wam naszą relację z 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Przy tej okazji wspominaliśmy o towarzyszącej imprezie wystawie poświęconej szeroko pojętej twórczości związanej z wydawnictwem DC Comics. Równocześnie z MFKiG wystartowała wystawa okolicznościowa, zorganizowana przez EC1 w Łodzi i będzie ona trwała do początku lutego przyszłego roku. Czy warto zobaczyć ją na własne oczy? Przekonajmy się! Na początek mamy dla Was krótkie podsumowanie atrakcji, które czekają na wystawie.

Reklama

Reklama
Sztuka DC: Świt Superbohaterów

To co od razu rzuciło nam się w oczy, to ogromny przepych wystawy. Jesteśmy już przyzwyczajeni, że tego typu wydarzenia najczęściej ograniczają się do kilku szkiców koncepcyjnych i jak dobrze pójdzie wyświechtanego kostiumu postaci trzecioplanowej. Nie tym razem!

Co odnajdziecie na wystawie?

Wystawa DC zapiera dech w piersiach od samego wejścia. Na dobry początek wita nas ścianąa pełna emblematów Batmana i długi korytarzem przyozdobiony przedrukami najbardziej kultowych okładek ze świata DC. Potem jest już tylko lepiej. Lubicie czytać? Czekają na Was liczne okładki, szkice, fragmenty komiksów i storyboardy z seriali i filmów. Wolicie kinematografię? Na wystawie znajdziecie chyba wszystkie główne kostiumy Batmana i Supermana oraz wielu innych postaci. Wonder Woman, Robin Batgirl oraz kilka czarnych charakterów – choćby dwa wcielenia Riddlera, Bane, Harley Quinn czy Joker. Są tu wszyscy! Znalazło się nawet miejsce na pełnowymiarowego Batpoda, repliki pojazdów i planów zdjęciowych oraz propy wykorzystywane w filmach. Wciąż mało? Co powiecie na masę materiałów opowiadających o powstawaniu poszczególnych kostiumów i pojazdów? Prezentowane są one w formie tablic i filmów. Na najbardziej zaangażowanych czeka też minikino.

Czy warto?

Zdecydowanie tak! Powyższy opis brzmi dla Ciebie chociaż trochę intrygująco? W takim razie koniecznie odwiedź EC1 w Łodzi i obejrzyj wszystkie te cuda na własne oczy! Ja bawiłem się rewelacyjnie i po raz pierwszy mogłem zobaczyć z bliska kultowe kostiumy, które do tej pory widziałem tylko na ekranie telewizora. Wystawa jest dostępna do 2.02.2020, więc jest jeszcze trochę czasu. Dla fanów komiksów pozycja obowiązkowa!

Korzystając z okazji, dziękujemy Pani Patrycji Narożnej, która zapewniła nam medialne przepustki i możliwość zrobienia dla Was tej relacji.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że oglądając ten materiał nabraliście apetytu na odwiedzenie wystawy Sztuka DC: Świt Superbobaterów. Jeśli Wam się podobało zaglądajcie częściej na Maniacyfigurek.pl, a jeśli chcecie zobaczyć więcej moich filmów, zawsze możecie wpaść na mój kanał gdzie znajdziecie relację z kilku imprez i masę produkcji na temat figurek.

Reklama

Reklama