Silver Sable (Marvel Legends Kingpin BAF) – recenzja

Marvel Legends Kingpin BAF – Silver Sable

Narzekam w recenzji tego wavu mocno na niektóre figurki to fakt. Na szczęście na każdego dziwnego black spidera czy dziadka mroz…yyy…red goblina przypada bardzo dobry Puma, Night Thrasher czy właśnie Marvel Legends Silver Sable. Bierzesz figurkę panny Sablinovej w ręce i mówisz „Hasbro dziękuję Ci za kolejną wspaniałą postać, wybaczam Ci te paści w postaci red goblina – tylko żeby mi to było przedostatni raz” : )

ManiacyFigurek Silver Sable glownemale

Silver Sable – rys ogólny

 

Silver Sable prawie jak z kart naszych ukochanych Tm-Semiców (kto nie zna lub nie pamięta, niech żałuje ; ) ). Projekt ma parę kosmetycznych zmian w stosunku do jej pierwotnego wyglądu i opiera się mocniej na jej nowszym wcieleniu. Najbardziej brakuje mi jej bucików z ery McFarlane’a, torby z „łakociami” i pasów z bronią rzucaną.

Malowanie jest przyzwoite. Oczywiście przeważa kolor srebrny w różnych odcieniach czy też w różnej proporcji z białym. Miejscami bywa matowy, ale głównie zdecydowano się na bardziej odblaskową formę. Pas i przyborniki na udach oraz naramiennych szelkach sprawiają wrażenie jakby do srebrnej farby wpadło kilka kropel hmm…fioletowego? Sablinova w podobnym odcieniu ma również rękawice i buty. Mimo wydawało by się bardzo monotonnej kolorystyki (no bo Silver to będzie cała na srebrno nie?), widać różnorodność.

Włosy podobnie jak u Black Cat są przyzwoicie „wyrzeźbione”. Figs znowu jak w przypadku Black Cat jest typowo kobiecy – cienkie rączki, troszkę grubsze nogi, talia wyprofilowana odpowiednio itp. Panna Sablinova waży niecałe 47 gramów.

Dodatki

W zestawie dostajemy lewą rękę Kingpina. Jeżeli chodzi o akcesoria Hasbro nie zostawiło naszej pięknej najemniczki bez niczego. Mały pistolet i trochę większy karabin pomogą jej w wypełnieniu zadania ;). Czy można chcieć czegoś więcej? Raczej nie – dodatki są ok i pasują do postaci. Na upartego można by wymagać wspomnianej torby i pasów z dosyć charakterystyczną bronią rzucaną.

Silver Sable Marvel Legends KingpinBAF ManiacyFigurek 14

Jeżeli przy szczegółach jesteśmy – naramienne szelki i pas z przybornikami są ruchome, nie rzeźbione. Dwa przyborniki na udach można spokojnie zdjąć. Również charakterystyczne srebrne malowanie na torsie najemniczki przyciąga uwagę. Hasbro nie zapomniało również o charakterystycznej przepasce na czoło.

Silver Sable Marvel Legends KingpinBAF ManiacyFigurek 12

Artykulacja

Artykulacja na stałym, dobrym poziomie. Kulka w głowie, ale ze względu na długie „twarde” włosy spoglądanie w górę jest kłopotliwe. Podobnie jak u sześciorękiego pajęczaka czy czarnej kotki pomocne będzie wygięcie torsu. SS w dół spogląda bez problemu – prawie pełne 90 stopni. Obrót głowy dookoła jest możliwy, ale kłopotliwy ze względu na włosy. Przechylanie głowy w lewo czy prawo praktycznie nie istnieje. Jedno łączenie w ramieniu, pojedyncze w łokciu i ręce na pinie umożliwiające wygięcie nadgarstka w stronę przedramienia praktycznie do kąta prostego plus oczywiście pełen obrót dookoła własnej osi.

Co ciekawe – nie wiem czy to tylko problem mojej sztuki czy ma tak każda SS. Jedna ręka ma pina z pełnym zakresem ruchu, natomiast druga (prawa) tylko z możliwością wygięcia nadgarstka w góry i dół. Klatka piersiowa z niewielkim zgięciem w przód i tył, pełnym obrotem dookoła osi i możliwością niewielkiego wygięcia na boki. Nogi na kulce plus łączenie obrotowe w górnej części ud. Kolana na podwójnym stawie. Stopy jak w przypadku pozostałych figurek prawie pełny zakres ruchu.

Podsumowując…

Kolejna figurka z tego wave’u, którą bardzo gorąco polecam. Co prawda artykulacja mogła by być odrobinkę lepsza, osobiście wolał bym jednak bardziej klasyczny projekt, ale i tak jest dobrze. Silver Sable prezentuje się przyzwoicie i nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z kultową najemniczką.

 

Reklama