Wideorecenzja: Sid Works Rotorstorm Upgrade Kit / Sidokopter

Sid Works Rotorstorm Upgrade Kit / Sidokopter

 

Dziś pokażę Wam jak wygląda Rotorstorm według naszego fandomowego kolegi – Sida. Projekt powstał na bazie KO Warbotron Vortexa, wydanego jakiś czas temu przez firmę Machine Boy. Tę wersję najłatwiej poznać po nieco innej od oryginału kolorystyce.

Sid postanowił przemodelować fabrycznego Vortexa, nadając mu autorskiego sznytu. W ten sposób narodził się jego własny Rotorstorm. Ponieważ stworzony przez Sida upgrade nie posiada swojego imienia, został przechrzczony przez fandom na Sidokopter i nie będę walczył z tą nazwą :).

Sidokopter to owoc wielu godzin projektowania i dprecyzyjnego druku za pośrednictwem drukarki 3d. Prototyp, który widzicie przed sobą powstał jako rezultat niezliczonych testowych wydruków i całej masy towarzyszących im poprawek.

Ten ambitny model może być jednym z pierwszych stricte fanowskich projektów na taką skalę, który pozwala by każdy zainteresowany kolekcjoner Transformers mógł za darmo dołączyć przygotowany zestaw do swoich figurek. Kto wie, może dzięki rozwojowi technologii i powszechności druku 3d za parę lat tego typu przedsięwzięcia będą bardziej powszechne. W ten sposób fani sami będą tworzyli ulepszenia i nowe figurki, którymi następnie podzielą się z resztą świata. Customy 2.0? Czas pokaże.

 Sidokopter jest projektem Open Source i jako taki jest dostępny do pobrania za darmo z jego profilu na strony Thingiverse

Głowa to projekt Marcina, którego prace możecie zobaczyć pod tutaj:

Rotorstorm miniatura

Reklama

Reklama