SDCC 2015: G.I. Joe i Transformers

Myślę, że skrót SDCC z łatwością rozszyfruje każdy fan nie tylko figurek, ale i komiksów. San Diego Comic Convention to międzynarodowe mega wydarzenia, podczas którego gros wydawców komiksów i nie tylko prezentuje plany, nowości i ciekawostki na nadchodzący czas. To również niebagatelna szansa na zakup wyjątkowych figurek, miejscami wartych krocie! Fan każdej serii znajdzie coś dla siebie. Przy tej okazji – gdyby ktoś myślał o udziału w tym wydarzeniu, polecam artykuł naEkranie.pl, będący poradnikiem: jak pojechać na SDCC.

Co jest dostępne na SDCC 2015? Ze względu na mnogość materiału podzielimy go na kilka części. Na pierwszy ogień G.I. Joe oraz Transformers, następnie osobno Marvel, a także DC, dalej już mieszanka oraz inne kombinacje :). Co ważne podkreślenia – niektóre zestawy będą dostępne online na stronie ToysRUs.com po cenie podstawowej – czyli bez nierzadko 100% prowizji dla handlującego.

SDCC 2015 | G.I. Joe

Zacznę trochę samolubnie :). Z Joesów mamy dwa zestawy, szerzej były opisane w tym miejscu. W obu przypadkach to figurki oraz pojazdy (dawniej Hasbro wypuszczało głównie figurki, by wspomnieć o Zarana, Jinx czy Sgt Slaughter). Tym razem w jednym pudełku HISS Tank + Skystriker oraz AWE Striker i Snow Cat (część z nich przechwycone przez wrogą stronę i zaadaptowane).

sdcc desert duel

sdcc 2015 gi joe desert duel box sdcc crimson strikerObok typowych 3 3/4″ mamy też oczywiście Kre-O oraz kilka niespodziewanych nowości. Zacznijmy od tych do składania. Na półkę można wrzucić Slaughters Maraduers vs Destro’s Grenadiers. 12 figurek (po 6 na frakcje) a do tego Triple T dla sierżanta. Wszystko całkiem ładnie zapakowane. Amatorzy na to? Raczej nie w Polsce.

sdcc 2015 gi joe kreo sdcc 2015 gi joe kreo sdcc 2015 gi joe kreo   sdcc 2015 gi joe kreosdcc 2015 gi joe kreosdcc 2015 gi joe kreoGentle Giant – Grunt

Może część z Was pamięta mój dawny wpis o figurkach G.I. Joe przygotowanych przez Gentle Giant? Kto chce poznać w szczegółach o co biega – odsyłam :). Na szybko – pierwsza 13stka Joesów zostanie znów przeniesiona na nowy – tym razem większy – moduł. Całość to 12″ solidnego plastiku. Nie ma nic lepszego do promocji niż taki event jak SDCC, stąd jeden z tych komandosów – konkretnie Grunt – został wypuszczony jako SDCC 2015 exclusive. Garść zdjęć poniżej – pełną sesję zdjęciową znajdziecie na HissTank’u, któremu zaoferowano możliwość przyjrzenia się z bliska.

sdcc 2015 gi joe gentle giant grunt sdcc 2015 gi joe gentle giant grunt sdcc 2015 gi joe gentle giant grunt sdcc 2015 gi joe gentle giant gruntdodatkowo ta sama firma, która przypomnijmy specjalizuje się w figurka 12″ i większych – co widać na załączonym obrazku – daje możliwość zakupu… mikro-figurek G.I. Joe! Konkretnie 2 postaci: Snake Eyes oraz Rock N Roll. Wysokość to bodaj 1,5″.

Reklama

sdcc 2015 gi joe micro figures sdcc 2015 gi joe micro figuresSDCC 2015 Transformers

W przypadku Transformers otrzymujemy prawdziwego kolosa w bardzo sympatyczny opakowaniu imitującego łychę od koparki. Już ten element pewnie Was utwierdzi w przekonaniu, o kogo chodzi – Devastator z Combiner Wars. Więcej fotek, w tym poszczególne składowe, znajdziecie pod tym adresem.

sdcc 2015

sdcc 2015 SDCC Devastatorsdcc 2015To nie wszystko! Dodatkowo jest coś dla „drugiej nogi” franczyzy, czyli Kre-O. Również ładnie opakowany zestaw 30 figurek bazujących na oryginalnych transformerach z G1. Rzućcie okiem.

sdcc 2015 transformers kreosdcc 2015 transformers kreo sdcc 2015 transformers kreo sdcc 2015 transformers kreo

No i już ostatnia rzecz z Transformers – coś dla fanów femobotek. Acree, Chromia oraz Windblade również z Combiner Wars.

sdcc 2015 combiner hunters sdcc 2015 combiner hunterssdcc 2015 combiner hunterssdcc 2015 combiner hunters sdcc 2015 combiner hunters

finalnie mamy figurkę masterpiece od Takary – Bluestreak

sdcc 2015 transformers bluestreak sdcc 2015 transformers bluestreaka na koniec coś chyba głównie dla koneserów lubiących wyrobi od The Loyal Subjects – Black Mirage.

sdcc 2015 transformers black mirage

Reklama

Jak oceniasz ten wpis