Renowacja zniszczonej statuetki, część 1.

Reklama

Reklama
Shinigami Customs: Renowacja zniszczonej statuetki, część 1

Zastanawialiście się kiedyś, czego wymaga postawienie ponownie na nogi zniszczonej statuetki? Jakiś czas temu udało mi się kupić mocno poobijanego Batmana z Powrotu Mrocznego Rycerza Franka Millera. I choć nie znoszę tego komiksu tak, jak Alan Moore nie znosi adaptacji swoich, to jej renowacja powinna być fajnym wyzwaniem dla mnie oraz ciekawym widowiskiem dla was.

Shinigami Customs: Renowacja zniszczonej statuetki, część 1

Shinigami Customs: Renowacja zniszczonej statuetki, część 1

Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak szlifuję detale, wypełniam luki, rzeźbię, doklejam kawałki oraz, na sam koniec, przemalowuję całość w serii, którą nazywam „Powrót Mrocznego Rycerza do stanu używalności”. Pierwsza część poniżej – sprawdźcie i mam nadzieję, że czegoś się z niej nauczycie.

Kanał Shinigami Customs

Część pierwsza traktuje o przygotowaniu statuetki oraz pozbyciu się największych wad przy pomocy kleju oraz papieru ściernego. Jeszcze nie biorąc się za rzeźbienie, sprawdzimy ile pokruszonych fragmentów i wgnieceń można po prostu zetrzeć papierem, żeby nie było po nich śladu. Klej natomiast pomoże nam w przyklejeniu (no, któż by się spodziewał!) oderwanych kawałków peleryny oraz nóg konia. Na szczęście okazuje się, że porcelana, z której Batman jest zrobiony, bardzo fajnie poddaje się mechanicznej obróbce.

Dajcie znać w komentarzach, co wy myślicie.

Pomyślcie też o zasubskrybowaniu mojego kanału i podrzuceniu kilku kciuków w górę. Pamiętajcie również, że warto się dzielić, także przekażcie link do filmu znajomym i rodzinie. Część druga dostępna będzie już wkrótce!

A może chcecie czegoś więcej ode mnie tu, na Maniakach? Mamy moje recenzje dwóch japońskich Deadpooli oraz mój custom Wade’a wzorowany na rysunkach Reilly’ego Browna w Cable & Deadpool.

Reklama

Reklama