Relacja z Toy Fair 2015 – DC Collectibles

Nim wrzucimy wpis o Marvelu, kompleksowy część  z konkurencyjnego „imperium” czyli figurki z DC Comics. Wpis autorstwa MadToyCollectora, ogromnego fana i prawdziwego Maniaka tej serii.

New York Toy Fair 2015 za nami. Pokusiłem się o małe podsumowanie tego co przygotowało dla nas DC Collectibles, a że przygotowali całkiem sporo – jest o czym pisać. Będzie mocno subiektywnie :). Na początek wezmę serialowe universum DC.

Reklama

Reklama
ARROW

Reklama

Arrow oprócz już zapowiedzianych 4 figurek (Arrow w kostiumie i Deathstroke premiera w kwietniu oraz Dark Archer i Deadshot premiera w maju) zobaczyliśmy 3 nowe figurki, które na pewno ucieszą każdego fana serii. Nie ma jeszcze daty oficjalnej premiery, wiemy jedynie, że wszystkie 3 trafią do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Do „Zielonej Strzały” i jego przeciwników dostaliśmy ekipę wsparcia Olliego.

 Arsenal (Roy Harper)

dc collectible roy harperTo było nieuniknione. Seria nie mogła by się obejść bez czerwonego pomocnika Arrow’a.

John Diggle

john diggle arrowTak w ramach komentarza napiszę, że chyba nie do końca oddali proporcje – w serialu John jest znacznie szerszy w barkach :).

Reklama

Reklama
Felicity Smoak

arrow felicity smoakWprawdzie powyższa fotka jest poglądowa, ale trzeba przyznać, że jest to jedna z lepiej i ładniej oddanych przedstawicielek płci pięknej. Proporcje i kształty ciała zachowane wiernie. Jedyna skaza to brak (chyba) stawów w łokciach.

THE FLASH

Tak samo jak w przypadku Arrow, do zapowiedzianej już wcześniej figurki Flash’a (dostępny od kwietnia br.) dołączy jeden supervillain. Figurka ma szansę trafić do naszych kolekcji bardziej w drugiej połowie roku.

Captain Cold (Leonard Snart)

captain cold the flash

Od razu temperatura spadła. Figurka na zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze i tak samo jak Flash trafia na moją preorderową listę. Nie ukrywam, że najbardziej liczę na Grodda, szczególnie w serii Deluxe.

BATMAN

Następne w kolejności są figurki z animowanych seriali o Batmanie, czyli Batman The Animated Series i The New Batman Adventures. Tu od razu dostajemy uderzenie z grubej rury! Batmobile, do tego 4 nowe figurki z kolejnej fali, plus 2pak z The Animated Movie Mask of The Phantasm, ale po kolei.

batmobil

Po prostu WOW! Wygląda super! Mieści w środku 2 figurki, ma podświetlane światła i deskę rozdzielczą. Sugerowana cenna detaliczna to 99$ więc bardzo przyzwoita, choć kurs dolara boli. Ciekawe czy będzie w Polskich sklepach.

The Animated Series / The New Batman Adventures

 Mad Hatter

dc matt

BANE

dc bane

Nightwing

dc nightwingSCARECROW

dc scarecrow

Od początku ta seria wzbudzała wiele emocji: z jednej strony cieszyła się sporym zainteresowaniem, z drugiej zaś wiele osób narzekało na łamiące się elementy słaba jakość plastiku itd. DC Collectibles nie pozostało obojętne na te skargi. Pomijając tonę technicznego języka, najbardziej istotnym faktem jest Zastępienie polycarbonate na polyoxymethylene, przez co plastik ma być bardziej elastyczny i bardziej wytrzymały. Porównamy i sprawdzimy :).

Batman The Animated Movie Mask of The Phantasm (2 pack)

dc batman 2pack

Dwupak wzorowany na filmie animowanym z 1993 roku. BTW, trailer do filmu znajdziecie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=86RkglA5nMI

Ufff, trochę tego jest. Miałem w planach zmieścić się w jednym tekście, ale robi się późno a materiału zostało jeszcze sporo. Kończę pierwszą, część drugą wrzucę pod koniec tygodnia. Bądźcie czujni, bo najlepsze – w tym wątek związany z CONVERGENCE – zostawiłem na koniec.

Jeśli chcesz śledzić rozwój kolekcji MadToyCollector’a, zapraszamy na jego stronę na Facebooku.

 

Reklama

Reklama