Pyrkon 2019 – Maniacyfigurek.pl / Cosplayerzy / Wystawy (filmy + galeria)

Pyrkon 2019 – Relacja Maniacyfigurek.pl

Pyrkon 2019 Maniacyfigurek.pl

Od zakończenia festiwalu fantastyki Pyrkon 2019 minęło już trochę czasu, a ja wciąż jeszcze nie mogę dojść do siebie po całym ogromnie pracy i zabawy, którą przyniosła ze sobą tegoroczna impreza. Jak co roku postawiliśmy sobie za cel, żeby Was zaskoczyć i pokazać coś nowego i myślę, że ponownie nam się udało. Ostateczna ocena jednak, jak zawsze, należy do Was – odwiedzających

Zanim przejdę do samej relacji pragnę jeszcze raz złożyć ogromne podziękowania dla polskiego oddziału Hasbro, który pomógł nam w przygotowaniach i dostarczył całą masę figurkowych nowości po to, żebyśmy mogli je Wam zaprezentować. To już trzecia impreza tworzona przy kooperacji z Hasbro Polska i jak zwykle była to dla nas czysta przyjemność.

Zanim opowiem Wam o naszym stoisku – mam dla Was krótki teledysk, w którym zebraliśmy najjaśniejsze punkty tegorocznej imprezy. Zapraszam:

Reklama

Reklama
Pyrkon 2019 – Cosplayerzy i atrakcje

A teraz parę słów na temat naszego stoiska. W tym roku chcieliśmy Wam pokazać coś nieco innego niż zwykle, dlatego motywem przewodnim naszej wystawy były szeroko pojęte dioramy. Jak nam wyszło? Sami się przekonajcie.

Pyrkon 2019 – stoisko Maniacyfigurek.pl

Wystawa Maniaków

Chyba największą inicjatywą tegorocznego stoiska była ogromna, czterosegmentowa makieta poświęcona Transformerom. W dalszej części prezentowaliśmy również: G.I. Joe, Marvel, Dragon Ball, Predator, nasze customy, Bionicle, . Mogliście na niej zobaczyć cztery światy i koresondujące z nimi figurki:

Cybertron – Transformers War For Cybertron Siege

Miasto – Transformers Studio Series

Pustynię – Transformers Prime

Dżunglę – Beast Wars

Wystawa spodobała się nawet tegorocznej atrakcji Pyrkonu – Bumblebee :).

Kolejną ogromną sekcję zajął obóz G.I.Joe, rozbity w naprzeciwległym rogu przez Gumisia. Czekały tam na Was zarówno porównania oryginalnych i nowszych wersji figurek, pojazdy, fortyfikacje, a nawet oryginalnie zapakowane modele i różne ciekawostki związane z marką jak choćby opatrunki:

Kolejną pokaźną sekcję stanowiła wystawa „Avengers: Endgame”, w której mogliście oglądać jak Wasi ulubieni bohaterowie Marvela toczą zażarty bój. Mogliście też skorzystać z okazji i zrobić sobie zdjęcie w rękawicy nieskończoności albo z młotem Thora!

To jednak wciąż nie wszystko! Dzięki uprzejmości Hasbro Polska pokazaliśmy Wam też nową linię figurek z filmu „Avengers: Endgame” oraz solidną porcję Mighty Muggsów:

Ostatnią z bardziej obszernych wystaw zajmował Dragon Ball. Ostatnio ta sekcja spodobała Wam się tak bardzo, że w tym roku postanowiliśmy ją poszerzyć:

Wspominałem Wam wcześniej o dioramach. Oprócz tych pokazanych wyżej, mieliśmy jeszcze trzy kolejne – figurki w czasie wolnym, wizualizację obrad Zakonu TF i zgromadzenie Predatorów:

Pyrkon 2019 był także okazją do pokazania Wam kolejnej ewolucji bohatera Transformers. Po Optimusie i Megatronie przyszła pora na Bumblebee:

To jednak wciąż nie wszystko! Na stoisku czekała na Was jeszcze cała masa innych wystaw: Customy, jedyny w swoim rodzaju Hot Toys Optimus Prime, B-Damany, Lego Bionicle, Gwiezdne Wojny, Gundamy, a nawet repliki dinozaurów autorstwa Torasa:

Mieliśmy nawet własną Matrycę Przywództa, którą przygotował Lemo. Otrzymał ją zwycięzca Geekowisk 2019, ale o tym opowiem przy kolejnej okazji 🙂

Ostatnią atrakcją, która czekała na Was na stoisku to ścianka poświęcona „Tygodniowi z Figurkami”, na której mogliście podziwiać fotografie masy zdolnych ludzi, którzy potrafią uwiecznić na zdjęciach figurki jak nikt inny!

Reklama

Reklama
Cosplay

Impreza taka jak Pyrkon 2019 nie mogłaby się obejść bez masy rewelacyjnych Cosplayerów. Część z nich udało nam się uchwycić w obiektywie:

Atrakcje

Nie samymi Cosplayerami człowiek jednak żyje, więc jeśli woleliście inne atrakcje, to Pyrkon 2019 miał Was czym rozpieszczać. Oprócz samych wystaw, wśród których pojawił się po raz pierwszy nasz dobry znajomy – Mariusz z Kolekcja Figurek Max, z którym wywiad mogliście obejrzeć tutaj. na jego stoisku mogliście zobaczyć masę świetnych zdjęć figurek w akcji.

Oczywiście na imprezie było miejsce nie tylko dla fanów figurek i tak mogliście zobaczyć m.in. kantynę Star Wars, rysunki smoków, wystawę Star Trek od Pifko, ręcznie tworzone modele od Stanley’s Workshop, papierowe Pokemony, superbohaterów z włóczki, kosmiczne pączki, repliki broni, kostiumy i wiele, wiele innych. Była także cała masa wystawców, więc jeśli chcieliście się obkupić to zdecydowanie było gdzie!

Podsumowanie

Pyrkon 2019 odwiedziło ponad 50.000 osób i jak zawsze poradzenie sobie z tak dużą imprezą było dla nas prawdziwym wyzwaniem. Mimo to myślę, że ponownie pokazaliśmy siłę figurkowego fandomu w Polsce, a to także dzięki wszystkim Wam, którzy nas odwiedziliście. To był niesamowity weekend dla całej naszej kadry. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania lub uświetnienia naszego stoiska. Przede wszystkim całej kadrze. Zarówno naszym Pyrkonowym weteranom jak i kilku nowym twarzom, które bardzo pozytywnie zaskoczyły nas swoim zaangażowaniem i pomocą. Aż serce rosło!

Dzięki Wam wszystkim ta impreza to już kolejny sukces i jestem dumny, że należę do takiego fandomu. Wydarzenia takie jak Pyrkon wymagają współpracy i ogromnego zaangażowania, a ten świetny weekend oraz ponownie jedno z najlepszych stoisk na całych targach, które razem stworzyliśmy to zasługa Was wszystkich.

Dziękuję też wszystkim, którzy znaleźli chwilę, żeby odwiedzić nasze stoisko, pogadać i przybić piątkę. To właśnie dla Was tworzymy nasze coroczne instalacje i cieszymy się, gdy z roku na rok jest Was coraz więcej. Przy okazji ogromne podziękowania dla NRGeeka, który nie dość że jak co roku wpadł na nasze stoisko, żeby zamienić kilka słów, to jeszcze przyprowadził ze sobą ekipę telewizyjną, żeby więcej osób mogło zobaczyć co przygotowaliśmy.

 

Tym pięknym akcentem kończymy relację z tegorocznej imprezy – Pyrkon 2019! Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Już wkrótce będziemy mieli dla Was transmisję z Geekowisk, więc wyczekujcie nowych materiałów na stronie! No i do zobaczenia na kolejnej imprezie! 🙂

Reklama

Reklama