Pyrkon 2018 – foto i wideorelacja Maniacyfigurek.pl

Pyrkon 2018 – Relacja Maniacyfigurek.pl

Od zakończenia festiwalu fantastyki Pyrkon 2018 minął już ponad tydzień, a ja wciąż jeszcze nie mogę dojść do siebie po całym ogromnie pracy i zabawy, którą przyniosła ze sobą tegoroczna impreza. Nasze stoisko i jego atrakcje mogliście już oglądać przy okazji relacji sprzed kilku dni tutaj. Dziś skupimy się natomiast na tym co miał do zaoferowania Pyrkon 2018

Zanim zobaczycie zdjęcia z tegorocznego eventu, mam dla Was krótki teledysk pokazujący najciekawsze aspekty imprezy. Zapraszam do oglądania!

Na początek parę słów na temat samego festiwalu i atrakcji, które ze sobą przyniósł. Impreza odbyła się w dniach 18-20 maja 2018 w Poznaniu i według ostatnich szacunków przyciągnęła do stolicy Pyrlandii niemal pięćdziesiąt tysięcy osób. Wśród nich znaleźli się wystawcy, kolekcjonerzy, artyści, gwiazdy i niezliczona ilość cosplayerów. To właśnie od tej ostatniej grupy rozpoczniemy naszą relację.

Reklama

Reklama
Pyrkon 2018 Cosplay

Jak co roku imprezę odwiedziła cała masa znakomitych cosplayerów, a na powyższych zdjęciach możecie zobaczyć mały wycinek tego, jak wspaniałe i oryginalne kreacje towarzyszyły wydarzeniu. Zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania twórców i w tym roku jak zwykle się nie zawiodłem. Spacerując po terenie targów niemal co chwilę można było natknąć się na kogoś, komu aż chciało się zrobić zdjęcie i znalezienie wszystkich cosplayerów graniczyło z cudem.

Atrakcje

Fanowska część festiwalu nie ograniczała się jednak do cosplayerów. Hale były przepełnione znakomitymi wystawami i atrakcjami, stworzonymi przez fanów i dla fanów. Sami jesteśmy dumni, że dołożyliśmy tu swoją małą cegiełkę dzięki naszemu stoisku. Poniżej znajdziecie kilka z najciekawszych atrakcji, jakie udało nam się uchwycić na zdjęciach.

Zdecydowanie było co oglądać. Szczególne wrażenie robił pokaźny retrokącik ze starymi komputerami, konsolami i magazynami poświęconymi szeroko pojętemu gamingowi sprzed lat. Poza tym mieliśmy całą masę wiosek tematycznych, od kitowców, przez elfy, rycerzy, a na  wystawach motocykli skończywszy. Mogliście również podziwiać jak na żywo powstaje ogromny, malowany aerografem obraz, zrobić słowiański przykuc z gopniki slav squad czy zagrać w powiększone wersje Twistera i Jengi od Hasbro. Jeśli interesowały Was miniaturki spora część hali 8 była poświęcona ich prezentacji i konkursom malowania, a w naszym niedalekim sąsiedztwie znalazł się Staszek ze Stanley’s Workshop, z którym widzimy się na każdej imprezie. Ogromne wrażenie robiły także wydziergane na szydełku postacie z komiksów i wykonany tą samą techniką kostium asasyna z Assassin’s Creed. Na deser odwiedzający mogli zawiesić oko na wyjątkowej Toyocie, pomalowanej w motywy z Dragon Balla.

Wystawcy

Podobnie jak w zeszłym roku, wystawcy prezentowali swoje geekowskie skarby w ogromnej hali. Zobaczcie jakie gadżety można było nabyć podczas imprezy.

Ubrania, kubki, rysunki, plakaty, komiksy, figurki i cała masa innych ciekawostek. To wszystko czekało na odwiedzających tegoroczne targi. Z tłumu wyróżniało się zwłaszcza „starożytne” stoisko Asusa, karczma Hearthstone i stoisko Nintendo, które pozwalało na ogrywanie tytułów ze Switcha. Oczywiście imprezie towarzyszyło także kilku naszych zaprzyjaźnionych wystawców, m.in. Stworki Potworki.

Reklama

Reklama
Podsumowanie

Jak było na tegorocznym Pyrkonie? Jak zwykle bogato. Zarówno dla fanów oglądania, kupowania, cosplayowania czy spotykania gwiazd (już wkrótce nagranie z naszego wywiadu z Jonem Bailey’em!) To był bardzo pracowity weekend, ale sprawił nam też ogromną masę radości i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia festiwalu i wszystkim, którzy nas odwiedzili w czasie jego trwania. Mam jeszcze kilka materiałów z imprezy (wywiady, prelekcje, podcast), które z czasem pojawią się na stronie, więc miejcie oczy szeroko otwarte.

Jak zawsze dziękuję za dobrnięcie do końca materiału. Jeśli Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz masę filmów na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych klipach na kanale. A w międzyczasie, do zobaczenia na kolejnym Pyrkonie!

Reklama

Reklama