Gladky’s Workshop: Pustynna podstawka pod figurki

Customowe podstawki pod figurki Część III – Skalna Pustynia

Masz masę figurek, ale prezentowanie ich „w kupie” na pułkach czy w gablotkach to dla Ciebie za mało? W takim razie musisz urozmaicić otoczenie swoich modeli tak, aby wyglądały jeszcze lepiej. Jak sobie poradzić z tym problemem? Za pomocą oryginalnych podstawek!

customowy kwiecień

 

Postanowiłem przygotować kilka różnych wariantów z myślą o moich figurkach z serii Beast Wars. Kilka dni temu pokazałem Wam pierwszą z customowych podstawek jakie wykonałem – wariant porośniętych skał, a parę dni później wersję przypominającą lawę. Tym razem zaprezentuję Wam jeszcze inny sposób aranżacji.

Podstawka Skalna Pustynia

Fani G1 doskonale pamiętają skalno-pustynne klimaty, które były często prezentowaną scenerią w serialu. właśnie takie podłoże było moją inspiracją przy projektowaniu tej podstawki.

podstawka pustynia (4)

Pierwszym etapem prac było przygotowanie bazy do malowania. Ponieważ chciałem, aby ta podstawka przypominała bardziej skalną pustynię prace rozpocząłem od solidnego pokruszenia i zmasakrowania płytki. Wyłamane kawałki oraz dodatkowe kamienie powklejałem na powierzchni dioramy i w ten sposób otrzymałem bardziej niejednolitą podstawę.

podstawka pustynia (3)

Kolejnym etapem było standardowe położenie podkładu i wypełnienie szczelin. Tym razem chciałem, aby wybrane przeze mnie kolory przechodziły między sobą znacznie płynniej niż miało to miejsce w przypadku modeli wykonywanych drybrushem. Właśnie dlatego ten wariant został pomalowany aerografem.

podstawka pustynia (2)

Aby nadać podstawce efekt zbliżony do tego co widzieliśmy w G1 w palecie zastosowanych przeze mnie kolorów znalazły się między innymi czerwienie, pomarańcze, żółcie i beże. dzięki temu krajobraz wydaje się znacznie cieplejszy i żywszy. Na koniec dodałem kilka drobnych detali w postaci odrobiny piasku.

podstawka pustynia (1)

Tak prezentuje się gotowa podstawka. Myślę że idealnie pasuje zarówno do klasycznego krajobrazu G1 jak i do Beast Wars, które na moim zdjęciu reprezentuje jedyny i niepowtarzalny Generations Rattrap.

To już wszystko co miałem Wam dziś do pokazania. Mam w zanadrzu jeszcze kilka innych podstawek. Już niedługo zobaczycie kolejny wariant, a w międzyczasie jak zawsze zapraszam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

 

 

 

 

 

Reklama