Poszkodowani przez sklep Aliens Group – ważne info!

OK, temat jest „gruby” i jednocześnie mocno ciężki. Myślę każdy kolekcjoner otarł się o sklep Aliens Group. Miał długą historię, różne opinie, ale jednak jakąś renomę. Na dniach dowiedzieliśmy się, że upadł, przechodzi stan likwidacji, a ludzie liczą straty – idące w dziesiątki tysięcy złotych. Tematem zajęła się również ogólnopolska prasa, jak Wyborcza, Fakt czy Wirtualna Polska.

Reklama
Aliens Group – harmonogram wydarzeń

Osobiście nie kojarzę, bym robił tam zamówienia. Nie było przedmiotów, które by mnie interesowały. Jednak sklep był mocno popularny zwłaszcza wśród osób kupujących bardzo drogie przedmioty: statuy, ekskluzywne figurki. Trudno było kupić tam Marvel Legends, ale Predatora za kilka tysięcy już nie.

Za sklepem ciągnęły się różnorakie opinie odnośnie realizacji zamówień, obsługi klienta. To, co stało się na początku czerwca zadziwiło wszystkich. Pewnego dnia, gdy sklep jeszcze „wisiał” w necie, w nagłówku zauważyliśmy spory baner

Obraz może zawierać: tekst „KOMUNIKAT z powodu choroby personelu sklep czasowo nieczynny. o terminie uruchomieni poinformujemy bez zbędnej zwłoki”

Na grupie od razu ruszyła dyskusja, co to może oznaczać. Z czego wynika. Co najważniejsze – jakie niesie skutki. Co najgorsze. Stali klienci w tym samym czasie utracili dotychczas wydawałoby się dobry kontakt z osobą ogarniającą zamówienia na sklepie. Zostały zablokowane na fejsie. Konto kontaktowe tej osoby zniknęło. Sklep zaczął wycofywać oferty z Allegro. Nie wróżyło to nic dobrego.

W końcu w ostatnich dniach (w odstępie tygodnia od poprzedniego komunikatu), odwiedzając domenę Aliens Group wita nas prosty i szokujący:

KOMUNIKAT

Informujemy wszystkich zainteresowanych o złożeniu przez sklep internetowy Aliens Group wniosku do Sądu o upadłość. Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mailowy kancelarii pomoc@wyzerujdlugi.pl

Wtopiłem pieniądze w Aliens Group – co dalej

Reklama
Istnieje grupa poszkodowanych

Na grupie powstał temat komentujący upadek Aliens Group – polecam zajrzeć w pierwszej kolejności. Co ważniejsze, zawiązała się grupa pokrzywdzonych klientów. Wszystko po to, by odzyskać wtopione tam pieniądze. Grupa nosi nazwę: „Poszkodowani Aliens Group„. Na grupie znajdziecie osoby będące w podobnej sytuacji – nie otrzymały zamówionego towaru.

Sprawa jest mocno problematyczna też z innego względu. W regulaminie jako właściciel widnieją takie dane:

prowadzona jest przez Małgorzatę Starybrat prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Aliens Group Małgorzata Starybrat, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki w Warszawie REGON: 360405146, NIP: 556-182-31-73. Dane adresowe: Al. Jana Pawła II, 00-867 Warszawa.

Co rzuca się w oczy – brak adresu do korespondencji. Nie ma numeru ulicy. Co gorsze. Kim jest Małgorzata Starybrat? Jakim majątkiem dysponuje? Tego na ten moment nie wiadomo. Masa osób mająca relację ze sklepem zwykle kontaktowała się z… mężczyzną. Zwłaszcza, że początkowo podmiotem prowadzącym sklep był: Aliens Group Jerzy Stec Produkcja-Handel-Usługi, zarejestorowanego w Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej (CEIDG),prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki w Warszawie REGON: 090127578. Dane adresowe: ul. Lipowa 17C, 88-100 Inowrocław. NIP: 556-100-94-84, i Mniej więcej do 2015 roku (od 2004).

Do kogo się zwrócić o pomoc, gdzie zgłosić?

Ciężko w chwili obecnej powiedzieć, na ile będzie szansa odzyskać pieniądze oraz w jakiej wysokości. To co na pewno JUŻ trzeba zrobić, to zgłosić się na Policję. Co zabrać? Potwierdzenia transakcji, wpłat. Do tego najlepiej kopię korespondencji (jeśli była prowadzona). Ponadto, co też kluczowe, zaznaczyć że sprawa nie dotyczy tylko Ciebie, ale wielu osób w Polsce. Szacowany straty na ten moment wynoszą ponad 200 000 PLN (tyle ludzie łącznie wpłacili, nie otrzymawszy przedmiotu zakupu).

Więcej znajdziecie na wspomnianej wcześniej grupie: Poszkodowani przez Aliens Group. Ponadto istnieje dedykowana grupa, skupiająca osoby faktycznie poszkodowane (zweryfikowane jako pokrzywdzeni), gdzie koordynowane są działania w zakresie odzyskania pieniędzy jak i badany wątek karny danej sprawy (czy to zwykła upadłość lub jednak zorganizowana akcja).

Jakie są szanse na odzyskanie kasy o Aliens Group?

To, czego trzeba być świadomym w tym momencie to:

  • szansa na odzyskanie całości wpłaconej kwoty jest bardzo niska – dłużników spłaca się proporcjonalnie. Im większą kwotę ktoś wpłacił, tym de facto bardziej jest stratny (np. 10% z 8000 PLN to tylko 800 PLN, więc traci się 7200 PLN; 10% z 400 PLN to 40 PLN, ale strata „tylko” 320 PLN).
  • osoby fizyczne są dalej w kolejce niż Urząd Skarbowy, ZUS, Banki. Stąd kwota do podziału najpewniej będzie mniejsza;
  • nie wiadomo ile towaru posiadała ta firma, stąd sprzedaż majątku może nie dać dużej kwoty do podziału;
  • nie wiadomo też jakim majątkiem dysponuje p. Małgorzata Starybrat.

Wiemy, że kancelaria obsługująca proces upadłościowy działa bardzo prężnie i monitoruje również działania osób poszkodowanych. Już nawet wywiązała się pierwsza scysja z powodu badających wzajemnie oskarżeń. Ze strony kancelarii nie ma co oczekiwać empatii lub chęci pomocy pokrzywdzonym. Ich jedyny interes to zadbanie o swojego klienta, którym jest ta pani.

Stąd, jeśli zamówiłeś tam cokolwiek (płacąc zaliczkę lub opłacając całe zamówienie), czym prędzej dołącz do grupy. Najpewniej nie odzyskasz całości pieniędzy – może odzyskasz część. Jednak w skrajnej sytuacji ktoś po prostu beknie za to, że oszukał masę osób na gigantyczną kwotę.

Reklama