Gladky’s Workshop: Podstawka pod figurki – lawa

Reklama

Reklama
Customowa podstawka do figurek: LAWA

Masz masę figurek, ale prezentowanie ich „w kupie” na pułkach czy w gablotkach to dla Ciebie za mało? W takim razie musisz urozmaicić otoczenie swoich modeli tak, aby wyglądały jeszcze lepiej. Jak sobie poradzić z tym problemem? Za pomocą oryginalnych podstawek!

customowy kwiecieńPostanowiłem przygotować kilka różnych wariantów z myślą o moich figurkach z serii Beast Wars. Kilka dni temu pokazałem pierwszą z customowych podstawek jakie wykonałem. Tym razem zaprezentuję Wam inny sposób aranżacji. Dzięki temu będziecie mogli stworzyć własne, różnorodne miniaturowe dioramy dla swoich figurek.

Podstawka Lawa

Pora na drugi wariant podstawek. Postanowiłem, że lawa będzie idealnym kontrastem dla trawiasto-kamiennego podłoża i właśnie dlatego w tym kierunku przygotowałem kolejny custom.

Podstawka IIPracę rozpocząłem podobnie jak przy poprzednim modelu. Na początek pokryłem płytkę czarnym podkładem, a następnie uzupełniłem szczeliny farbą i washem. Przed malowaniem nieco rozłupałem moją płytkę, żeby nadać jej bardziej naturalny kształt.

Podstawka II 2Zaschnięta lawa zwykle ma błyszczącą powierzchnię między innymi dzięki wysokiej zawartości żelaza (A przynajmniej w taki sposób wygląda zaschnięta lawa z Wezuwiusza, na której wzorowałem mój model).

Podstawka II 3Aby osiągnąć taki efekt zastosowałem błyszczącą czerń. Kiedy farba wyschła namalowałem plamy rozgrzanej lawy, stosując płynne przejście kolorów od najbardziej czerwonych do coraz jaśniejszych, aż do bieli.

DSC_0260_obrobioneAby lawa sprawiała wrażenie bardziej płynnej pomalowałem ją solidną porcją błyszczącego lakieru bezbarwnego.

Podstawka II 5Jak widzicie podstawka jest wystarczająco duża, żeby pomieścić nawet pokaźną figurkę w skali Masterpiece. Jako przykład posłużył mi Fans Toys Sever.

Podstawka II 6Ja jednak przygotowałem ją głownie z myślą o figurkach Beast Wars i właśnie w taki sposób będzie eksponowana w mojej kolekcji. Kto jak kto, ale Inferno zdaje się idealnie pasować do wulkanicznej powierzchni. Oczywiście Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podobnych podstawek użyć do innych figurek, takich jak bohaterowie Marvela czy DC. To drugi z kilku różnych wariantów, które przygotowałem. W toku tego miesiąca pokażę Wam jeszcze inne możliwości aranżacji. Mam nadzieję, że podoba Wam się mój pomysł na prezentację figurek, jeżeli spróbujecie go powtórzyć na własną rękę koniecznie podzielcie się rezultatami. W międzyczasie jak zawsze zachęcam do oglądania, komentowania i zadawania pytań.

Reklama

Reklama