Optimus Prime Custom + Duke crossover

Pewnie część osób pamięta, że podczas kilku ostatnich San Diego Comic Convention w ramach ekskluzywnej oferty dla fanów G.I. Joe oferowano cross over G.I. Joe / Transformers. Wtedy to zaadaptowano dla Joe’sów  m.in.: Shockwave, Starscream, Megatron, Ravage, Blaster, Soundwave, Jetfire. Wszystko w ramach 3 zestawów, w których znajdowały się figurki i pojazdy.

Jeden z fanów postanowił również wykonać cross over, ale akcentując bardziej Transformers w tym tandemie. Tym samym dostaliśmy szansę na zakup, jedynego w swoim rodzaju, Optimus Prime Custom, w zielonym odcieniu :). Do tego Duke w skali 3 3 3/4″, znany z serii 25th Anniversary.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia tego zestawu. Cena nieco szokuje – 500 USD – ale zestaw wydaje się wart swojej ceny. Dlaczego? Niesamowicie starannie wykonane pudełko: kolorowe, z „okienkiem” prezentującym zakup. Wprawdzie efekt trochę „psuje” doklejony sarkofag z Dukiem. Mamy nawet file cardy do wycięcia.

Na temat Optimusa ciężko mi się wypowiedzieć, bowiem w temacie Transformers mocno nie siedzę. Na pewno kolorystyka dość interesująca – niemal każdy przyzwyczajony jest do niebiesko-czerwonych flag, tak trochę w korespondencji z amerykańską flagą. Generalnie ta zieleń wygląda dobrze. Patrząc na malowanie, ciężko się o coś przyczepić, tak przy figurce jak i przyczepie.

W sumie aż szkoda, że nie ma Duke’a w wersji mini, który pasowałby skalą do zestawu. Link do aukcji na eBay. Poza poniższym zestawem sprzedający oferuje jeszcze podobny custom Ultra Magnus wraz z Hawkiem.

A teraz do zdjęć.

Reklama

Reklama
Pudełko

Tryb robota

Tryb ciężarówki wraz z przyczepą

Reklama

Reklama