Nieoficjalne Transformery czyli jak rynek 3rd party wpływa na kolekcjonerów – Zakon TF

Zakon TF wita Was w swoich skromnych progach! Pora na kolejne obrady czyli program, w którym trójka niereformowalnych fanów dużych robotów – Lemo, Ryba i Gladky gada o tematach z pogranicza szeroko pojętej kultury geekowskiej, jak przystało na prawdziwych nerdów.

Dziś postanowiliśmy poświęcić cały film dość młodemu zagadnieniu w świecie kolekcjonerów, które na pewno ma spory wpływ na cały krajobraz naszego hobby – firmom trzecim (third party). Czym są takie firmy trzecie? To nieautoryzowani twórcy figurek, którzy projektują i wydają własne modele, inspirując się jakimś konkretnym medium. W naszym przypadku mówimy o nielicencjonowanych figurkach Transformers. Zaznaczamy przy tym, że rynek firm trzecich nie obejmuje podróbek – mówimy o figurkach, które są autorską wizją ich twórców i nie dzielą żadnych komponentów z oficjalnymi wydaniami oraz nie próbują ich udawać.

Reklama

Reklama
Obrady Zakonu TF – Podcast

Kim jesteśmy? Jako Zakon TF obradujemy na liczne tematy, przede wszystkim związane z uniwersum Transformers, ale nie tylko. Zwykle obradujemy w trzyosobowym składzie – Lemo, Ryba i Gladky. Jak zwykle jesteśmy bardzo ciekawi Waszej opinii w kwestii omawianych zagadnień, więc podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach pod filmem.

Zakon TF Podcast

Obrady zakonu TF – Podcast 13

Tematy poruszane na dzisiejszych obradach:

1) 01:05 – Historia rynku 3rd party dla figurek Transformers i analiza jak wpływa on na nowe modele.
2) 32:05 – Który model wybrać gdy więcej niż jedna firma wydaje własną interpretację tej samej figurki?
3) 1:03:45 – Jakie figurki Transformers zasługują na otrzymanie swojej nowej wersji?

Jeżeli interesują Cię nasze wcześniejsze podcasty odnajdziesz je poniżej:

Zakon TF Podcast

Czym jest Zakon TF Podcast?

Obrady Zakonu TF to podcast, w którym poruszamy liczne zagadnienia z szeroko pojętej kultury geekowskiej i kolekcjonerskiej. Naszym głównym tematem pozostają Transformery i wszystko co z nimi związane. Możecie jednak spodziewać się, że co jakiś czas pozwolimy sobie sięgnąć do innych uniwersów, takich jak Start Wars, Marvel czy DC. Co jakiś czas spotykamy się żeby omawiać najciekawsze tematy, zarówno dotyczące filmów, seriali czy figurek jak i kolekcjonerstwa jako takiego.

Zawsze chętnie wysłuchamy także Waszych odpowiedzi na stawiane w podcastach pytania, a jeśli uważacie że jest jakiś temat wart podyskutowania, jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Wpisujcie je w komentarzach pod filmem na Youtube. Najciekawsze z nich pewnie pojawią się w jednym z kolejnych podcastów. Jak często obradujemy? To w znacznym stopniu zależy od Waszego zaangażowania i zainteresowania serią. Dlatego jeśli się Wam spodobała dajcie nam znać i koniecznie przekażcie link do filmu swoim znajomym.

Jeśli przyjemnie Wam się nas słuchało to zostawcie łapkę w górę i zasubskrybujcie kanał. Znajdziecie na nim więcej filmów na temat figurek, nie tylko Transformers i w przyszłości kolejne obrady zakonu. Zaglądajcie także regularnie na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowych materiałach.

Autorem loga Zakonu TF i karty tytułowej jest Lemo. Jeśli Wam się podoba, to wiecie komu pogratulować 🙂

Reklama

Reklama