Niebezpieczny Spider-Man i Transformers

Nie od dziś wiadomo, że polityka wpływa na wiele różnorodnych dziedzin życia, od sportu po … zabawki. Wszak nie od dziś wiadomo, że Rosja to stan umysłu. Na „ciekawy” pomysł wpadli oficjele z Czeczenii.

Według jednego z nich, a konkretnie komisarza ds praw dziecka (coś jak nasz rzecznik), zachodnie zabawki, tutaj pada właśnie nazwa Spider-Man czy Transformers, mają negatywny wpływ na dziecięcą psychikę. Przez te wytwory obcej kultury całkowicie (dzieci) zapominają o swoich przodkach i korzeniach. Stąd należy podjąć kroki, aby w miejsce importowanych zachodnich stworzyć coś nowego.

Jedna z rosyjskich gazet twierdzi, że przygotowano już nawet 9 prototypów figurek bazujących na historycznych postaciach z tamtego kręgu kulturowego. Zostaną pokazane pod koniec miesiąca, a w maju do produkcji trafi 10 000 egzemplarzy. Podobno w ślad za plastikiem mają iść również kreskówki dla najmłodszych :).

Co Wy na to? W sumie projekt ciekawy. Pytanie w jakiej skali i jakości będą te zabawki. Jakiś czas temu po sieci krążyła figurka Putina na niedźwiedziu. Widać poszli za ciosem.

A gdyby tak w Polsce ktoś wpadł na taki pomysł, które postacie chcielibyście zobaczyć w takiej formie? Husarza? Czterej pancerni?

Na podstawie: CBR.com

 

Reklama

Reklama