Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier 2018 (MFKIG2018)

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2018 (14-16.09.2018)

MFKiG2018_PL

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Was na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (MFKIG2018). Jak zawsze czeka tam na Was masa atrakcji i ciekawostek dla fanów komiksów, gier i szeroko pojętej popkultury. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć w takim miejscu, więc jeżeli chcecie przybić piątkę i zamienić kilka słów, wypatrujcie naszej reprezentacji w sobotę 15.09.2018. A jakie atrakcje czekają na Was w tym roku? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. Jeżeli natomiast chcecie zobaczyć jak wyglądało to w zeszłym roku, koniecznie zajrzyjcie do naszej relacji:

MFKIG2018

Reklama

Reklama
29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Reklama

29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi organizowany przez EC1 Łódź – Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców „Contur” odbędzie się w dniach 14-16 września. Najważniejsze wydarzenia jak co roku odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego oraz po raz pierwszy w Łódź Sport Arenie, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Atrakcje

W programie tegorocznego MFKiG znajdzie się ponad sto spotkań, prelekcji, wykładów i warsztatów. Największymi gwiazdami festiwalu będą artyści, których twórczość wiąże się z postacią Batmana:

• Brian Azzarello — amerykański scenarzysta, znany w Polsce z serii 100 Naboi, Loveless, Batman, Hellblazer oraz Księżycówka

• Mikel Janin — hiszpański rysownik komiksów o Mrocznym Rycerzu,

• Peter Milligan — światowej sławy brytyjski scenarzysta (autor tomów wielu znanych serii: Batman, X-Men, X-Statix);

Bezsprzeczną gwiazdą festiwalu będzie Grzegorz Rosiński – rysownik „Thorgala”. Łódź odwiedzi silna reprezentacja twórców z Niemiec, m.in. Markus „Mawil” Witzel (Kinderland, Bend i Możemy zostać przyjaciółmi) i Sascha Hommer (Czworo oczu) oraz wielu innych autorów, m.in. z Czech i Australii.

Z myślą o dzieciach został zaproszony William Maury z Francji — twórca komiksu Sisters, a wydawnictwo Egmont przygotowało kolejne premiery dla najmłodszych czytelników, w tym albumy wyłonione w konkursie im. Janusza Christy.

Na festiwalu nie zabraknie plejady polskich twórców, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a, warsztatów, wystaw i wielu innych atrakcji. Swoje premiery będą miały liczne komiksy, a ich autorzy będą do dyspozycji publiczności w strefie autografów.

14 września 2018 r. odbędzie się Dzień Komiksu Historycznego z wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski, premiera albumu „100 na 100 — Antologia Komiksu na Stulecie Odzyskania Niepodległości” oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.

Na festiwalu nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, gier planszowych, cyfrowych gier karcianych, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a i wielu innych atrakcji. Swoje premiery będą miały liczne komiksy, w tym albumy dla dzieci wyłonione w konkursie im. Janusza Christy organizowanym przez wydawnictwo Egmont.

Bilety

Bilety są już dostępne w kasach stacjonarnych EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz online:

https://bilety.ec1lodz.pl/termin.html?d=5&idg=23&date_termin=2018-09-14

Dodatkowo bilety będzie można kupować w kasach Atlas Areny w czasie festiwalu (czyli od 14 do 16 września 2018 r.)

Ceny biletów:

Dla osób dorosłych: 38 zł (karnet trzydniowy) lub 20 zł (bilet jednodniowy).

Dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat: 15 zł (karnet trzydniowy) lub 5 zł (bilet jednodniowy)

 

MFKIG2018

Do zobaczenia!

 

Reklama

Reklama