Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 MFKiG 2017 – Relacja Maniaków

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 MFKiG 2017

Podobnie jak w zeszłym roku, nasza ekipa wybrała się na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017. Tym razem w nieco rozszerzonym składzie: Ja (Gladky), Jaggna, Ryba i Phdwd (lub dla tych, którzy nie chcą połamać sobie języka – Staszek). Zapraszamy na krótką relację z tego co zobaczyliśmy podczas imprezy, okraszoną całą masą zdjęć dostarczonych nam przez A.P. Gładkowscy Fotografia. Gotowi? Zaczynamy!

Reklama

Reklama
Wideorelacja

Na początek krótka wideorelacja z imprezy. W tym roku wyszło nieco skromniej niż ostatnio, ale wciąż można było się przyzwoicie pobawić i fani szeroko pojętej kultury geekowskiej zdecydowanie mieli co robić. Nasza ekipa pojawiła się na festiwalu w sobotę. Spędziliśmy w Atlas Arenie cały długi dzień. A spożytkowaliśmy go przedzierając się pomiędzy stoiskami sklepowymi, wyszukując nowe skarby do swojej kolekcji (jeden z nich pewnie pokażę Wam przy okazji kolejnej recenzji) i przygotowując niniejszą relację.

Atrakcje

Żaden festiwal nie może obejść się bez uświetniających go atrakcji. Dlatego tegoroczną imprezę odwiedził m.in. legendarny Jim Lee, przedstawiciele kilku developerów gier wideo i paru twórców popularnych komiksów internetowych. Uważni mogli wypatrzeć ciekawostki takie jak stanowisko Dema oraz strony „lisie sprawy”. Przybiliśmy także piątkę naszemu znajomemu z Warsaw Comic Conu Dariuszowi Stańczykowi, który wpadł na imprezę wraz z Wydawnictwem Sol Invictus. Na koniec strzeliliśmy pamiątkową fotę z NRgeekiem i wyruszyliśmy na zakupy.

Z morza dostępnych atrakcji wymienię kilka najciekawszych. Uczestnicy imprezy mogli m.in. brać udział we wszelkie maści konkursach, zarówno rysowniczych jak i z wiedzy na temat komiksów. Można było przejechać się na kilku symulatorach, zasiąść do jednego z licznych stanowisk dla graczy czy sprawdzić Playstation VR i pościgać się Sphero BB-8 na stoisku CEX Łódź. Nawet Ryba i Staszek po krótkiej chwili nieśmiałości postanowili spróbować swoich sił jako wirtualny Batman. Oczywiście wydarzeniu towarzyszyła także masa prelekcji, a fani motoryzacji mogli znaleźć kolejną mechaniczną perełkę promującą Warsaw Comic Con.

Wystawcy

Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, jakie miał do zaoferowania Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 przyszła kolej na zakupy. Fani komiksów zdecydowanie mieli w czym wybierać, ale nie tylko oni mieli w czym wybierać. Podczas przegrzebywania stoisk spotkaliśmy się z kilkoma znajomymi po fachu – Mariuszem Stempniem z Kolekcja Figurek MAX, i Zillą – administratorem Deadpool Polska. A to wszystko u naszego dobrego znajomego – Sławka ze strony Stworki Potworki. Jako ManiacyFigurek oczywiście wiedzieliśmy co nas interesuje najbardziej i dlatego zrobiliśmy masę zdjęć wszelkiego rodzaju asortymentu jaki mogliście spotkać na targach. Oczywiście z dużym naciskiem na figurki 🙂 Niemniej na imprezie mogliście znaleźć wszystko – od komiksów, książek, breloczków i ciuchów, przez figurki i pluszaki i wszelkiej maści gry, aż po steampunkową biżuterię.

Reklama

Reklama
Cosplay

Na koniec zostawiłem to, co pewnie najbardziej interesuje wielu z Was – cosplay. Mimo że w tym roku reprezentacja Cosplayerów była stosunkowo nieduża, zwłaszcza na tle takich imprez jak Pyrkon, to wciąż udało się nam spotkać wielu utalentowanych ludzi w niesamowitych kostiumach. Z resztą zobaczcie sami!

Konkurs Cosplay

Część cosplayerów wzięła udział w corocznym konkursie na najlepszy cosplay. Co ciekawe w tym roku w zabawie wuczestniczyły same kobiety i dziewczyny pokazały klasę! Widocznie po premierze Wonder Woman testosteron trochę opadł i Panie to wykorzystały. A że w tę postać wcieliły się aż trzy zawodniczki, to pewnie żaden śmiertelnik nie chciał z nimi zadzierać. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i liczymy, że za rok w konkursie weźmie udział jeszcze więcej osób.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 – Podsumowanie

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017 był dla nas bardzo udaną imprezą. Mimo że nie był tak okazały jak zeszłoroczny, to wciąż czekała na nas masa atrakcji i dobrej zabawy. Dlatego mogę spokojnie polecić Wam tę imprezę i zachęcić do odwiedzenia kolejnej edycji i przybicia piątki naszej redakcji. Dziękuję Wam za uwagę i mam nadzieję, że oglądając tę galerię poczuliście choć namiastkę tego, jak przyjemnie spędziliśmy ten sobotni dzień. Jeśli Wam się podobało zaglądajcie częściej na Maniacyfigurek.pl, a jeśli chcecie zobaczyć więcej moich filmów zawsze możecie wpaść na mój kanał gdzie znajdziecie relację z kilku imprez i masę produkcji na temat figurek.A jeśli już tam będziecie, to nie pogardzę Waszą subskrypcją :).

Jeśli wpadniecie na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2018 to koniecznie rozglądajcie się za naszą redakcją. Na pewno pojawimy się na miejscu i chętnie poświęcimy chwilę, żeby z Wami pogadać i przybijemy, symboliczną piątkę. Do zobaczenia!

Reklama

Reklama