Megatron Triple Takeover – galeria customowych Megatronów

Reklama

Reklama
Jak ukazać potęgę przywódcy? Można postawić mu pomnik, napisać hymn, namalować portret. Jednak wszystko to jest zbyt banalne. A co jakby na cześć lidera zrobić custom? Hm… nie… jeden custom to stanowczo za mało. ALE TRZY! To jest pomysł!
A WIĘC CHYLCIE CZOŁA I BIJCIE POKŁONY PRZED NAJPOTĘŻNIEJSZYM CYBERTRONIANINEM W CAŁYM WSZECHŚWIECIE! ALL HAIL MEGATRON!

(materiał sponsorowany przez decepticońską propagandę)

triple_megatron

Dobry wieczór! Ostatnio przygotowałem SPOOKY galerię Halloweenowego Squeezeplaya. Dzisiaj mam dla Was pokaz aż trzech customowych figurek z małym bonusem na końcu. Zapraszam do oglądania!

Kandydat nr 1:

W odróżnieniu od większych klas rozmiarowych, skala legends nie dostaje co linię nowego zestawu Megatronów i Optimusów. Dlatego zakres figurek do wyboru jest ograniczony. Przede wszystkim potrzebowałem oponenta dla RTS legends Optimusa do skali micromasterów (mojej własnej customowej kolekcjii miniaturowego G1). Zmodyfikowałem więc movie Brawla, którego miałem od dziecka i przemalowałem na kolory Megatrona. Wrzucałem jego beta wersję na grupę, ale niestety to był jeden z moich pierwszych customów i nie postarzał się zbyt dobrze… Ten koleżka tutaj to ta sama figurka, ale przemalowana, z nową głową, działem, pięściami oraz zmodyfikowanymi stopami.

triple_megatron

Reklama

Reklama
Kandydat nr 2:

Klasa micro ma swoją parkę, czas skoczyć o piętro wyżek – Legends. Wersja Combiner Wars w kolorach Hasbro mi nie odpowiadała, a Takarową bardzo trudno było znaleźć. I tutaj znów sprawę załatwia customizacja. Były Combiner Wars Warpath otrzymał Megatronową głowę. Lufę czołgu odciąłem i umieściłem na plecach replikując wygląd z G1. Na końcu dodałem nakładkę na pozostałą część wieżyczki tworząc słynne działo fuzyjne.

triple_megatron

Kandydat nr 3:

Okej, czołgo Megatron – jest. Jednak udało mi się zdobyć drugiego CW Shockwave’a w okazyjnej cenie. Megatron zmienia się w czołg, Shock zmienia się w pistolet – bingo. Tego mi brakowało. Legends Megatrona zmieniającego się w pistolet. Tutaj sprawa się komplikuje. Poprzednie moldy nie wymagały wielkich modyfikacji. Jednak trzeba jakoś odróżnić szalonego naukowca od Megatrona. Zacząłem oczywiście od głowy. Następnie usunąłem całkowicie celownik oraz odciąłem dłonio-działko, żeby zastąpić je odbitką dłoni z innej figurki w tej skali. Teraz wystarczyło dodać działo i tada! W trybie robota wyglądał wystarczająco megatronowo. Ale po przetransformowaniu czułem niedosyt. Brakowało standardowych elementów pistoletu, żeby dopełnić tryb alternatywny. Dodałem tłumik, grubszą rękojeść i kolbę. Po tym zabiegu mogłem w końcu cieszyć się klasycznym pistoletotronem.

triple_megatron

Dla tych, którzy doczekali do końca filmu:

Oczywiście w skali legends także nie posiadałem Optimusa. Przemalowałem więc całkowicie CW Pipesa oraz dodałem nową głowę. Wygląda znacznie lepiej od oryginału.

triple_megatron

Standardowo jeśli podobał Wam się materiał nie zapomnijcie zasubskrybować, polubić i udostępnić. Piszcie w komentarzach, która wersja Megatrona najbardziej przypadła Wam do gustu. Oczywiście zapraszam na mój kanał, stronę facebookową i insta. A jeśli chcielibyście się sami pobawić w customizację to odsyłam do świetnych artykułów dla początkujących przygotowanych przez Gladkiego. Do zobaczenia w następnym materiale!

Reklama

Reklama