Marvel Cinematic Universe – rozkładówka do 2020 roku

Odkąd Marvel Studios wydało drugą wersję Hulka w 2002 roku, co i raz wypuszcza kolejne filmy o swoich superbohaterach. Mało kto nie widział lub nie słyszał o Iron Manie, Kapitanie Ameryce, Thorze czy wreszcie Avengers, którzy wieńczyli fazę #1 całego Marvel Cinematic Universe.

Reklama

Reklama
marvel cinematic universe phase oneMarvel Cinematic Universe – faza 2

Reklama

Czyli kolejne części już wydanych hitów, jak Thor 2, Kapitan Ameryka 2, Iron Man 3 czy też Strażnicy Galaktyki, wieńcząc to… Avengers 2 i Ant-Man. Szukając jakiejś klamry dla powyższych, wspólnym mianownikiem są kryzysy danych bohaterów, a same filmy są właściwie wstępem do kolejnych, znacznie poważniejszych, wydarzeń.

Marvel Cinematic Universe – faza 3

W dniu dzisiejszym, ku uciesze milionów fanów, znamy daty kolejnych filmów.

2016

06.05. | Captain America 3: Civil War

04.11. | Doctor Strange

Reklama

Reklama
2017

05.05. | Guardians of the Galaxy

28.07. | THOR 3: Ragnarok

03.11. | Black Panter

2018

04.05. | Avengers Infinity War, część pierwsza

06.07. | Captain Marvel

02.11. | Inhumans

2019

03.05. | Avengers Infinity War, część druga

Garść dodatkowych informacji (uwaga na spoilery)

Faza 3 rozpocznie się od Captain America 3, którego tytuł (Civil War) odwołuje się do wojny między bohaterami Marvela. Nie jest tajemnicą, że jej zaczynem będą wydarzenia z Avengers 2, a naprzeciw siebie w dwóch obozach staną najpewniej Kapitan Ameryka z jednej strony oraz Iron Man z drugiej.

W dalszej części Doctor Strange, którego na pewno zagra Benedict Cumberbatch, który według Marvel Studios otworzy „nowy rozdział” w całym uniwersum. Przypomnijmy, że komiksowy Doctor Strange to chirurg, który przez wypadek traci możliwość wykonywania zawodu (uszkodzone dłonie), pogrąża się w świat magii, stając się tym samym jedną z potężniejszych postaci.

Niewiele wiadomo na razie o Strażnikach Galaktyki 2, ale niewykluczone, że pojawi się tam Adam Warlock (obecność kokona tej postaci tak w Thor 2 jak i Strażnikach Galaktyki potwierdził reżyser – co ciekawe, po rozpierdusze w GotG kokon widzimy… otwarty). Najpewniej drużyna będzie kontynuować poszukiwania Thanosa.

Thor 3 wydaje się być jeszcze mroczniejszym niż druga część. Przypomnijmy, Loki skrycie zajmuje miejsce Odyna na tronie, a w sieci można znaleźć opinie, że Thor po bitwie z Ultronem znajdzie się w zaświatach…

Idźmy dalej, Chadwick Boseman zagra tytułowego Black Panthera (T’Challa).

blackpanterZ innych informacji, bez wątpienia kulminacyjny moment to dwuczęściowy: Avengers Infinity War. Bez wątpienia kluczową postacią zostanie super-łotr Thanos, który najpewniej zgromadzi wszystkie kamienie nieskończoności.

marvel cinematic universe soul gems

O samych kamieniach w szczegółach przeczytanie pod powyższym linkiem, dla porządku należy wspomnieć, że kilka z nich już (najpewniej) poznaliśmy:

Przestrzeń | Tessaract

Thor_Tesseract

Rzeczywistości | Aether

Aether

Umysłu | Włócznia Lokiego (otrzymana najpewniej od Thanosa)

lokis_staff

Mocy | kryształ ze Strażników Galaktyki, który początkowo miał ukraść Star-Lord.

power gem

Tym samym Thanos najpewniej stworzy Infinity Gauntlet, do czego brakuje mu jeszcze 2 kamieni: Czasu oraz Duszy. Bez wątpienia spotkamy się z nimi w kolejnych częściach. Osobiście obstawiam, że gdzieś w trójkącie: Avengers 2 – Doctor Strange – Guardians of the Galaxy 2.

https://i0.wp.com/static.comicvine.com/uploads/original/2/28028/649960-thanos_representing.jpg?resize=323%2C491

Dość misternie wygląda temat obecności… Spidermana w Marvel Cinematic Universe. Nie chciano tego wątku poruszać, dopóki pewne sprawy się nie wyjaśnią. Przypomnijmy, że The Amazing Spider-Man nie spełnił oczekiwań i Sony mające prawa do Człowieka Pająka przesunęło kolejne filmy i najpewniej rozpoczęło flirt z Marvel Studios, aby Spider-Man stał się częścią tego wielkiego świata. Jeśli mam być szczery – nie wyobrażam sobie innego obrotu sprawy, bowiem ta postać jest zbyt ważna, aby ją pominąć.

Finalnie podkreślono, że obecnie Hulk ni Czarna Wdowa nie doczekają się własnych filmów. Pragnę jednak zauważyć – to mój domysł – że dziwnie w powyższych filmach pojawią się niemal wszyscy członkowie Illuminati (za wyjątkiem Profesora X, Reeda Richardsa (choć nie wiadomo, czy prawa do Fantastycznej 4 nie wrócą do Marvela). Z tą grupą wiąże się dość istotna decyzja – wystrzelenie Hulka w kosmos. A to potencjalnie otworzyłoby szansę na kolejne filmy: Planet Hulk oraz World War Hulk.

Czas pokaże, a my możemy zobaczyć logotypy kolejnych filmów 🙂

CACWDS   GotG2 Thor3IHAIW

EDIT: 29.10.2014

Kto jeszcze nie widział, drugi zwiastun Avengers 2, pokazany wcześniej specjalnie na SDCC 2014.

Źródło: Marvelousnews.com i sieć 🙂

Reklama

Reklama