Marvel 2015 – Legends, Infinite, Age of Ultron

Niektóre z lekkim opóźnieniem, inne świeże. Przegląd tego co Hasbro i inne firmy mają nam do zaoferowania na początek roku 2015. Dzieje się sporo, w wielu skalach, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Reklama

Reklama
Marvel Infinite

Reklama

Trochę pod siebie, ale zacznijmy od skali 3 3/4″, czyli serii Marvel Infinite, następczyni Marvel Universe. W sieci pokazano pierwszą falę w 2015 roku, w której do nabycia będą:

  • Bishop
  • Spider-Man
  • Blackcat
  • Daredevil
  • Sandman (2 wersje)
  • Beast (2 wersje).

Poniżej podrzucam fotki. Daredevil to reedycja, zatem komu nie udało się go przytulić wcześniej, jest na to szansa. Jedna z lepszych wersji, głównie ze względu na komiksowo dobrane kolory z cieniami + pałkę. Beasta wydano w dwóch kolorach, jeśli miałbym wybrać – niebieski. Blackcat wygląda całkiem nieźle. Sandman to właściwie kalka w tej skali zabawki sprzed lat, gdy wypuszczano Spider-Mana 2kę bodajże. W temacie Parkera, tej wersji nie znam, wygląda jakby z taśmami do unikania kontuzji :). W kolejnej fali planowani są Volture, dr Oc.

Luzem

W pudełkach

Reklama

Reklama
Marvel Legends

Przejdźmy do kolejnej skali, tym razem 6″. Obecnie na rynku króluje fala z BAF (Build A Figure) Odynem, w skład której wchodzą: Thor, Scarlett Witch, Sentry, Iron Fist, Maidens of Might, Hawkeye, Avenging Allies.

Kolejna fala skupia się niemal w całości na Spider-Manie, oferując nam całą rodzinę pajęczaków:

Przekozacko wygląda Spider-Man, już pomijając nawet dodatkowy atrybut w postaci kawałka pizzy. Seria 6″ nigdy mnie jakoś bardzo nie kręciła, ale tego chętnie przytulę na półkę.

Do zbudowania zaprezentowany w fotkach Hobgoblin. Więcej zdjęć znajdziecie na Marvelousnews.com.

Age of Ultron

Przejdźmy teraz do figurek wpisanych w fabułę najbliższego filmu z Marvel Cinematic Universer – Avengers: Age of Ultron. Hasbro rozpoczęło ich sprzedaż w Polsce, a do nabycia są: Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Iron Man w cenie blisko 30 PLN za sztukę. Szału nie ma, artykulacja na poziomie wczesnych figurek Kennera. Rzućcie okiem na Hulka. Obracana głowa, ręce i nogi w biodrach – lipa.

Niby wysokość 10 cm, ale wątpię, aby była to główna seria w tej skali adekwatna do wydanych chociażby z pierwszej części filmu. Nie pasuje cena i artykulacja właśnie. Swoją drogą dość ciekawe, że są dostępne już teraz, na ponad 4 miesiące przed premierą filmu.

Ciekawi mnie, czy wydadzą w tej skali figurki bardziej pozowalne. Zakup Ultrona, a zwłaszcza Visiona w skali 3 3/4″ to mega wydatek. Kto nie wierzy niech sprawdzi eBay :).

Trzeba przy okazji oddać, że nie tak dawno do sieci trafił katalog LEGO, w którym również zapowiedziano motyw Age of Ultron. Przy okazji zaspoilerowano kilka faktów z filmu oraz z powodu pojawienia się Spider-Mana dolano oliwy do ognia w dyskusji na temat włączenia pajęczaka do filmowego uniwersum.

lego age of ultronOdnośnie Avengers: Age of Ultron warto odnotować wczorajszy drugi już trailer, w którym jest wiele nowych scen. W związku z tym w sieci na rozmaitych portalach rozpoczęto szereg dyskusji rozkładając go klatka po klatce, starając się w ten sposób odgadnąć fabułę filmu bądź wysnuć wnioski co do przyszłych wydarzeń. Sam trailer z polskimi napisami możecie obejrzeć niżej.

 

Reklama

Reklama