Maniakowe Atrakcje na Pyrkonie 2022

Reklama

Reklama
Pyrkon Gladky Jon Bailey Epic Vice Guy WywiadMasa atrakcji

Reklama

Jak już wiecie z poprzednich wpisów szykuje się potężne stoisko i potężne atrakcje. Oczywiście podstawową atrakcją są same figurki rozmowy o nich (nie bójcie się pytać), ale przygotowaliśmy dla Was także inne aktywności, w których będziecie mogli uczestniczyć. W tym roku stawiamy na interaktywność i angażowanie Was, drodzy odwiedzający, w zabawę i ogólnie życie naszego stoiska. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was masę gier, paneli i innych atrakcji.

Rozpiskę w czystej formie znajdziecie na dole artykułu.

Tour po stoisku

Często chodzicie po stoisku patrząc na wiele rzeczy pierwszy raz w życiu. Chcemy żebyście jak najwięcej z tego wynieśli, więc zdecydowaliśmy się raz dziennie oprowadzać chętnych po stoisku. Nasi maniacy przeszkoleni w interakcjach ludzie-roboty opowiedzą Wam o co chodzi zarówno z samym kolekcjonerstwem oraz jakie modele się na stoisku znalazły (a także dlaczego). Na ładne oczy może też coś wyjmiemy z kloszy.

Panel Gunpla

W naszym kraju coraz popularniejsze stają się Gundamy. Dzięki niesamowitemu Maślanie z grupy Animawka dowiecie się op co chodzi z tymi plastikowymi robotami i czemu fajnie jest się w to bawić. Z Maślaną mieliśmy okazję współpracować już przy okazji GM Podcastu (o tematyce Gunpla właśnie) więc na pewno będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Reklama

Reklama
Panel Bionicle

Nie zna życia ten co nie miał tego czerwonego. Ale którego konkretnie? Z jakiej serii? Jaka była historia jego postaci? Skąd w ogóle wzięła się ta marka? O tym wszystkim dowiecie się od dumy Cyrku Maniaków Figurek – chodzącej encyklopedii, Kamila. Po tym panelu na pewno wyjdziecie z dymiącymi czaszkami.

Wstęp do figurek

Ja też kiedyś nie wiedziałem o co chodzi z tymi figurkami. I wiecie co? I teraz trochę wiem. Tak samo Toras, więc chętnie sprawimy, że i Wy się dowiecie. Chcemy sprawić że poczujecie się trochę pewniej w figurkach, albo w ogóle zachęcić Was do rozpoczęcia przygody z kolekcjonerką.

Druk 3d

Ten panel będzie poświęcony technologii druku 3d przede wszystkim w kontekście transformerów, ale też ogólnie dowiecie się o tym jak ta technika druku może zmienić oblicze niejednej kolekcji. Jeżeli jesteście ciekawi jakie zastosowania może ona mieć w waszej kolekcji jest to idealna okazja – gościmy aż czterech zdolnych projektantów z dużym doświadczeniem w temacie.

Panel Super Robo

Duże roboty to nie tylko transformery czy gundamy. Ogromną część gatunku mecha tworzą serie z gatunku magiczna robot. O ich historii opowie wam znów człowiek Encyklopedia i człowiek który obejrzał ich znakomitą większość, jak nie wszystkie.

Historia marki Transformers

Na koniec zostawiamy wisienkę. Istny krem. Historia marki Transformers. Skąd się wzięły zabawki? Jak znalazły się w amerykańskich sklepach i telewizji? W jaki sposób Spider Man spotkał Optimusa Prime’a? Tego wszystkiego dowiecie się na tym właśnie panelu. Zapraszamy zarówno osoby które historii nie znają w ogóle jak i tych którzy jej już liznęli, Kamil na pewno zaskoczy was nie jedną ciekawostką.

Maniacyfigurek pl Hasbro Pyrkon 2018
atrakcje atrakcje

Gry

Pomiędzy panelami będzie oczywiście mnóstwo czasu na gry. Zapraszamy do udziału w turniejach:

  • B-Daman na specjalnie na tę okazję przygotowanej arenie
  • Beyblade z możliwością własnoręcznej konfiguracji dysków
  • Bakugan z wprowadzeniem do uniwersum przez Torasa

Do tego oczywiście gra której nie trzeba nikomu przedstawiać – 1 z 10. Na naszym stoisku tematy będą z kategorii Transformers, Bionicle i Star Wars, więc zacznijcie się już przygotowywać!

Ostatnią grą jest Geekowisko. Dla osób które nie miały okazji brać w niej udziału w zeszłych latach śpieszę z wyjaśnieniem – wyobraźcie sobie że zdajecie maturę ustną z polskiego, ale ktoś pozamieniał wszystkie tematy na takie związane z popkulturą i figurkami. Jest dużo miejsca do popisu i bardziej niż treść licz się tu forma!

Rozpiska

Tak jak obiecałem, tutaj znajdziecie atrakcje wraz z godzinami. Nie bójcie się wpadać, zadawać pytań i nas zaczepiać. Nie zapominajcie też, że gry i turnieje w większości nie są uwzględnione w tym planie, bo będą się odbywać między atrakcjami. Zapraszamy Was na stoisko i do wspólnej zabawy!

Piątek:
Tour po stoisku – 15:00
Panel o Gunpla (Maślana) – 17:00
Panel Historia Bionicle (Toras i Kamil) – 20:00

Sobota:
Panel wstęp do figurek (Toras i Stachu) – 12:00
Tour po stoisku – 14:00 
Panel Druk 3D (Sid, Mad, Toras, Ryba) – 16:00
1 z 10 – 18:00
Geekowiska – 20:00

Niedziela:
Panel Super Robo (Ryba i Kamil) – 11:00
Tour po stoisku – 13:00
Panel Historia TF (Toras i Kamil) – 15:00
Zakończenie – 16:00

 

Reklama

Reklama