Maniakalny Interview – Thew Adams Część II

Panie i Panowie, po krótkiej przerwie wracamy do rozmowy z szalenie dowcipnym i niesamowicie sympatycznym facetem, a zarazem jednym z najbardziej nowatorskich recenzentów figurek na świecie – Thew Adamsem!

Jeżeli przegapiliście pierwszą część naszego wywiadu, możecie przeczytać ją Tutaj.

(The interview below was translated into Polish. If you would like to read the English version, please click here.)

CDog_h4WoAAsFBtGladky: Naszą poprzednią rozmowę zakończyliśmy na Twojej miniserii Knockoff Beatdown i dumie jaką napawa Cię ostatnia część. Skąd w ogóle wziął się pomysł na taki materiał?

Thew: Koncepcja tej serii przyszła do mnie w dość trudnym okresie – byłem wtedy w połowie przeprowadzki i wybrałem się do sklepu Poundland, żeby kupić materiały do pakowania. Właśnie tam odnalazłem roboty, które pojawiły się później w pierwszym odcinku Knockoff Beatdown. Jako obsesyjny szaleniec nie mogłem opuścić sklepu bez nich, więc kupiłem wszystkie figurki i zrecenzowałem je jak tylko skończyłem przeprowadzkę. Z założenia seria miała koncentrować się na słownej agresji, a nie fizycznej przemocy wobec zabawek. Roztrzaskiwanie podróbek stało się częścią odcinka kiedy uświadomiłem sobie, że moja kamera posiada funkcję nagrywania materiału w zwolnionym tempie. Pomyślałem, że ciekawie by było zobaczyć w dużym spowolnieniu tanie zabawki zmieniające się w stertę plastikowych odłamków.

sea2_zpsvd5d8fpjG: Kto by pomyślał, że kilka podróbek może dać tyle radości. Kiedy jednak wszystkie KO rozsypią się w drobny mak możesz spokojnie wrócić do swojej kolekcji. Jak duże są na dzień dzisiejszy Twoje zbiory? Z której figurki jesteś najbardziej dumny?

T : Stary, nie mam pojęcia. Przestałem liczyć kiedy dobiłem do drugiej setki, czyli jakieś siedem lat temu! Na tę chwilę w moim pokoju znajduje się jedenaście półek wypchanych po brzegi Transformerami, gablotka pełną Skywarpów i jakieś piętnaście wielkich pudeł robotów, które nie mieszczą się w ekspozycji. Moje kolekcjonerstwo już dawno temu przekroczyło granice dobrego smaku! Nie potrafię wskazać jednego ulubieńca ale jest kilka figurek, do których wciąż wracam – G1 Astrotrain, Crankcase, Menasor i G2 Megatron – wszystkie z tych modeli zasługują na tytuł ulubionego.

10897930_10153032554164083_6479231137901822501_nG: Wiemy już, że prędko nie zabraknie Ci materiałów na nowe filmy. Nie wiemy za to w jakiej kolejności je poskładasz. Jakie są Twoje recenzenckie plany na przyszłość?

T : W tej chwili wziąłem się za bary z bestią Combiner Wars – mam zamiar zrecenzować Superiona, Defensora, Menasora i Megatrona, a przyszłe wydania także świetnie się zapowiadają. Muszę też coś zrobić z ogromnymi Baseformerami (Transformery zmieniające się w duże miasta i bazy – dop. Gladky), które żyją obok mojego biurka! Powiedziałem już wszystkim o Metroplex’ie i Fortress Maximusie, więc teraz już nie mogę ich odpuścić. Poza tym wciąż pozostało jeszcze sporo godnych uwagi figurek z Beast Wars.

1098386_10151821494299083_773858611_nG: Po kilku latach tworzenia recenzji zdążyłeś zdobyć sporo doświadczenia w tej kwestii. Czy masz jakieś wskazówki dla początkujących Youtuberów, którzy chcieliby pójść w Twoje ślady?

T : W żadnym wypadku nie czuję się autorytetem, który mógłby udzielać ludziom rad! Jeżeli miałbym jednak coś zasugerować to powiedziałbym, że zawsze powinieneś recenzować to co chcesz, a nie to co jest w danej chwili modne. Mów prosto z serca i pozwól innym zrozumieć co czujesz oraz co naprawdę myślisz. Powiedz nam dlaczego dany przedmiot jest dla Ciebie ważny albo dlaczego go nienawidzisz! Postaraj się także o minimalistyczne intro, dobrze? Nie ma nic gorszego, niż oglądanie 45-sekundowego pokazu slajdów za każdym razem gdy chcę zobaczyć wideo o fajnych rzeczach!

urlG: Myślę że przyszli recenzenci zdążyli już sobie wszystko zanotować. Teraz może pytanie z nieco innej beczki. Pytanie, które wielu osobom spędza sen z powiek. Oglądając Twoje materiały nie da się nie zauważyć imponującej brody, jaką udało Ci się wyhodować przez te wszystkie lata. Jak osiągnąłeś tak spektakularne rezultaty i jak radzisz sobie z setkami kobiet, które nie mogą się jej oprzeć i padają Ci do stóp?

T : Nawet nie wiesz jak bardzo jest to uciążliwe w codziennym życiu. Czasem nie mogę nawet spokojnie gdzieś wyjść, bo tłum kobiet jak zawsze przykleja się do mojej brody. Kiedyś gdy byłem na kolacji z moimi znajomymi, jedna kobieta utknęła mi pomiędzy zębami i przez cały wieczór nikt nic nie powiedział!

A4bdzT1KG: Nienawidzę kiedy mi się to przytrafia. Co za wstyd! Ale co poradzić, z wielką siłą idzie wielka odpowiedzialność. Korzystając z okazji może jest coś, co chciałbyś powiedzieć naszym czytelnikom?

T : O, cześć!! Mam nadzieję, że ten wywiad nie jest dla Was zbyt nudny albo świętoszkowaty! Jedzcie steki! (albo tofu) 😀

Thew NemesisG: Na koniec pytanie bonusowe. Z czym kojarzy Ci się Polska?

T : Niestety nigdy nie byłem w Polsce, ale mój brat opowiadał mi historie o ogromnych dzbanach piwa i mięsnych posiłkach, więc Polska zawsze kojarzyła mi się z obfitymi imprezami i wysokiej jakości Death Metalem!

maxresdefaultG: W sumie wszystko się zgadza. Jeszcze raz dziękuję że zgodziłeś się z nami porozmawiać i dać się poznać fanom z nieco innej strony. Goszczenie Cię na Maniakach Figurek było wielką przyjemnością i mam nadzieję, że bawiłeś się przy tym wywiadzie równie dobrze jak my. Od siebie i całej redakcji życzę Ci kolejnych sukcesów i wierzę, że jeszcze nie raz nas czymś zaskoczysz. Panie i Panowie – Thew Adams!

photohdJeżeli jakimś cudem ominęła Cię twórczość Thew, koniecznie odwiedź jego kanał na Youtube i Fanpage na Facebooku. Na pewno nie pożałujesz!

English Version

 

 

Ladies and Gentleman, welcome to the second part of our exclusive interview with incredibly witty and very sympathetic guy who also happens to be one of the most exceptional Transformers reviewers in the world – Thew Adams!

If you missed the first part of our interview, you can read it Here.

CDog_h4WoAAsFBtGladky: Last time we ended our conversation talking about your minieseries Knockoff Beatdown and the pride that last installment gave you. How did you come up with idea of crushing KO’s to the death in front of camera?

Thew: It actually came along at a really bad time – I was in the middle of moving house and had gone to Poundland to stock up on packing materials when I found all the bots that featured in the first Beatdown video. Being the obsessive lunatic that I am, I couldn’t leave the shop without them, so I packed them away with the rest of my garbage and reviewed them all at once the instant I landed at the new place. It was always intended to be more of a verbal beatdown than an actual one – the whole smashing element only came about when I discovered my new camera had a slow motion function. I thought it might be interesting to see some tatty toys erupting into plastic shards in super slow-mo.

sea2_zpsvd5d8fpjG: Who would have thought that few cheap knockoffs could give so much fun. When all fake transformers are terminated you can have a rest, surrounded by your real collection. How may figures do you currently own? Which one of them is your favourite?

T : Dude, I have no idea. I stopped counting when I hit 200, and that was about seven years ago! I currently have eleven shelves in my room rammed with Transformers, a cabinet full of Skywarps, and about 15 massive boxes of bots that I don’t have room to display. It’s long since gone past the point of being tasteful! I couldn’t say which one I’m the most fond of, but there’s a cluster of G1 figures that I keep coming back to – G1 Astrotrain, Crankcase, Menasor, and G2 Megatron are all firm favourites.

10897930_10153032554164083_6479231137901822501_nG: We know you’ve got enough material to make another few hundred episodes. We don’t know however, in which order are you going to film them. What are your plans for future reviews?

T : Well, I’m currently grappling with the beast of Combiner Wars – I fully intend to review Superion, Defensor, Menasor, Megatron, and the future releases look great too. I also need to do something about the massive baseformers that live next to my desk! I’ve told everyone about Metroplex and Fortress Maximus now so I’ll never get away with missing them out. There are still a lot of Beast Wars figures I want to take a look at as well.

1098386_10151821494299083_773858611_nG: After few years of reviewing stuff you gained a lot of experience. Do you have any guidelines you would like to give to beginning Youtube reviewers?

T : I don’t think I’m in any position to be giving people advice!! If I had to make a couple of recommendations, I’d say that you should always just review what you want to, rather than what’s cool right now. Speak from the heart, let us know how you feel, what you really think, tell us why your subject is important to you – or why you hate it! Also, keep it light on the intro sequence, okay? There’s nothing worse than sitting through a 45-second slideshow every time I want to watch a video about fun stuff!

urlG: I believe our future reviewers already wrote everything down. Now I would like to ask you about something else. This is a question that makes many people unable to sleep an night. How did you grow such an impressive beard and how do you handle hundreds of women that love you for it and can’t resist your charm?

T : Oh boy, it’s a struggle. Sometimes I can’t even get through the door because I’ve got bloody women all over my beard again. One time I was at dinner with some friends and I had an entire woman stuck between my teeth the whole time and nobody mentioned a thing.

A4bdzT1KG: I hate it when this happens to me. What an embarrassment! What can you do, with great power comes great responsibility. By the way, is there anything you would like to say to our readers?

T : Oh, hi guys!! Hope this isn’t too boring or sanctimonious! Eat a steak! (Or a tofu.) 😀

Thew NemesisG: Bonus question – is there anything that you associate Poland with?

T : Sadly I haven’t been to Poland myself, but my brother has told tales of enormous flagons of ale and meaty meals, so I always associate Poland with hearty party time and quality death metal!

maxresdefaultG: It’s more or less an accurate description. Once again thank you for joining us today and letting your fans know you a little better. Having you here was pure pleasure and I hope you enjoyed this interview as much as we did. Maniacyfigurek (Figure Maniacs) would like to wish you many great reviews and even greater achievements in the future. I believe you’ve still got some aces in your sleeve.

Ladies and Gentleman – Thew Adams!

photohdIf you somehow missed Thew’s work be sure to visit and subscribe to his Youtube channel and like Thew’s Facebook Fanpage. You won’t regret it!

Reklama

Reklama