Maniakalne Walentynki 2015, czyli najciekawsze pary z figurkowego świata

Reklama

Reklama
         Maniakalne Walentynki 2015, czyli najciekawsze pary z figurkowego świata

Reklama

Na górze róże, na dole fiołki. Z okazji Walentynek postanowiłam przygotować dla Was zestawienie 10 najlepszych figurkowych par. Jeżeli na liście nie odnaleźliście swojej ulubionej, to zawsze możecie wskazać ją w komentarzach. Zapraszam do lektury 🙂

1.Joker i Harley Quinn

8

Batman Joker and Harley Quinn – DC Collectibles – premiera: luty 2015

Święty Walenty to nie tylko patron zakochanych – to także opiekun osób chorych umysłowo i szaleńców. Idąc tym tropem, za parę najbardziej „walentynkową” należałoby uznać Jokera i Harley Quinn, postacie stworzone przez DC. On: psychopatyczny seryjny morderca, nemesis Batmana, zielonowłosy przestępca z szerokim, sardonicznym uśmiechem na twarzy. Ona: pierwotnie doktor psychiatrii w szpitalu Arkham, zmanipulowana podczas terapii przez Jokera zakochuje się w nim bez pamięci i decyduje na przestępcze życie u jego boku. Razem to wybuchowa mieszanka szaleństwa, nienawiści i fascynacji – w tej kolejności.

2. Superman i Wonder Woman

2

Superman and Wonder Woman „The Kiss” – DC Collectibles – premiera: marzec 2015

Pomysł na połączenie romantyczną nicią mocarnego Kryptończyka i niezłomnej Amazonki zrodził się pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku (słynny, jak widać proroczy, sen Lois Lane z komiksu „Superman’s Girl Friend, Lois Lane” #93 ). Para z uwagi na duże podobieństwo posiadanych mocy (nadludzka siła, umiejętność latania, niebywała wytrzymałość) określana jest mianem „Power Couple”. Najświeższą odsłonę ich często skomplikowanych relacji możemy odnaleźć w komiksie autorstwa Jima Lee i Scotta Williamsa „Justice League” #12 z serii DC „The New 52”. W mojej ocenie para niestety ze względu na swój idealny charakter nie budzi większych emocji. Ale z drugiej strony już wyobrażam sobie ich kłótnie…

Reklama

Reklama
3. Hotrod i Arcee

6

Transformers Animated Deluxe Arcee – Hasbro

Transformers Animated Deluxe Rodimus – Hasbro

Po raz pierwszy Hotrod i Arcee pojawili się w filmie Transformers The Movie z 1986 roku. Twórcy animacji co prawda nie dali wprost do zrozumienia, że postacie te łączy relacja romantyczna, ale uważni obserwatorzy mogą pokusić się o takie przypuszczenia. Fani uniwersum często zestawiają Hotroda i Arcee, gdyż jak to ujął redaktor Gładky, „po prostu wyjątkowo dobrze ze sobą wyglądają” 🙂

4. Batman i Catwoman

1

Hush Batman and Catwoman Kiss – DC Collectibles

Te charyzmatyczne postacie zaprezentowane już w pierwszym numerze komiksu „Batman” z 1940 roku, z czasem osiągnęły miano kultowych. Od tego czasu relacja Batmana i Catwoman, podobnie jak sami bohaterowie, znacząco ewoluowała. Początkowo Kobieta Kot wykazuje szczere zainteresowanie Rycerzem lat 40′ (trudno go wtedy zestawić z określeniem „mroczny”). Z czasem jednak twórcy decydują się na zmiany: Catwoman przedstawiana jest jako femme fatale, wyrachowana złodziejka, korzystająca z mocy swojego sexappeal’u, która wodzi mężczyzn na pokuszenie – nie oprze jej się nawet Batman. Niezmiennym jednak wciąż pozostaje fakt, że zarówno Batman jak i Catwoman to postacie o dwóch twarzach, łączące w sobie skrajne siły kreacji i destrukcji. A tak jednym zdaniem: na stały związek nie ma co liczyć (In your face Dark Knight Rises!).

5. Son Goku i Chi-chi

3

MegaHouse Dragon Ball Z Son Goku Chi chi GIGI Kissing Capsule Neo Cell Edition

Son Goku i Chi-chi są klasycznym przykładem typowego modelu stosunków damsko-męskich. Prostolinijny Goku dużo je, ratuje świat, a jedyną osobą, której się boi jest żona. Wybuchowa Chi-chi wbrew pozorom bardzo kocha męża. Świetnie się uzupełniają, chociaż zupełnie nie rozumieją.

6. Green Arrow i Black Canary

4

Green Arrow – DC Universe Classics

Black Canary – DC Universe Classics

On jest zamaskowanym i przystojnym multimilionerem, a Ona lubi czerń. Dokładnie tak wyglądaliby Batman i Catwoman gdyby potrafili się dogadać.

7. Rinoa i Squall

7a

Final Fantasy VIII – Rinoa Heartilly – Play Arts (Kotobukiya Square Enix)

Final Fantasy VIII – Squall Leonhart – Play Arts (Kotobukiya Square Enix)

Rinoa i Squall są dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Dlaczego taki związek może się udać? Cytując słowa fanki romantycznych uniesień Final Fantasy VIII: „Rinoa wnosi radość, spontaniczność, złożoność emocji, optymizm w życie introwertycznego Squalla”. A z perspektywy dziewczyny? „Squall jest wysoki, muskularny i ubiera się na czarno”. Cóż więcej mogę dodać. Prawdziwa miłość i tyle.

8. Aquaman i Mera

11

Heroes of the DC Universe: Aquaman Bust – DC Comics

Women of the DC Universe Series 2: Mera Bust – DC Comics

Jeżeli Superman i Wonder Woman to tzw. „Power Couple”, Aquamana i Merę można określić mianem „Royal Couple”. On król – ona królowa – państwo królestwo. Przybliżmy krótko ich historię. Mera, królowa wodnego świata w równoległym wymiarze (Dimension Aqua), zostaje zdetronizowana przez złego Lerona i zesłana na wygnanie. Trafia na Ziemię (serio? Kosmici postrzegają Ziemię jako wieś zabitą dechami, na którą zsyła się skazańców?) gdzie poznaje Aquamana, możnego władcę Atlantydy. Łączą siły i pokonują złowieszczego Lerona. Królowa Mera postanawia zostać Łaskawie Panującą królową Atlantydy i opuszcza Dimension Aqua. Historia ta pokazuje nam, że wspólne zainteresowania (pływanie?) są bardzo ważne dla stworzenia prawdziwie wartościowego związku. Uczmy się od nich.

9. Jack i Sally

13

NBX Jack and Sally on Spiral Hill – NECA

Jack i Sally to bohaterowie filmu „Miasteczko Halloween” w reżyserii Tima Burtona. Są oni najlepszym przykładem na to, że idealiści (Jack) i realiści (Sally) tworzą najtrwalsze związki. Uczucie Jacka i Sally rodzi się z przyjaźni. Początkowo nieuświadomione emocje z czasem krystalizują się w dojrzałą miłość. Można by rzec: miłość aż po grób i jeszcze dalej.

10. Arwena i Aragorn

12

LOTR Aragorn and Arwen – The Noble Collection

Aragorn jest najlepszym przykładem na to, że w każdym bezdomnym czy włóczędze może kryć się prawdziwy król. Tak więc Drogie Panie nie ma co wybrzydzać.

Zainspirowani? To czas założyć pelerynę Batmana/latex Catwoman i do miłosnego boju!

Reklama

Reklama