Joe Colton, Bio-Viper, FSS 2.0

Dawno tutaj nic nie wrzucałem, a kolekcja się rozrasta :). W tym wpisie garść o tych rzadszych figurkach, w kolejnym będzie o 50th – tylko muszę dopasować sprzęt do figurem.

Reklama

Reklama
Joe Colton

Reklama

W końcu doszedł do mnie Joseph Colton. Była to wersja dostępna jedynie podczas ubiegłorocznego JoeCon, toteż cena spora. Na samą figurkę trzeba patrzeć właśnie przez pryzmat kolekcjonera – do zabawy jej szkoda, nie tylko ze względu na cenę. A ta była wysoka – obecnie oscyluje w granicach 100 USD+ z zapakowany egzemplarz. Fotka w wersji MOC (niebawem trafi na półkę).

Joe Colton Convention 2015Dla osób, które pana nie kojarzą – pomysłodawca i kreator oddziału G.I. Joe. W drugim filmie w jego fabularną wersję wcielił się Bruce Willis. Gdyby nie wysoka cena moduł byłby pewnie chętnie wykorzystywany przez customiarzy – garniak, krawat i te sprawy. Gdyby ktoś chciał mieć swojego (jako inwestycję do sprzedaży na lata), mam jedną sztukę w nadmiarze. Ładnie zapakowana w podwójny blister. Idźmy dalej…

Bio-Viper

Na pierwszy rzut oka mało kto skojarzyłby tego potworka z G.I. Joe – a jednak. Mam już ze 2 egzemplarze w kolekcji, ale nie w wersji zapakowanej. Okazyjnie udało się trafić na jednej z aukcji. W podobnym stanie pierwotnie był drugi z potworków – Monstro-Viper, ale finalnie dotarł do mnie odklejony, więc trafił do pudła z army buildingiem. Rzeczony Bio-Viper trafi to odrębnego z wyłącznie zapakowanymi ARAHami.

Bio-Viper MOCFigure Service Subscription

Finalnie otrzymałem również brakujące figurki z tej unikatowej linii tworzonej przez Collectors’ Club. W kolekcji znajdą się zarówno te z 1. edycji: Jinx, Quarrel, Grunt, Nano BAT oraz z 2., mianowicie Dragonsky, Big Bear, Skullbuster i Grand Slam.

fss oktober guard fss jinx quarrel grand slam fss nano bat MOC fss grunt MOCNa półkę na pewno trafią dwaj panowie z gwardii październikowej – choć politycznie to niepoprawnie. Zasilą jednak szeregi tej formacji z Joe Con. Jinx nawet ciekawie wygląda, ale na półce stoją już 2 wersje z SDCC, zabrakło przestrzeni na regularną z Retaliation i pewnie na FSS również. Grand Slam najpewniej trafi do OG ’13 (dopełni 1. skład). No i obowiązkowo nano BAT – co wymusi przemodelowanie całej półki z mięsem armatnim Cobry :).

Jak widać doszedł również Deadpool w wersji filmowej, gdy dość mocno na nim eksperymentowano. Niewysoka cena, zapakowana wersja – why not. Widziałem wcześniej kilka tych figurek w Chinach, ale pozostaję sceptyczny co do jakości produktów wysyłanych stamtąd.

Reklama

Reklama
Cobra Commander

cobra commander statueNa koniec wprawdzie nic nowego, ale skoro mam już nieco lepszy aparat to parę zdjęć cyknąłem i cykać będę (wrzucę systematycznie). Na pierwszy ogień statua Cobra Commandera, też z jakiejś limitowanej edycji. Generalnie nie kręcą mnie tego typu „zabawki”, choć prezentuje się majestatycznie. Dobrze wykonana i pomalowana (choć logo cobry z klatki odchodzi). Obok ludki z Mighty Muggs :).

Reklama

Reklama