Jak naprawić luźne stawy w figurce – Poradnik Customizera

Reklama

Reklama
Jak naprawić luźne stawy w figurce – Poradnik Customizera

Reklama

Od jakiegoś czasu prosiliście mnie na kanale o wskazówki jak poradzić sobie w sytuacji gdy mamy luźne stawy w figurce i przez to nie trzyma ona obranych pozycji tak dobrze jak powinna. Zwykle spotykamy się z tym zjawiskiem przy używanych figurkach. Niekiedy zdarza się to jednak nawet w nowych modelach, gdzie oczywiście boli jeszcze bardziej. Na szczęście wbrew pozorom tego problemu można pozbyć się w dosłownie w kilka minut z użyciem paru prostych narzędzi.

Dziś pokażę Wam bardzo łatwe i szybkie sposoby na usztywnienie dwóch podstawowych rodzajów stawów. To tak zwane stawy kulkowe (balljoint) i stawy oparte na trących się powierzchniach (friction joint). Te dwa rozwiązania wystarczą, żeby obsłużyć większość dostępnych na rynku modeli. Możecie używać tych technik do każdej figurki, niezależnie od tego czy to Transformer, Marvel Legends czy dowolny inny eksponat w Waszej kolekcji. Fix zajmuje dosłownie kilka minut i rozwiązuje jeden z podstawowych problemów kolekcjonerów. Właśnie dlatego jestem pewien, że w swojej kolekcjonerskiej karierze wielokrotnie z niego skorzystacie.

naprawić luźne stawy

Zanim przejdziemy do poradnika przypominam, że wciąż możecie wziąć udział w naszym konkursie z okazji 1000 subskrypcji na kanale i zgarnąć dla siebie świetne nagrody! Szczegóły odnajdziecie tutaj.

A teraz wracamy do poradnika!

Poradnik Customizera – Lekarstwo na luźne stawy

 

I jak? zgłębiliście już tajemną wiedzę naprawiania stawów? Jestem pewien, że dzięki niej wszystkie figurki będą trzymały się sztywniutko na Waszych półkach. Jeszcze jedna kwestia techniczna. Bohaterami tego odcinka byli Siege Prowl i Robots In Disguise Starscream. Prowl trafił do moich rąk dzięki życzliwości Hasbro Polska, za co bardzo dziękuję. Jeżeli interesuje Was ten model, jego recenzję możecie zobaczyć tutaj:

 

Studio Series Hasbro

Dajcie znać czy podobają się Wam takie tutoriale i czy chcielibyście widzieć ich więcej na kanale. Jeśli tak, czekam na Wasze propozycje dla kolejnych filmów. Powiedzcie o czym chcecie posłuchać, a ja postaram się coś dla Was przygotować. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat customizacji? Zajrzyjcie do innych artykułów na naszej stronie.

Jeśli film Ci się spodobał będzie mi miło jak okażesz to klikając łapkę w górę i subskrybując mój kanał gdzie znajdziesz więcej materiałów na temat figurek, nie tylko Transformers. Zachęcam także do regularnego zaglądania na Maniacyfigurek.pl. Będę tu informował o wszystkich nowościach na kanale.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych filmów!

Reklama

Reklama