Gladky’s Workshop Prezentuje: Dziennik Budowy Fall Of Cybertron Grimlock

Zdążyło już upłynąć sporo wody w Wiśle od czasu ostatniego customa mojego autorstwa. W związku z tym mam dla Was małą niespodziankę. Postanowiłem uchylić rąbka tajemnicy i pokazać parę zdjęć z prac nad moim najnowszym projektem:

Fall of Cybertron Grimlock

Reklama

Reklama
Knight in shining armor edition

Reklama

Podczas prac nad tym modelem jedną z moich inspiracji był motyw przewodni dinobotów w Transformers Age of Extinction – rycerze. Motyw ten w oryginale jakoś nie do końca się sprawdził i dlatego postanowiłem spojrzeć na niego z innej strony. W związku z tym moja interpretacja Grimlocka nie będzie bezpośrednim odwzorowaniem postaci z gry, czy próbą uzyskania kolorów zbliżonych do filmowych. Będzie za to wariacją osadzoną gdzieś pomiędzy pierwszą generacją Transformers, a rycerskimi klimatami srebrnych zbroi. Jakby tego było mało bazą dla niniejszego customa jest Fall Of Cybertron Grimlock w wersji z zestawu Silver Knight. Przypadek? Nie sądzę. Dosyć tego gadania, przejdźmy do konkretów.

Custom Grimlock WIPFani Grimlocka z Fall of Cybertron doskonale pamiętają efekt światła przebijającego się przez dziurkowane panele pancerza dinobota. Postanowiłem, że efekt ten otrzymam za pomocą zmodyfikowania mojej figurki i dodania całej masy oświetlenia wewnątrz niej.

Gladky Grimlock WIP (3)Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w pierwszej kolejności podrasowałem fakturę siatki rozsianą po po elementach figurki. Każdy otwór został rozwiercony wiertłem o średnicy 1mm. Dzięki temu udawana siatka zmieniła się w prawdziwą.

Gladky Grimlock WIP (2)Wiercenie wymagało całej masy zabawy i precyzyjnej dłubaniny, ale jestem zadowolony z efektu, który udało się dzięki niemu osiągnąć.

Gladky Grimlock WIP (4)Kolejnym etapem prac było przygotowanie i zamontowanie oświetlenia. Każde ramię posiada po cztery diody LED, które zapewniają równomierne podświetlenie siatki. Przygotowałem także specjalne otwory przez które przechodzą przewody. Dzięki temu uniknę ryzyka urwania kabli podczas poruszania ręką. Cała konstrukcja została usztywniona za pomocą kleju termotopliwego.

Gladky Grimlock WIP (6)Kolejną diodę umieściłem w paszczy dinozaura, idealnie pod znakiem frakcyjnym Autobotów.

Gladky Grimlock WIP (7)W łokciach trybu T-Rexa także przygotowałem otwory i zamontowałem diody. Nawet najmniejsza wolna przestrzeń nie marnuje się w tym customie:)

Gladky Grimlock WIP (5)Oczywiście w figurce nie mogło zabraknąć podświetlenia głowy. Już teraz widzę, że będzie prezentowało się bardzo dobrze na gotowym Grimlocku

Gladky Grimlock WIP (8)Na koniec pozostawiam Was z fotografią, która pokazuje jak dużo zabawy z kablami jest przy montowaniu tak zaawansowanego oświetlenia, a to wciąż jeszcze nie wszystkie diody jakie planuję umieścić w modelu. Porządkowaniem tego bałaganu zajmiemy się już w kolejnym wpisie.

To już wszystko co chciałem Wam dziś pokazać. Przed nami jeszcze sporo pracy, więc wyczekujcie kolejnych wieści z placu budowy. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia!

Reklama

Reklama