Geekowiska czyli Maniakowy turniej na Pyrkonie 2019

Geekowiska

Tegoroczna edycja poznańskich targów fantastyki – Pyrkon 2019 już wkrótce, więc postanowiliśmy zaprosić Was na wydarzenie, które organizujemy na naszym stoisku w sobotę 27.04.2019 o godzinie 17 – Geekowiska!

 

Gdzie możecie znaleźć nasze stoisko? W tym roku rozkładamy Maniakową wystawę w hali 8a, tuż przy wejściu. Oczywiście jak zawsze przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji. Więcej na ich temat dowiecie się już wkrótce.

Reklama

Reklama
Czym są Geekowiska?

Geekowiska to najnowsza inicjatywa Maniaków. Postanowiliśmy, że w naszym małym kolekcjonerskim światku przyda się nieco rywalizacji. A że większość z nas jest pełna pasji do okołogeekowskich tematów – skupiliśmy się właśnie na nich. Tak narodził się pomysł na nasz własny turniej na argumenty.

Zasady są bardzo proste

W każdej rundzie bierze udział dwóch zawodników. Dostają oni jedno otwarte pytanie, na które muszą udzielić szybko odpowiedzi – obwiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, więc jeśli Twój oponent wybierze Twoją odpowiedź, musisz wskazać jakąś inną. Pytania będą dotyczyły szeroko pojętej kultury geekowskiej. Oczekujcie zagadnień dotyczących Marvela, DC, Transformerów czy Gwiezdnych Wojen. Następnie zawodnicy mają kilka minut na przygotowanie argumentów dlaczego ich wybór jest lepszy od przeciwnika. Kiedy będą gotowi, czeka ich bitwa na argumenty! Żeby jakoś opanować ten chaos, Gladky będzie zadawał pytania pomocnicze i prowadził dyskusję.

Po zakończeniu rundy wszyscy zgromadzeni głosują na osobę, która przedstawiła najlepszą argumentację. Dlatego nie liczy się jaką odpowiedź wybraliście, ale jak dobrze potraficie ją uargumentować. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w pytaniu o najsilniejszego superbohatera Antman pokonał Thanosa, jeśli przekonacie nas, że to możliwe.

Zwycięzca starcia przechodzi do kolejnej rundy i tak drogą eliminacji wybierzemy najlepszego z najlepszych!

NAGRODY

Reklama

Oczywiście konkurs taki jak ten nie mógłby obejść się bez solidnej porcji motywacji. O tym także pomyśleliśmy! Na naszych zawodników czekają liczne nagrody ufundowane przez Hasbro Polska. Dziękujemy!

Na najlepszego czeka też dodatkowe trofeum zwycięzcy pierwszej edycji Geekowisk, więc jest o co walczyć!

Jak wziąć udział w Geekowiskach?

To bardzo proste – wystarczy, że wyślecie swój pseudonim wraz z poniższym oświadczeniem na adres mailowy:

konkurs.gladky@gmail.com

Treść oświadczenia:

Mój pseudonim to …………………. i chcę wziąć udział w Geekowiskach. Niniejszym wyrażam zgodę na warunki turnieju przedstawione w ogłoszeniu o jego organizacji, w tym na nagranie i udostępnienie mojego udziału.

Wasze zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 26 kwietnia do godziny 23:59. Ze względu na nasze możliwości organizacyjne, w przypadku dużego zainteresowania zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników według kolejności zgłoszeń, więc nie czekajcie z wysłaniem maila 🙂

Ponieważ Geekowiska odbędą się na Pyrkonie, chcemy żeby zabawa przebiegła w jak najlepszej atmosferze i dlatego mamy dla Was kilka dodatkowych zasad organizacyjnych. Przeczytajcie je uważnie, ponieważ osoby niestosujące się do nich mogą zostać wykluczone z turnieju:

  1. Bądź punktualnie
  2. Na targach są również młodsi odwiedzający, więc powstrzymaj się od przeklinania i obraźliwego języka
  3. Szanuj wszystkich uczestników i widzów
  4. Będziemy nagrywać Geekowiska, żeby potem pokazać je na kanale na Youtube i naszej stronie. Biorąc udział w turnieju, wyrażasz na to zgodę.
  5. Nie zapominaj, że to przede wszystkim zabawa 🙂
Reklama

Reklama
Start Geekowisk

Turniej startuje na Pyrkonowym Stoisku Maniaków Figurek w hali 8a w sobotę 27.04.2019 o godzinie 17.00. Zapraszamy!

 

ManiacyFigurek Forum o zabawkach Transformers, G.I. Joe, Marvel, DC Comics

26-28 Kwietnia – Pyrkon 2019, Międzynarodowe Targi Poznańskie. Nasze stoisko odnajdziecie w hali 8A

Zeszłoroczne stoisko możecie zobaczyć tutaj.

Reklama

Reklama