Galeria: Transformers Prime Nemesis Prime

Custom Transformers Prime Nemesis Prime

Reklama

Reklama
Wprowadzenie

Nemesis Prime. W mojej opinii jeden z ciekawszych czarnych charakterów, na jakie natrafiliśmy w uniwersum Transformers. Sam pomysł ma już solidne podstawy. Co by było, gdyby Inteligentny, bardzo silny i charyzmatyczny Optimus stał po drugiej stronie barykady i walczył jako Decepticon? Sami pewnie przyznacie, że byłby naprawdę poważnym przeciwnikiem. W swoim czasie koncept ten nieco zmodyfikowano i jeszcze bardziej rozwinięto w komiksie „Shattered Glass”, ale to temat na odrębny wpis.

Sam Nemesis był zwykle postacią epizodyczną i najczęściej występował w czarno – szaro – czerwonej kolorystyce. Poza kolorami nie różnił się niczym od „Dobrego” Prime’a.

g1_nemesis_prime_by_palettepix-d6lc6p0(Nemesis Prime według PalettePix. Więcej prac tego autora możecie oglądać tutaj.)

Postać ta jest  istotna dla fanów do tego stopnia, że w serialu „Transformers Prime” twórcy zdecydowali się na jej reinterpretację. Nie będę jednak zdradzał większych szczegółów, żeby nie psuć zabawy z poznawania fabuły samemu.

1333635893_nemesis

Przy pracy nad moim customem postanowiłem zdystansować się od postaci przedstawionej na ekranie i i dać mojemu Nemesisowi własną historię, która rozpoczyna się po tej znanej z serialu. Poniżej pozwolę sobie na jej krótkie przytoczenie:

Nemesis Prime

„Był inny… Wszystkie Vehicony wokół niego są jedynie bezwolnymi sługami uwięzionymi w swoich ciałach. Nie znały już swojej tożsamości, nie posiadały żadnych emocji. On jednak czuł… Czy to możliwe? Czy Vehicon może posiadać iskrę? Wolność? Kiedy Autoboty pokonały Nemesisa, a jego martwe truchło uderzyło o ziemię poczuł moc jakiej nie odczuwał nigdy wcześniej. To była jego szansa. Ludzie ukryli zwłoki robota w jednym ze swoich hangarów, aby tam czekały, aż pożre je rdza. Nie mieli świadomości jak potężną siłę stworzyli. On jednak wiedział. Pod osłoną nocy włamał się do hangaru i wykradł ciało. Zaniósł je do przygotowanego wcześniej warsztatu, gdzie przez kolejne miesiące naprawił większość poważnych uszkodzeń i dokonał kilku modyfikacji. Kiedy ciało było już gotowe pozostał jedynie transfer świadomości. Wiedział o niebezpieczeństwie, ale był pewny jak nigdy wcześniej, że musi to zrobić. Kiedy obudził się w swoim nowym ciele, wizjer martwego Vehicona nie zdążył jeszcze zgasnąć.

Był gotowy. Autoboty zapłacą za zabicie tak wielu z jego pobratymców, a Decepticony za stulecia ich niewoli. Jego bracia dostaną iskry swoich oprawców i obudzi w nich to, to stracili przed laty. Rozerwie na strzępy każdego Autobota i Decepticona żeby dotrzeć do celu. To początek rewolucji Vehiconów. Pierwszy rozdział nowej historii.”

DSC_1667

Tryb robota

DSC_1690

Nemesis został zbudowany na bazie Powerizer Optimusa z serii „Transformers Prime” z kilkoma drobnymi poprawkami.

DSC_1670

Otrzymał całkowicie nową głowę z wizjerem i wypełnienie otworów w przedramionach. Następnie figurka dostała pełne nowe malowanie. Podstawowymi kolorami są tu czerń, kilka błękit i kilka odcieni srebra.

DSC_1683

Figurka otrzymała także masę malowanych detali, które dodatkowo przyciągają uwagę i urozmaicają bryłę. Na koniec całość została potraktowana solidną dawką błyszczącego lakieru bezbarwnego.

DSC_1669

Model został wzbogacony akcentami pomalowanymi grafitowym chromem (m.in. osłona chłodnicy ciężarówki, koła, rury, światła nad kabiną i stopnie)

Reklama

Reklama
Porównania

Co się stanie kiedy Nemesis spotka na stojej drodze Optimusa?

DSC_1699

DSC_1707 DSC_1710Z pomocą miecza i blastera Nemesis szybko udowodnił swoją przewagę nad Optimusem.

DSC_1716

DSC_1724Starscream także nie miał z nim żadnych szans.

Tryb pojazdu

DSC_1726

DSC_1731

DSC_1735

Chciałem, aby w trybie pojazdu Nemesis nie posiadał zbyt wielu kolorów. Właśnie dlatego utrzymałem go w czerni, dodając jedynie delikatne złote, srebrne i czerwone akcenty. Ponadto wszystkie nity zostały podkreślone srebrną farbą, co urozmaica wygląd ciężarówki.

Czas na kolejne porównanie z Optimusem. Różnice oceńcie sami.

DSC_1737

DSC_1740

DSC_1743To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że podoba Wam się moja reinterpretacja Transformers Prime Nemesis Prime’a. Zapraszam do oglądania, komentowania i zadawania pytań i jak zawsze zachęcam do dalszego śledzenia Maniaków. Na koniec pozostawiam Was z jeszcze jednym zdjęciem Nemesisa

DSC_1714

Reklama

Reklama