Ironhide DotM „Overkill is underrated”

„Overkill is underrated” Dark Of The Moon Ironhide

Dziś pokażę Wam jeden z moich nieco starszych customów. Jest to repaint figurki Ironhide’a klasy Leader z trzeciego filmu Transformers w reżyserii Michaela Baya. Fabryczna figurka jest w mojej opinii jednym z najlepszych modeli jakie przyniosły nam kinowe Transformery i zdecydowanie warto mieć ją w swojej kolekcji. Niestety ma jedną poważną wadę – niebieskie nogi, które nijak nie pasują ani do filmowego pierwowzoru, ani do stylu postaci. Z tego powodu zdecydowałem się poddać mój egzemplarz solidnym modyfikacjom i nadać mu nieco charakteru.

Transformers IronHide Dark of the Moon

Niniejsza galeria zawiera nowe zdjęcia, ekskluzywne dla Maniacyfigurek.pl

Transformers IronHide Dark of the Moon with lights

Pierwszym krokiem było dodanie oświetlenia dla naszego dzielnego Autobota. W tym celu wykorzystałem dwie białe diody LED, które umieściłem w uprzednio nawierconych od środka frontowych reflektorach. Każda z diod posiada własne źródło zasilania, więc mogą być uruchamiane niezależnie od siebie.

Transformers IronHide Dark of the Moon robotmode

Oryginalna figurka posiadała na mój gust nieco zbyt małą siłę ognia, więc postanowiłem ją trochę podrasować. W tym celu wykorzystałem uzbrojenie Voyager Ironhide’a z pierwszego filmu oraz deluxe Laserbeaka. Udało mi się przy tym zachować funkcjonalność fabrycznego wyposażenia figurki.

Transformers IronHide Dark of the Moon robotmode

Model został pokryty czarnym podkładem i wzbogacony solidną porcją drybrusha oraz washy. Dodałem także ślady uszkodzeń i przetarć, jak również liczne detale uatrakcyjniające całość.

Transformers IronHide Dark of the Moon robotmode

DSC_0210_1


Transformers IronHide Dark of the Moon altmodeIronhide zachował zdolność transformacji do swojego mocarnego trybu alternatywnego. Dzięki dodatkowym detalom robi znacznie lepsze wrażenie niż fabryczna wersja.

Transformers IronHide Dark of the Moon altmodeDSC_0232Udało się nawet znaleźć odpowiednie miejsce do składowania nowego uzbrojenia w trybie alternatywnym. Jeżeli ktoś jeszcze zastanawiał się czy warto zadzierać z Ironhide’em, to ogromne działo wystające z tyłu trybu pojazdu powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

To już wszystko co miałem dziś do pokazania. Mam nadzieję, że galeria przypadła Wam do gustu i że będziecie z zaciekawieniem wyczekiwać dalszych customowych ciekawostek.

Reklama

Reklama