Galeria: Custom Transformers Prime Bulkhead

Transformers Prime Bulkhead

Dziś mam dla Was kolejny kawałek customowego tortu prosto od Maniaków. Pozostajemy w uniwersum ostatniego serialu o Transformerach – Transformers Prime. Zanim jednak przejdziemy do samego modelu, kilka słów o dzisiejszym bohaterze.

Bulkhead z Transformers Prime jest wyraźnie inspirowany swoim imiennikiem z poprzedniego serialu – Transformers Animated. Łączy go z nim zbliżona budowa ciała, wielkie serce, wykształcenie inżyniera kosmicznych mostów i wciąż odczuwalna, ale tym razem wyraźnie złagodzona gracja słonia w składzie porcelany. Bulkhead zdążył jednak mocno spoważnieć, otrzymać głęboką historię i zyskać jeszcze więcej uroku. Zmiany w stosunku do Animated postrzegam jak najbardziej na plus.

Bulkhead Almanac Bulkhead_on_Smokescreen_future
A teraz przejdźmy do figurki, która posłużyła mi jako baza dla tego modelu – Transformers Prime Powerizer Bulkhead (klasy Voyager).

PrimeRIDtoy-BulkheadVoyager

Czeka Nas sporo roboty.

Jedna z rzeczy, które bardzo lubię w Voyagerach z Transformers Prime to wytłaczanie wielu naprawdę ładnych detali po „wewnętrznej” stronie elementów. O ile na co dzień nie są one widoczne, o tyle przy transformacji zdecydowanie przyciągają uwagę. W związku z tym postanowiłem poświęcić nieco czasu także tym szczegółom i jednocześnie zapewnić milszą oku zmianę pomiędzy trybami). W związku z tym poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych w toku malowania. Pamiętajcie jednak, że to „work in progress”, więc przed finalnym zmontowaniem figurki otrzymały jeszcze ostatnie szlify.

DSC_1932

DSC_1930

DSC_1936

Po tym przydługim wstępie czas na zdjęcia gotowego modelu. Na początek tryb pojazdu.

DSC_1957

Bulkhead w tym wcieleniu zawsze kojarzył mi się z luksusowym SUVem, który jednocześnie potrafi poradzić sobie w terenie. W związku z tym musiał otrzymać malowanie adekwatne do tego wizerunku.

DSC_1958

Bazowym kolorem jaki wybrałem dla tego customa była zmetalizowana zieleń. Na potrzeby Bulkheada przygotowałem także kilka innych specjalnych mieszanek metalicznych odcieni, które dodatkowo poprawiły wrażenia estetyczne.

DSC_1959

„Metalowe” elementy zostały pomalowane srebrną farbą z zastosowaniem drybrusha i serii washy. Tej samej techniki użyłem także do pomalowania felg.

DSC_1961

Światła zyskały bardziej xenonowy wygląd. Dla zwiększenia efektu użyłem farby witrażowej wokół soczewek.

DSC_1963

Na koniec malowania model został potraktowany solidną porcją błyszczącego lakieru bezbarwnego, który dodatkowo wydobył metaliczność kolorów.

Pora na Tryb Robota

DSC_1968

Oto Nasz ulubiony Wrecker w całej okazałości.

DSC_1974

Podobnie jak w trybie pojazdu tutaj także dominuje zieleń. Teraz możemy jednak zobaczyć także całą masę drybrusha, czerni i towarzyszące im liczne detale.

DSC_1971

DSC_1977

Bardzo lubię głowę tej wersji Bulkheada. Myślę, że idealnie ujmuje ekranowy pierwowzór. Potrzebowała tylko trochę farby, żeby potrafić naprawdę zachwycić.

DSC_1980

Bulkhead otrzymał także pasującą do niego broń – solidny kafar…

DSC_1982

DSC_1984

DSC_1987

… i wielką kulę zniszczenia. Pomalowałem ją w taki sposób, aby móc wciąż zachować funkcjonalność fabrycznie zamontowanej diody.

DSC_1990

It’s clubberin time!

DSC_1997Na koniec jeszcze szybkie porównanie z Nemesisem. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

DSC_1996Dziękuję wszystkim za uwagę i dzielne dotrwanie do końca niniejszej galerii. Mam nadzieję, że Bulkhead wzbudził Waszą ciekawość i zachęcił do poznania/ odświeżenia serii Transformers Prime – zdecydowanie warto to zrobić.

Reklama

Reklama