Galeria: Custom Gladky’s Workshop GWMP-3 Shockwave

Panie i Panowie, Po niezliczonych godzinach pracy i wyszukiwania najlepszych rozwiązań mam zaszczyt zaprezentować Wam mój najnowszy custom:

GWMP-3 Masterpiece Shockwave

DSC_0116

DSC_0135

Model został zaprojektowany i zbudowany od zera. Głównym materiałem jakiego używałem przy budowie był polistyren o grubościach 0,2 i 1 mm. Front klatki piersiowej został dodatkowo osłonięty płytkami pleksiglasu.

DSC_0069

Shockwave jest inspirowany wyglądem postaci o tym samym imieniu z pierwszej generacji serialu Transformers z lekkimi odstępstwami od oryginału, które poprawiają atrakcyjność customa.

DSC_0089

Shockwave posiada wiele punktów artykulacji, które pomagają przy jego pozowaniu, łącznie z indywidualnie ruchomymi palcami i stawem nadgarstkowym oraz możliwością regulacji wysokości osadzenia głowy.

DSC_0086

W modelu zamontowałem sześć diod LED odpowiedzialnych za podświetlenia oka, działa i plecaka. Dostęp do baterii jest bardzo łatwy dzięki magnetycznej klapce na plecaku.

DSC_0077

Plecak posiada cztery diody, które symulują poziom energii działa. Model został wyposażony w cztery klapy na wysokości pasa, które umożliwiają ruch nóg oraz dwie kolejne z tyłu na wysokości kolan. Dzięki nim po wyprostowaniu nóg nie ma dziur na poziomie stawów.

DSC_0084

Shockwave może pochwalić się także kilkoma atrakcyjnymi detalami jak miniaturowe, wycięte z polistyrenu znaki frakcyjne Decepticonów i nawiązujący do oryginalnego designu styl naramienników.

DSC_0098

Po podświetleniu oko Shockwave’a świeci soczystą żółcią.

DSC_0099

Cały model został szczegółowo pomalowany za pomocą kolorów z palety Citadel. Po ukończeniu malowania custom otrzymał solidną porcję błyszczącego lakieru bezbarwnego.

DSC_0107

Shockwave jest mniej więcej wzrostu Masterpiece Soundwave’a i myślę, że bardzo dobrze się z nim skaluje.

DSC_0123

Decepticon jest zawsze gotów do walki z rozwścieczonym Masterpiece Grimlockiem.

DSC_0118

There can be only one!

DSC_0125

DSC_0129

Przedramiona Shockwave’a zbudowane są w taki sposób, aby można było na nich umieścić osłonę trybu działa, po rozłożeniu jej uprzednio na pół.

DSC_0136

Shockwave jest w pełni transformowalny i przekształca się w działo inspirowane trybem alternatywnym z G1.

DSC_0142

Dzięki specjalnym, wbudowanym podporom działo może bez problemu ustać o własnych siłach.

DSC_0101

Na koniec pozostawiam Was z jeszcze jednym zdjęciem Shockwave’a i odstawiam go na moją Masterpółkę.

DSC_0032

Jako bonus mam dla Was jeszcze zdjęcie Shockwave’a w pełnej nocnej „okazałości”:)

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas procesu budowy i z zaciekawieniem śledzili oraz komentowali postępy. Mam nadzieję, że gotowy model sprostał Waszym oczekiwaniom. Niniejszym wpisem kończę kolejny dziennik. Jeżeli ominął Cię proces budowy Shockwave’a, możesz zobaczyć go w dziale „Customizacja” do czego szczerze zachęcam.

Reklama

Reklama