G-Reco XI: VGMM-La01b Dahack

VGMM-La01b Dahack
Frakcja: Amerian Army/Pirate Corps
Pilot: Klimton Nicchini

Dahack to kolejna konstrukcja wysmażona przez G-IT Laboratory. MS ten posiada dodatkową zbroję w formie Mobile Armor VGMM-La01a Dharma, który poza dodatkowym pancerzem służy do dalekich podróży. Dahack podobnie jak pozostałe MSy z G-IT nie posiada klasycznego uzbrojenia i nie ma na wyposażeniu tradycyjnego Beam Rifle’a. Posiada za to cztery zamontowane na wysięgnikach działa cząsteczkowe, które mogą również generować ostrza. W dłoniach zostały zamontowane generatory tarcz. Dahack jest w zasadzie jedynym MSem z G-IT Laboratory, który nie został zaprojektowany stricte jako maszynę bojową. Głównym zadaniem Dahacka było wydobycie i transport pozyskanego minerału (działa i ostrza do kopania, tarcze do osłony przed odłamkami. Ten egzemplarz wpadł w ręce Pirate Corps  i przekazany Klimowi Nickowi.

Zawartość pudełka
 Głowa

Budowa tego elementu nie sprawiła specjalnie problemó jedynie naklejka na oczy jest dosyć cienka, co może stanowić pewien problem. Za to bardzo mi się podoba różnorodna kolorystyka i całkiem niezła ilość elementów.
 
Korpus

Technicznie korpus jest rozwiązany dokładnie tak samo jak pozostałe mdele z G-Reco, zatem pod tym względem nie ma tu nic zaskakującego w konstrukcji. Przyjemna jest za to kolorystyka (jak i całego modelu).

Krocze

Siłą tego elementu jest prostota, całkiem fajny design i jak w wypadku całego modelu bogata kolorystyka. Brak przednich płyt pancerza nie zmusza mnie do interwencji ostrzem skalpela.

 Ręce

Kolejny przykład siły prostoty i fajnego designu. Konstrukcja jest prosta i solidna typowa dla ramion HG to takie same elementy  z różnicą jedynie w dłoniach. Naklejki są dwie (a raczej cztery) na dłonie będące generatorami tarczy. Mimo obaw, że będą łatwo się odklejać, to na szczęście wszystko trzyma się doskonale.

Nogi

Nogi to jak zwykle najbardziej newralgiczna konstrukcja, ale podobnie jak w przypadku innych modeli HG (szczególnie z tej linii), jedyną trudnością jest pilnowanie aby kolano włożyć odpowiednią stroną w gniazdo.  Jak zwykle fajna kolorystyka. Sądziłem też, że problematyczne będą dość nietypowe stopy, jednakże o dziwo utrzymują cełego MSa w pozycji stojącej i nawet można co nieco z niego wycisnąć.P.S. Do modelu dodano tradycyjną podstawkę HG w bardzo fajnym kolorze, dzięki niej z Dahacka można „trochę” wycisnąć. Nie wiedzieć jednak czemu HG z G-Reco mają dedykowane dla siebie dodatkowe przejściówki do podstawki.

4 x Beam Cannon/Saber
Niby proste rozwiązanie,a cz wyjątkowo pomysłowe, ramiona składają się z dwóch osobnych wysięgników, dzięki czemu działka mają większe pole manewru, a przy tym są stabilniejsze. Jedyne co mi przeszkadza to łączniki z Dahackiem, jakoś jedno ramie czasami lubi mi nie wiedzieć czemu odpaść.
Tuż przed złożeniem modelu
I po złożeniu i uzbrojeniu
 
Niestety tym razem tylko jedno zdjęcie gotowego modelu.
At the bottom of Byston Well

 
Reklama

Reklama