G-Reco IV: High Grade MSAM-033 Gundam G-Arcane

MSAM-033 Gundam G-Arcane

Reklama

Reklama
Frakcja: Pirate Corps

Pilot: Aida Surugan

 G-Arcane to osobisty MS Aidy Surugan „księżniczki piratów” i jednocześnie najnowocześniejsza i najlepsza maszyna skonstruowana przez Amerie. G-Arcane posiada tryb alternatywny w postaci szybkiego MA, a jej Anti-Ship Rifle sprawia, że G-Aracne doskonale się sprawdza w roli snajpera i jednostki defensywnej.

Zawartość pudełka

Reklama

Reklama
Głowa

Sporo tu części w paru kolorach i na dodatek dochodzi jeszcze naklejka i dość bogaty pióropusz, ale nie miałem tutaj takich problemów jak z Montero wszystko poszło sprawnie, Jedynie mordowałem się z tymi małymi naklejkami. Dość istotną różnicą jest inne gniazdo łączące głowę z korpusem wynikające z możliwości transformacji. Marker był, ale w sumie dość symbolicznie. 

Korpus

Korpus to taka sama konstrukcja jak w G-Selfem, która jednocześnie daje MS sporo ruchu przy podbrzuszu, ale przez to staje się w tym miejscu podatny na „złamania” zatem przy pozowaniu trzeba się szykować na wypinanie się ze stawu dolnej części nic szczególnie irytującego, ale nakreślam, że że jest to wina modelu, a nie składania (doświadczenie na dwóch G-Arcane). 

Krocze

Podobnie jak w przypadku korpusu, konstrukcja ta jest tożsama z G-Selfem z dodatkowym gniazdem na elementy służące w trybie MA. Trzeba też pamiętać o małej czarnej naklejce na czerwonym elemencie (pierwsze zdjęcie), o którym łatwo można zapomnieć. Przednie płyty pancerza rzecz jasna trzeba było przeciąć. 

Ręce

Trochę tu części o nieco dziwacznym kształcie i do tego jeszcze te manipulatory, które mogą wydawać, że są nieco zbyt duże,  trochę panelowania i coś nowego: Naklejki Decale, coś co do tej pory w G-Reco si nie zdarzało. Sama konstrukcja była miłą odmianą od poprzednich modeli. Fajne są gniazda na „sznurowadła”.

Nogi

Nogi są już bardziej klasycznie, niemniej tutaj też dostajemy coś więcej, a mianowicie więcej swobody ruchu w stopach, jak zwykle jest to wymuszone trybem MA, co przy okazji ułatwia pozowanie G-Arcane i można dzięki temu uzyskać bardziej dynamiczne pozy.

Tuż przed złożeniem 

I po złożeniu

Elementy MA

Jedyny problem w składaniu tych elementów były te duże skrzydła na kuperek Arcane, chodzi mi o  ruchomy element, który dołączany jest do głównych skrzydeł, ot musiałem po prostu dwa razy spojrzeć w instrukcję. Dziób dla trybu MA złożyłem bez żadnych problemów. Ot trzeba było tylko poużywać szarego markera. 

 Uzbrojenie

Anti-ship beam rifle, czyli snaperka G-Arcane, sympatyczna acz prosta broń. na zdjęciu jest też fajne gniazdo do przytwierdzenia do ramienia.
 
Druga wersja karabinu, może (chyba) służyć jako wielki miecz, coś czego zupełnie nie pamiętam z Anime. 

 

 Jedyne co różni beam sabery od tych od G-Selfa to kolorystyka.
Tarcza jest bardzo sympatyczna, no i kryje w sobie niespodziankę.

 Model po dozbrojeniu

Nawiązanie do L-Gaima mark II widoczne na pierwszy rzut oka.

Zdjęcia gotowego modelu

Mobile Armor

W tej formie G-Arcane najbardziej przypomina swojego kuzyna z dawnej serii Tomino. L-Gaima Mark II:
 

Mobile Suit

Reklama

Tutaj już nieco mniej:

Reszta zdjęć

Ma naprawdę ładną „twarz” 

Miecz-karabin w użyciu. 

  

 

 

 

 Get over here!”

At the bottom of Byston Well

Reklama

Reklama