G-Reco II: High Grade GH-001 Grimoire

GH-001 Grimoire
Frakcja: Amerian Army, Pirate Corps 
Znani piloci: Cahill Saint, Giovanni, Luan, Oliver
MS będący rozwinięciem MS Jahannama, pierwsze egzemplarze tego mecha otrzymali Pirate Corps, a później zostały wprowadzone do służby w siłach regularnych.
Zawartość pudełka 
Głowa
Spora głowa składająca się z niewielu elementów, niemniej ma ciekawy design, potrzebna była też niewielka interwencja markera, miło też było zobaczyć, że dostajemy na oczy element z przeźroczystego plastiku a nie naklejkę. Kolor głowy łamie też w zasadzie jednolitą kolorystykę całego MSa.
Korpus
Pomimo zupełnie innego designu, to korpus Grimoire’a jest w budowie zbliżony do tego z G-Reco, korzysta z tych samych PoliCapów co pierwszy model z tej linii towarzyszącej. Po obejrzeniu paru epów anime byłem też bardzo ciekawy jak będzie rozwiązana budowa tego okrągłego podbrzusza, otrzymaliśmy proste, ale i bardzo skuteczne rozwiązanie. Poza paroma maźnięciami markera trzeba było nalepić moje „ulubione” cienkie naklejki.

Krocze
I znów trzeba było przeciąć przednie płyty pancerza, aby były niezależne, miłym dodatkiem jest fakt, że „silniki” znajdujące się na nich mogą się kręcić, dzięki czemu model zyskuje bogatszą pozowalność. Niemniej dziwi mnie fakt, że te tylne silniki nie są tak jak przednie z kremowego plastiku, a są naklejką… dziwne to trochę było jak dla mnie.
Ręce

Konstrukcja w sumie typowa, I ze złożeniem rąk nie było specjalnych problemów, na uwagę z zasługuje rozwiązanie nadgarstków, które jeszcze się w modelach z G-Reco pojawi. Manipulatorów mamy trzy i tu akurat (w przeciwieństwie do G-Selfa) starczy. Popanelować też trochę trzeba było, szczególnie przeguby no i same manipulatory.

Nogi
Kolejna prosta, ale solidna konstrukcja, spore części  tworzą pancerz, plus parę policapów do utworzenia przegubów, panelowanie oszczędne, ale i naklejki też tu się przytrafiły.
Przed złożeniem
I po złożeniu
Backpack i uzbrojenie
Broń ze „sznurowadłem”, które było elementem charakterystycznym pierwszych epów G-Reco,
Bardzo sympatyczny sztylet,  a parę ruchów markera dodaje mu jeszcze więcej uroku.
Tarcza jak tarcza, całkiem zgrabny kawałek plastiku.
Grimoire po dozbrojeniu
Parę zdjęć gotowego modelu

 
At the bottom of Byston Well
Reklama

Reklama