FSS 4.0 widziane w całości – Tiger Force Outback i spółka

Wprawdzie rejestracja na zakup całej fali się zakończyła – nie bez problemów (znów Klub zawiódł system do składania zamówień), ale specjalnie dla Was przybliżenie 7 z 12 figurek. Pierwsze 5 opisałem w tym wpisie. Jeśli nie wiesz czym jest Figure Subscription Service, warto wcześniej przeczytać o Klubie Kolekcjonera w całości.

Reklama

Reklama
FSS 4.0. Tiger Force Outback

Reklama

FSS 4.0. Tiger Force Outback

Mój osobisty faworyt tej serii, zdecydowanie do kupienia w przyszłym roku. Bardzo mocno przypomina pierwotną wersję, czyli Outbacka z 1991 roku dostępnego na rynku europejskim i UK. Charakterystyczna śnieżnobiała broda, spodnie moro oraz pomarańczowa koszulka z wielką tygrysią mordką. Figurka ma nową głowę, według mnie lepiej wyglądającą niż wersje 25th Anniversary czy Rise of Cobra.

FSS 4.0. Tiger Force Sneak Peek

FSS 4.0 Tiger Force Sneak PeekKompan Outbacka z zestawu. Jakby dodać ich dwóch do tegorocznego zestawu Tiger Force z JoeCon robi się mocna ekipa do działań w dżungli (Claymore też pasuje wizualnie). Całkowicie nowo wyrzeźbiony peryskop / tuba do obserwacji. Pozostałe elementy to niestety składak, z oklepanym hełmem od Hit N Run z 2009 roku włącznie. Tym niemniej wygląda ładnie, rozważam zakup.

FSS 4.0. Pathfinder

FSS 4.0 PathfinderNiby składak, ale zadziwiająco ładnie wykonany. Głowa od Short-Fuze lub Lifeline, kamizelka choćby od Muskrata, plecak od PoC Duke. Akcesoria też nowe poza odkurzoną „kosiarką”. Zrezygnowano z doczepianych działek po bokach, co według mnie należy traktować na plus (dużo bardziej nowocześnie). Damn, trzeba będzie kupić :).

Reklama

Reklama
FSS 4.0 Bullhorn

FSS 4.0 BullhornKolejna figurka na liście must-have. Wprawdzie fadon mocno narzeka na oklepaną głowę – pierwotnie wykorzystaną u Dustiego z Pursuit of Cobra, następnie powielaną w Dollar Store Duke x 2. Mocno przypomina pierwowzór figurki z 2009 roku. Ciekawe czy snajperkę da radę włożyć do torby (ta sama, którą ma Low-Light, a w której był do złożenia karabin). Oczywiście do tego dwa charakterystyczne przedmioty: maska gazowa i megafon.

FSS 4.0 Billy

FSS 4.0 BillyOK, wiem że ten Billy bazuje na komiksach, których jeszcze niestety nie czytałem, ale jakoś nie powala. Bez wątpienia całkowicie nowa głowa. W zależności od ceny pomyślę nad zakupem.

FSS 4.0. Interrogator

FSS 4.0 InterrogatorTym razem bez śmigłowca i dość zadziwiającymi akcesoriami (kajdanki i pałka). Trochę jak żandarmeria Cobra. Hełm jest zdejmowany, pod nim głowa w masce z wyciętymi otworami na oczy i usta. Niby mocno oddaje pierwowzór z ARAH, ale nie jestem przekonany, czy klub powinien stawiać na army building w FSS.

FSS 4.0 Night Creeper

FSS 4.0 Night CreeperNa koniec powiało chłodem – Night Creeper w wersji arktycznej, czyli unowocześnienie konceptu z 1997 roku, ze specjalnego trójpaku z tym panem oraz śnieżnym Firefly i Snow Serpent. Zmieniono moduł nóg, dorzucono kapę od G. I. Joe Troopera z Retaliation. Na pewno dobrze wpasuje się w towarzystwo arktycznego dr Mindbendera czy Arctic BATA, jak i całemu legionowi arktycznych trooperów, ale znów – szkoda było na niej miejsca wg mnie.

Oto jak wygląda komplet 12 figurek

FSS 4.0 2015 all figuresA trzynasta figurka? Klub podał informację, że będzie to na pewno kobieta z całkowicie nową głową. Lista typów rzucanych przez klubowiczów jest długa. Jeśli miałbym się bawić w typowanie to któraś z 3 osób:

  • Munitia – najemnik Cobra
  • Shooter – członek pierwotnej ekipy Joesów
  • Ninja Force Scarlett

Kto to będzie – przekonamy się gdzieś za 8-9 miesięcy, gdy subskrybenci otrzymają ostatnią paczkę.

Co chcę przytulić do kolekcji?

  • Tiger Force Outback
  • Tiger Force Sneak Peek (zależy od ceny)
  • Bullhorn
  • Pathfinder
  • Law

Czyli 5 na 12 figurek. Z tego też powodu nie zamawiałem całej fali. Zobaczymy, po ile te i inne figurki będą dostępne. Gdyby chcieć je zakupić osobno, taka podstawowa cena to ok 35 USD. Oczywiście jest zmienna (nawet 2 czy 3 krotnie) w zależności od popytu na daną postać. Dobrym przykładem jest Big Boa, który jest bodaj najdroższą figurką z FSS w ogóle. Z drugiej strony bieguna mamy Bombardiera czy Tiger Force Shipwrecka i Tiger Force Airtight (aczkolwiek to wersje niby brazylijskie).

Reklama

Reklama