MP'iki Tenkarlosa

Odpowiedz [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Tenkarlos » pn kwie 17, 2017 3:05 pm

Witam,

Zapraszam do prezentacji mojej kolekcji Transformerów. Zdecydowałem się na formę video-prezentacji, ponieważ "displeyuję" figurki płasko, na sporej powierzchni i bardzo trudno byłoby mi pokazać całą kolekcję w jednym ujęciu na fotce.

Uzupełniając wypowiedź z prezentacji - planuję przenieść ekipę "The Movie 86" na zupełnie inną półkę, a na odzyskanym w ten sposób miejscu zaprezentować resztę ekipy z sezonów 1 i 2 amerykańskiej kreskówki, w tym Omegę Supreme od FT. Wysokość wnęki to 57 cm, więc wierzę, że po odpięciu skrzydeł i po ustawieniu Omegi w klęczącej/pochylonej pozycji, zdoła znaleźć swoje miejsce na mojej półce.

W przyszłości, kiedy będę już bardzo blisko finalnej grupy robotów (planuję zebrać ekipę z sezonów 1 i 2 oraz z The Movie) chciałbym zastosować podstawki z plexy po to, aby pierwsze rząd nie zasłaniał figurek z drugiego rzędu. Umieszczenie tylnego rzędu na podstawkach pozwoliło by na ich znacznie czytelniejszą prezentację, jednak jednocześnie zaburzyłoby poczucie skali, która jest dla mnie bardzo istotna. Z tego powodu nadal myślę nad tym rozwiązaniem ;)

Aby jednak nie przedłużać - mam nadzieję, że się spodoba. Gdyby były jakieś pytania odnośnie prezentowanych figurek - z przyjemnością odpowiem.

https://youtu.be/kdYA9-8pNrg
Obrazek

Filip_0524
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 01, 2017 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Filip_0524 » pn kwie 17, 2017 9:02 pm

Bardzo ładnie to wygląda w całości. Jestem ciekaw czy faktycznie zmieścisz na swojej półce tego Omegę :D No i zastanawiam czy Optimus się na Ciebie nie obraził - każdej figurce poświęciłeś choć słówko przedstawiając ją a o biednym przywódcy Autobotów chyba zapomniałeś :P

Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Tenkarlos » pn kwie 17, 2017 10:31 pm

Faktycznie! Na szczęście MP Optimusa nikomu przedstawiać nie trzeba ;)

Jeszcze jeden błąd popełniłem, nazywając FT Teslę "najsłabszą figurką 3rd party". Otóż miałem na myśli, że jest najsłabszy z moich wydawnictw Fans Toys, natomiast z ogólnych 3rd party bez problemu znajdę na półce słabsze - choćby X-T Boost.
Obrazek

Zedicus
Posty: 153
Rejestracja: śr mar 01, 2017 11:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Zedicus » wt kwie 18, 2017 9:58 am

No robi wrażenie. Całkiem ładnie to wszystko rozłożyłeś. Nie rzuca się w specjalnie w oczy że niektóre figurki są ponad 2 krotnie większe niż inne. Bardzo ładnie to wszystko się ze sobą komponuje.
Ale muszę przyznać że MP Shockwave jest jednak za mały. Całkowicie mi nie pasuje do innych Decepów. Może jest to Cartoon Accurate ale na pewno nie Comics Accurate ;)
Gratuluję kolekcji.

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Lemo » śr maja 17, 2017 8:01 pm

Bardzo imponująca kolekcja. Tyle miejsca, a zapełniłeś co do centymetra.

Nie widzę Scorii. Z tego co pamiętam sprzedałeś i czekasz na Perfect Fusion?

A ta gitara po prawej to w co się transformuje?

Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Tenkarlos » czw maja 18, 2017 7:33 pm

Lemo pisze:
śr maja 17, 2017 8:01 pm
Nie widzę Scorii. Z tego co pamiętam sprzedałeś i czekasz na Perfect Fusion?
Dokładnie tak. Mam nadzieję, że nie będę żałował ;)
Lemo pisze: A ta gitara po prawej to w co się transformuje?
Sama z siebie w nic, ale wystarczy ją podnieść, a sam się zmieniasz z automatu w gwiazdę rocka i heavy metalu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
phdwd
Posty: 117
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: phdwd » śr maja 24, 2017 5:53 pm

Bardzo ciekawy pomysł z wyeksponowaniem tej grupki na takiej długiej półce, też muszę sobie coś takiego sprawić ;)

Odnośnie kontrowersyjnego Shocka - uważam, że idealnym wyjściem byłoby wydanie powiększonego MP. Domyślam się, że jeżeli ktoś by wydał taką wersję w 3P to albo by go pomalował albo dał na tyle "niską" cenę, że dałoby się przymknąć oko na braki w farbie.

Będziesz jeszcze dobierał Soundblaseta, Cyca, Galvatrona itd., itp. do tego segmentu z The Movie?
Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja.

Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: MP'iki Tenkarlosa

Post autor: Tenkarlos » ndz cze 11, 2017 5:26 pm

Odnośnie Shocka - wydaje mi się, że Gladky znalazł dla mnie idealne rozwiązanie dla tej figurki, którym z pewnością podzielimy sie za jakiś czas na forum ;)

Co do Soundblastera, to on nie jest częścią The Movie tylko J-G1 (pojawił się w Japońskim Headmasters, które to zmęczyłem w ogromnych bólach ;) ) i nie widzę dla niego miejsca w kolekcji. Zresztą miałem go w łapach przez chwilę i mimo, że uważam, że w czerni wygląda bardzo dobrze, to jednak optycznie wiele nie różni się od ciemnego granatu. A dodatkowo osobowościowo to właściwie ta sama postać co Soundwave, więc nie widzę sensu, aby go dublować.

Cyca i Galva oczywiście bardzo chciałbym przygarnąć. Poluję na Galva od FT w dobrej cenie, ale nie śpieszę się z tym, ponieważ ciekawi mnie jeszcze nadchodząca wersja FT, a do tego prędzej czy później na pewno pojawi się oficjalna, natomiast Cyc od X-T wydaje się mieć pewne braki jakościowe, stąd chciałbym zobaczyć jakąkolwiek inną wersję zanim podejmę decyzję (być może wyda go również FT).
Obrazek

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość