Plastusiowy dzienniczek - warsztat Toraska

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Plastusiowy dzienniczek - warsztat Toraska

Post autor: Torasek » pt maja 05, 2017 8:43 pm

Witajcie u Mateusza!
Postanowiłem stworzyć własny temat do customów! Jeśli zna mnie ktoś już z grupy na fb to pewnie wie, że zajmowałem się robieniem TF-ów z modeliny. Stąd właśnie tytuł tematu :)

Zawsze chciałem tworzyć figurki w skali legends. Jednak miałem problemy ze stawami kulkowymi i musiałem przerzucić się na większą skalę. Teraz z modeliny robię dinozaury (moje drugie hobby), a TFy ze "śmiesznej pianki" póki nie przyjdzie mi styren.

Wrzucę trochę galerii starych figurek, bo potrzebuję nowych fotek. Ale to w swoim czasie.

Tutaj grupowe foto pierwszych figurek:
foto1.jpg

Awatar użytkownika
Ryba
Supreme Meme Warrior
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 02, 2017 7:29 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Plastusiowy dzienniczek - warsztat Toraska

Post autor: Ryba » sob maja 06, 2017 10:17 am

Taaak. To zdecydowanie będzie mi się śnić po nocach. Muszę pogadać z klejem, bo ta szlachetna paczka z polistyrenem coś podejrzanie długo idzie. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Real life accurate(?) - Reflector

Post autor: Torasek » sob maja 06, 2017 1:28 pm

Czas na pierwsze pomalowane figurki na forum! Dzisiaj Reflector!

Był on gotowy rok temu, ale z powodu problemu z lakierem musiałem malować go od nowa... No trudno. Ważne, że jest. Kolorowe detale mają nawiązywać do RGB. Tak jak napisałem w tytule nie jest on dokładnie G1-accurate, ponieważ chciałem żeby wyglądał jak dzisiejsze aparaty. Zrobiłem mu przyciski i wyświetlacz z wymiennymi ekranami.

Z uzbrojeniem :)




Taka kolorystyka lepiej pasuje.


Tu widać nowe przyciski i wyświetlacz.


Te gnaty to była moja pierwsza albo druga próba drybrusha.


Wymienne wyświetlacze. Może nie widać, ale wszystkie mają ikonkę nagrywania.


Porównanie z prawdziwym sprzętem.


Mam tylko problem ze zdrapującą się farbą...

Awatar użytkownika
Tenkarlos
Bezrangowiec
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Plastusiowy dzienniczek - warsztat Toraska

Post autor: Tenkarlos » śr maja 10, 2017 5:48 pm

Wciskane elementy, wszelkie pegi itp często tracą farbę. NIe wiem, czy jest na to recepta.

A swoją drogą mógłbyś tu wrzucić swojego Leaserbeaka - szukałem go jakiś czas temu na grupie, ale znaleźć coś na FB to dramat ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Plastusiowy dzienniczek - warsztat Toraska

Post autor: Torasek » czw maja 11, 2017 3:25 pm

Tenkarlos pisze:
śr maja 10, 2017 5:48 pm
A swoją drogą mógłbyś tu wrzucić swojego Leaserbeaka - szukałem go jakiś czas temu na grupie, ale znaleźć coś na FB to dramat ;)
Jak mówiłem, będę wrzucał lepsze galerie figurek, ponieważ pracuję nad nowym oświetleniem. Na Laserdziubka też będzie pora :)

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Demoniczny szkielet

Post autor: Torasek » pn maja 15, 2017 2:33 pm

Straszniejszy od pokemonów

Tym razem coś mniej TF-owego. Miałem kiedyś szkieleta z jakiejś gazetki. Tylko brakowało mi w nim artykulacji. Dodałem więc zgięcie i obrót w kolanach oraz łokciach.
Później przyszła pora na akcesoria. I jak zwykle z nimi przesadziłem. Wyposażyłem go w kuszę, kosę i sztylet. Wszystko z fimo. Jeśli chodzi o dodatkowe pierdoły to mam też elementy do łączenia akcesoriów, czerwony light-pipening, efekt ognia i pulsującego leda.

Co do malowania to zrobiłem mu manicure paznokci i rogów. Całość usyfiłem brązowym.
Na szafce leży zbudowany dla niego statyw, ale o statywach kiedy indziej.







Zdjęcie ze sztyletem. Na udzie jest "trzymajka" na niego.


Cały bałagan broni da się schować na jego pleckach.


Tu jest cudowna kosa.


Sztylecik


Kusza z elementem do przyczepiania kosy na plecy.


I ogień. Niestety nie uwieczniłem jeszcze pozy ziania ogniem :(

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Podmalowany Combiner Wars Onslaught

Post autor: Torasek » wt cze 06, 2017 3:58 pm

CW Onslaught nie wyglądał zbyt dobrze... Podmalowałem mu trochę detali i już jest lepiej. Zmieniłem też kolor całego torsu i głowy combinera na srebrno. Onslaught nie miał broni, więc dorobiłem peg do działka Armorhide'a. Wiem o działach na plecach, ale je lubię zostawiać na swoim miejscu. Teraz zachciało mi się uzupełnić resztę Combaticonów :P








Nowa pukawka.


Znacznie lepiej.




Srebrne felgi naprawdę robią różnicę.




Teraz dozbierać resztę!
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 4:47 pm przez Torasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Smoczy Overkill

Post autor: Torasek » wt cze 06, 2017 7:07 pm

Jeśli jesteś geewunerem możesz zostać striggerowany.
Hej! Podmalowałem kolejnego customa, którego miałem malować rok temu... Tym razem to Overkill z jakiegoś KO smoka z Sirtoys. Nie powinien mieć skrzydeł, ale ja lubię trzymać go w "winged mode(?)". Nie miał też jakiegoś lepszego altmode, więc zmienia się w smoczą tarczę z gnatem dla Soundwave'a :)


"Winged mode"


"bez wing mode"





"alt mode", tjaaa
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:00 pm przez Torasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Headmaster/Titanmaster Sonicmix

Post autor: Torasek » sob cze 17, 2017 3:18 pm

Dawno temu skleiłem robocika. Wreszcie przyszłą pora na farbę dla niego. Nazwałem go Sonicmix (panaSONIC luMIX). Nie jest wzorowany na żadnej postaci, była to raczej próba zrobienia HM, do której dorobiłem pojazd. Aparat zmienia się w robota z gatlingiem w obiektywie. HM może w obu trybach łączyć się z większym robotem. W trybie aparatu tworzy wizjer i lampę błyskową, a w trybie bojowym poprostu na nim stoi.


Tryb aparatu


Tryb robota




Head on!


Jest trochę większy od reszty Titanmasterów.
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:10 pm przez Torasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Torasek
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 01, 2017 3:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Podmalowany Mag Warrior Wikingorycerz

Post autor: Torasek » wt cze 20, 2017 1:50 pm

Ostatnio z nudów na strychu postanowiłem coś pomalować. Zacząłem grzebać w starych pudłach z zabawkami i spróbowałem poprawić tego rycerza/wikinga.








Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2017 5:13 pm przez Torasek, łącznie zmieniany 2 razy.

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość