Klejpull Klei Roboty

Awatar użytkownika
Klejpull
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Klejpull Klei Roboty

Post autor: Klejpull » ndz mar 05, 2017 10:38 pm

Nowe forum, wypada więc i założyć swój temat z customami, na dobry początek dla tych co nie znają mojej twórczości- kleję od 7 lat repliki transformerów, początkowo movieverse, tnąc i sklejając na nowo filmowe zabawki w nietransformowalne, wierne oryginałom figurki, na wzór dość niszowej serii "Robot replicas".
Spoiler:
Obrazek
Nieraz z braku figurki postaci wydanej przez Hasbro musiałem improwizować i robić je "z niczego":
Spoiler:
Obrazek
A potem robienie figurek od zera weszło mi w zwyczaj i robiłem je nawet jeśli Hasbro figurkę wydało, ale nie pasowała mi skala ;)
Spoiler:
Obrazek
Po 38 filmowych replikach przyszła pora na zmiany i powrót do nostalgicznych czasów komiksów Marvel G1, powstało ogólnie 17 replik w tej serii. Wbrew pozorom zadanie było trudniejsze niż z figurkami movieverse- proste bryły i mała ilość detalu bezlitośnie pokazuje każdy błąd proporcji i wykończenia, a klockowatość mocno utrudnia chowanie stawów.
Spoiler:
Obrazek
Po dłuższym czasie jednak trzeba stawiać sobie wyższe cele i idealną okazją był przerzucenie się na linię More Than Meets the Eye- serii komiksów IDW. Design botów jest zdecydowanie większym wyzwaniem, nadal nie wybaczając w dziedzinie wykończenia, wykonałem całkowicie od zera w tej serii 21 100% comic accurate replik, w czym ostatnie 6 poświęcone było Decepticon Justice Division.
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Poza tym równolegle robiłem projekty poboczne- a to transformowalne przeróbki Animated, usprawnienia innych figurek, dodatkowe akcesoria itd. ogólnie ponad 100 projektów w archiwum ;) Moje prace można zobaczyć na FB, Deviantart i Twitterze, szukajcie Klejpull Customs :)

Tyle tytułem wstępu! Moją przygodę z serią Mtmte czasowo kończę, mam mały projekt którym może podzielę się w czerwcu, ale niedługo ruszę z nowym rozdziałem kolekcji- repliki na podstawie mini-serii Sins of The Wreckers. Chciałbym mieć choć kilka postaci z tej serii, a inna kreska rysownika (Nick Roche) da lekki powiew świeżości, na pierwszy ogień pójdzie główny antagonista SoTW- Tarantulas!
Obrazek
Ciekawe będzie modelowanie bardziej organicznych kształtów i futra, oczekujcie niedługo pierwszych WIPów :)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 10:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Benny » ndz mar 05, 2017 11:01 pm

No to jak to forum ma hulać to i ze mną na pokładzie! ;)

Dopiero oglądając taką kompilację zdjęć widać jaką drogę przeszły twoje customy i jak szlifowałeś skilla. Ostatnie repliki IDW w porównaniu do pierwszych marvelowych wydają się być wręcz dziełem innej pary rak :) Cholernie jestem ciekaw Tarantulasa, to będzie coś zupełnie nowego w kwestii twoich samoróbek i już się zastanawiam jak uzyskasz te organiczne kształty. Swoją drogą nie czytałem jeszcze SOTW, ale odświeżony design postaci z tego co widzę jest całkiem całkiem.

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Lemo » pn mar 06, 2017 7:31 am

Tarantulas przypomina mi Venoma. Chyba czegoś w podobnym stylu jeszcze nie robiłeś, jestem ciekaw efektu końcowego.

Jakby Ci się kiedyś chciało to mógłbyś pokazać ekspozycje Twoich wszystkich prac. Przez lata zebrała się ich imponująca liczba, pewnie pomieszczenie tego to spore wyzwanie.

Awatar użytkownika
Klejpull
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Klejpull » pn mar 06, 2017 8:40 am

Niestety nie mam miejsca na eksponowanie wszystkiego, mieszkam obecnie w wynajmowanym mieszkaniu z narzeczoną, miejsca nie ma wiele a i tak jestem zdania że lepiej wystawić mniej, ale gustowniej niż mieć ścianę wielokolorowego plastiku :) Póki co więc jest jedna gablota Detolf z Ikei ze wszystkimi Mtmte i częścią Marvela. Reszta Marvela i Prime są w pudłach, a movieverse zostało na półkach w domu rodzinnym. Gdy pójdziemy "na swoje" koniecznie zadbam o większą powierzchnię na kolekcje, bo jeszcze chętnie wystawiłbym swoje Combiner Wars które też czeka na lepsze czasy w magazynie :D
A fotki obecnego stanu kolekcji pewnie wstawię jak będę zakładał temat w stosownym dziale ;)

Awatar użytkownika
Gladky
Prime
Posty: 135
Rejestracja: śr mar 01, 2017 12:06 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Gladky » pn mar 06, 2017 9:00 am

Ładnie ładnie, trochę Ci się uzbierało tych projektów przez lata i dopiero kiedy zobaczy się je wszystkie razem widać jak daleką drogę przeszedłeś :). Lemo dobrze mówi - jak będziesz miał okazję to zrób jakąś kompilację, bo myślę że warto. No i powodzenia z szukaniem własnego kąta i przekonywaniem drugiej połowy jak kluczowe znaczenie dla Waszego życia ma postawienie kilku gablotek z transformerami :D
Me Grimlock love challenge! https://www.youtube.com/user/GladkY
Obrazek

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Lemo » pn mar 06, 2017 9:10 am

Też jestem zdania, że mniej znaczy lepiej. Ściany plastiku nie wyglądają dobrze, zazwyczaj po kilkunastu sekundach patrzenia na podobny zlepek zaczynają mnie boleć oczy i nie wiem na czym się mam skupić. Niestety nie zawsze mamy tyle miejsca ile byśmy chcieli.

Ja swoją Żonę przekonałem do dwóch Detolfów... Jak mi się kolekcja rozrośnie to będę musiał walczyć dalej. Mam nadzieję, że któregoś dnia nie wystawi mnie za drzwi razem z moimi zabawkami. Tobie życzę powodzenia w nierównej walce z drugą połową. ;)

Awatar użytkownika
Klejpull
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Klejpull » czw mar 09, 2017 7:38 pm

Pierwszy, skromny WIP Tarantulusa:
Obrazek

i ciekawostka, czyli pierwsza próba zrobienia czegoś z Super Sculpey i jestem bardzo zadowolony z pracy z tym materiałem, na pewno więcej się nim pobawię. Pierwsza, szybka przymiarka do głowy Venoma, zamierzam kupić Marvel Select Venoma, jednak brakuje mi tam głowy w stylu Marka Bagleya, więc spróbuję zrobić ją sobie sam. Pierwsze śliwki robaczywki, jeszcze trzeba trochę potrenować, ale zabawa wciągająca :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lemo
Posty: 103
Rejestracja: śr mar 01, 2017 10:17 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Lemo » czw mar 09, 2017 8:43 pm

Rzeźba głowy Venoma robi wrażenie. Niezły detal. Język też jest z SS? Jak z wytrzymałością tej masy? Patrząc na głowę, to spokojnie byłbyś w stanie zrobić cały model.

Awatar użytkownika
Klejpull
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 9:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Klejpull » czw mar 09, 2017 9:33 pm

Po wypaleniu jest naprawdę solidnej konsystencji i w sumie dopiero wtedy zrobiłem większość rzeźby, nie lubię pracować w miękkich materiałach. Język również z gliny, ale niewypalonej, szybko zrolowałem go do zdjęcia ;) Jak finalna głowa wyjdzie dobrze to pomyśle o jakimś większym projekcie w tym materiale, ale myślę że szkielet nadal będę robił z polistyrenu/lego obłożonego folią aluminiową, by zachować symetrię.

Zedicus
Posty: 153
Rejestracja: śr mar 01, 2017 11:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klejpull Klei Roboty

Post autor: Zedicus » czw mar 09, 2017 10:10 pm

No głowa Venoma robi wrażenie.
A z czego są zęby?

Odpowiedz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość